reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpotawość koślawość kończyn dolnych

witam jestem po dzisiejszej wizycie u ortopedy i juz mi rece opadaja nadal kazal malemu nosic sztywne bucili z obcasem thomasai jezdzic na rowerku biegowym RTG powiedzial ze nieda skierowania bo niewidzi takiej potrzeby :confused2: antos od jakiegsos czasu przestal zarzucac bioderkiem ale za to zaczal ciagnac za soba prawa nozke tak jakby nia powloczyl i juz sama niewiem co sie dzieje ortopeda twierdzi ze on ruszzajac mu nozkami nieczuje nic niepokojacego i jesli mnie ta prawa noga niepokoi dalej to mam sie udac z malym do neurologa bo on jako ortpeda zajmuje sie tylko szpotawoscia malego i powiedzial ze maly moze miec do 3 roku zycia plaskostopie ale nawet niespojrzal na stopki :baffled: teraz zanim dostane sie do neurologa znow minie kilka miesiecy juz niewiem co robic czy isc jeszcze do ortopedy innego prywatnie to skonsultowac...na rtg juz raczej niemam co liczyc ze dzieki niemu nozki beda sprawdzone musze sluchac sie lekarzy i biegac od jednego do drugiego.najgorsze jest to ze niewiem czemu z ta prawa nozka cos ciagele jest nie tak niemam punktu zaczepienia dzieki ktoremu wiedzialabym co dalej robic :zawstydzona/y::-(


Zapomnialam dopisac w czwartek pare slow..otoz w czwartekjak pojechalam po z dziecmi na rehabilitacje opowiedzialam rehabilitantce ktora cwiczy z antosiem o ostatniej wizycie u ortopedy pozniej gdy skonczyla juz cwiczenia z antosiem poradzila mi zeby jeszcze raz poszla do ich pani dr i ze ona jak cwiczy z malym twierdzi ze pomogly by mu luski ortopedyczne lub ortezy bo widzi jak chcodzi i jac cwiczy i powiedziala zebym powiedziala o tym pani dr i zapytala o taka mozliwosc juz zarejestrowalam go na nastepna wizyte mamy ja 23 kwietnia zobaczymy co powie na niej pani dr dodatkowo chyba poprosze zeby na tej wizycie rehabilitantka przyszla na chwile ze mna i sama opowiedziala pani dr o swoich spostrzezeniach w koncu cwiczy z Antosiem 2 razy w tygodniu od wrzesnia wiec widzi co i jak robi... tak wiec dalej czekamy czy cos sie ruszy w sprawie antosia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak czytam takie opowieści o odsyłaniu od lekarza do lekarza to też mi ręce opadają. Proszę wysłać mi zdjęcie małego jak stoi(w majteczkach, boso) przodem i tyłem, postaram się coś wypatrzeć i doradzić. Pozdrawiam
 
Witam ponownie, przeczytałam jeszcze raz opisy dziecka i ąż zadzwoniłam skonsultować się ze znajomą lekarką. Zaniepokoił mnie obcas thomasa! Stosowany przy szpotawości kolan może prowadzić do przywodzenia przodostopia. Proszę jeszcze raz napisać mi diagnozę ortopedy. Szpotawość kolan i płaskokoślawe ustawienie stóp? Dobrze zrozumiałam? Pozdrawiam
PS. Jednak koniecznie fotki poproszę:)
 
lekarz stwierdzil szpotawosc podudzi i kazal zakladac malemu buty z obcasem thomasa i zeby jezdzil najpierw na jezdziku a teraz na rowerku biegowym jezdzika mu niedalam bo by jeszcze szerzej nogi rozstawial ale rowerek biegowy otrzymal i jezdzi bardzo chetnie jesli chodzi o jecho chodzenie to stawia stopki do srodka przy chodzeniu dodatkowo tak jakby pociagal nogi za soba niechodzi juz tak bardzo szeroko jak kiedys (jak kowboj) ale widac widac ze ten chod niejest jeszcze taki jak powinien a jak synek stoi prosto to kolanka ustawiaja-odchylaja mu sie na zewnatrz prosze napisac mi na priv na jaki adres mam wyslac zdjecia to wysle je wieczorem


zapomnialam dopisac w poniedzialek bylam z antosiem na bilansie dwulatka (predzej niemoglam bo mial ospe a pozniej byl chory) lekarz wszystko zbadal zobaczyl jak antos chodzi i powiedzial ze zgadza sie z ortoeda zeby antosia zobaczyl neurolog i dal nam skierowanie i zapytal czy antos ma zalecone luski lub jakies wkladki i powiedzialam ze narazie nie ze we wtorek mamy w tej sprawie wizyte, teraz czekam do wtorku co zdecyduje pani doktor z osrodka rehabilitacyjnego
 
