reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuczne karmienie

mamma27

Newcastle upon Tyne
Dołączył(a)
8 Styczeń 2008
Postów
36
Heyka.
Ile ml mleczka wypijaja Wasze dzieciaczki i jak często? Mój synek zjada czasem 110 ml a czasem tylko 90ml. Częstotliwość karmienia to 3.5-4h. Wg tabeli na opakowaniu mleczka to powinien zjadać 180 ml co 4 h ale ja nie chcę wciskać na siłę jedzonka. Tylko niewiem czy to jednak nie za mało. Poza tym czym dopajacie swoje pociechy? I jaka ilość?
Bo szczerze mówiąc niewiem jak dużo może wypijać innych płynów niż mleczko.:no:
 
reklama
mamma, moja Oliwka to był głodomorek, więc od momentu jak zaczęła pić sztuczne mleczko, to wypijała więcej niż podawano na opakowaniu.
Ale jesteś pewna że dla Twojego synka normą jest 180 ml co 4 godziny??Jeśli tak, a on tyle nie zjada, to może nie potrzebuje tyle.A może spróbuj mniejsze ilości, ale częściej :confused:.Sama nie wiem.
Jeśli chodzi o dopajanie, to ja dawałam Oliwce herbatkę koperkową albo rumiankową, zazwyczaj wypijała ok.100 ml, czasem 50 ml w ciągu dnia.
 
Witaj INNA_22:-)
Ja mieszkam w UK i używam mleczka COW&GATE i wg schematu producenta 2 miesiecznie dziecko ważące 5 kg (mój misiu waży już 5.60) powinien zjadać 180 ml co 4.5h. Mój niestety nie chce a ja nie chcę go zmuszać. Czytałam także, że dziecko powinno przespać jeden nocny posiłek ale niewiem jak to wygląda w praktyce, gdyż Mati domaga się wszystkich posiłków co 3.5-4h. A jeżeli chodzi o dopajanie to podaję maleństwu wode z glukozą na zmianę z rumiankiem. I też wypija ok.100ml dziennie.
 
Ja się sugerowałam, tym co było napisane na opakowaniu i mniej więcej tak jadł mój synek, tyle razy dziennnie i w takich ilościach, wiadomo, że jesli dziecko zjada trochę mniej, bo już nie chce, to nie problem.
Każde dziecko ma nieco inny apetyt, mój jadł jak smok ;-).

Mleczko sztuczne jest trochę ciężej strawne niż mamowe, dlatego trzeba robić dłuższe przerwy między posiłkami, niż przy karmieniu piersią.

A dopajac należy np. herbatką rumiankową w kolorze bladej słomki, najlepiej nie słodzoną :tak:, przy sztucznym karmieniu dopajac nalezy koniecznie :-)
 
Moja coreczka zawsze jadla mniej niz na pudeleczku, ale jak zliczylam dobowo to wychodzilo ok. Wazne ze rosla pieknie. Lekarka mowila ze dzieci roznie jedza a na pudelku to tylko srednia i jedne jedza wiecej a inne mniej. Najwazniejsze aby przybieral prawidlowo na wadze. I moja coreczka za bardzo pic nie chciala, kupilam kilka herbatek ale wolala nie pic wcale niz sie napic czegos co nie bylo mlekiem.
Jak wprowadzilam soki to juz nie bylo problemu z piciem bo nie mogla sie oderwac...
 
Witaj INNA