Ostatnia edycja:
Witam ponownie dzis mielismy wizyte u pani doktor w osrodku rehabilitacyjnym byla ze mna nawet rehabilitansta Antosia by przekazac swoje spostrzezenia pani doktor ponownie obejrzala chód Antosia i zbadala go i stwierdzila ze ortezy mu niepomoga poniewaz ma (chyba tak to nazwala lub jakos podobnie) zwiekszona rotacje w prawej nodze lub kolanie sama juz niewiem duzo wymieniala tych naukowych nazw ale rehabilitantka ja rozumiala i wymienily sie zdaniami co i jak i ze widac ze w prawej nozce jest ta rocacja duzo wieksza i widoczna (przy badaniu na lezaco ruszajac jego nogami) mnie natomiast zmiartwilo kiedy pani doktor zaczela sprawdzac odruchy synka otoz w prawym kolanku jak stukala mloteczkiem byl naturalny odruch "podskoczeni"czy "kopniecia" nozka w prawym kolanku niestety tego odruchy juz nibylo mimo ze pani dr probowala na rozne sposoby. na dzien dzisiejszy powiedziala ze ortezy mu niepomoga:-(i ze sa jakies pasy na noci czy cos ale tez z tego zrezygnowala, mozemy jedynie dalej rehabilitacja walczyc i mam narazie poczekac na wizyte u neurologa i po wizycie u neurologa stawic sie ponownie i powiedziec co on powie na chodzenie antosia...dodatkowo ogladajac malego pani powiedziala ze szpotawosc chyba sie zmniejszyla bo juz niechodzi i niestoi tak szeroko i zalecila zebym kupila antosiowi buciki usztywniane w kostce ale z miekka podeszwa zeby nozka pracowala ( do tej pory codzil w profilaktycznych ze sztywna kostka i podeszwa) za tydzien mam zamiar jechac do bydgoszczy po te buciki poniewaz tam jest sklep z takim specjalnym obuwiem, teraz bede czekac na wizyte u neurologa i zobaczymy co on powie niemniej martwi mnie ze niemoge nic zrobic tylko czekac :zawstydzona/y: jesli nadal chcialaby pani zobaczyc zdjecia Antosia moge je pani przeslac tylko poprosze o meila bo niewiem jak tu sie wkleja zdjecia . pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

ps. pytalam pania doktor o ten obcas bo predzej mowila zeby szukac obuwia bez niego ale niemoglam takiego znalesc ale dzis stwiedzila ze skoro szpotawosc juz niejest tak widoczna ze teraz skupiamy sie na inym problemie to juz antos moze miec buciki z tym obcasem


zapomnialam dodac ze pani po braku odruchu w prawyk kolanku stwierdzila ze antos moze miec skret szyjki kosci ale niepamietam jakiej i powiedziala ze nawet jesli wyszlo by to na zdjeciu rtg to niestety ale zaden lekarz niepodjalby sie operowania tego w tak mlodym wieku...przyznam ze juz calkiem jestem zielona i juz niewiem co mam myslec i robic dalej, mam nadzieje ze neurolog rozjasni cala sprawe
 
Ostatnia edycja:
witam ponownie . wczoraj mielismy z Antosiem wizyte u pani neurolog stwierdzila ze antos ma zmniejszone napienie miesni i dala skierowanie na badanie krwi oraz przeswietlenie bioder (zdziwilam sie ze nie calosci w dol ze wzgledu na szpotawosc)i dostalismy skierowanie na badanie EMG w Bydgoszczy niestety niemoge sie narazie na nie zarejestrowac bo jak twierdzila pani w rejestracji niemaja jeszcze terminow :baffled: i mam dzwonic za miesiac a jak zapytalam czemu az tak dlugo to stwierdzila ze moze moge zadzwonic za 2 tygodnie mam nadzieje ze niebede musiala zbyt dlugo czekac na to badanie bo musza mnie z synkiem przyjac na oddzial zeby je wykonca a corce wtedy musze znalesc na ten czas opieke...

w zaswiadczeniu lekarskim dla rehabilitantki pani neurolog napsala tak Dg. zaburzenie wzorca chodu,szpotawosc podudzi,obserwacja w kierunku dyskretnego nedowladu wiotkiego k.dolnej lewej,Hypotonia uogolniona, przeprosty, obserwacja w kierunku chorob nerwowo-miesniowych
oprocz tego zalecila wlasnie badanie EMG rtg bioder,rehabilitacja,kontrola za 2 miesiace, badania lab CPK,transaminazy,gospodarka wapniowo-fosforanowa

w zwiazku z nowymi wiadomosciami chcialam zapytac co i jak moglabym cwiczyc z synkiem wdomu na to zmniejszone napiecie?oraz czy sa jakies zabawki lub pomocne sprzety aby pomogly w cwiczeniach?z gory dziekuje za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:
Do góry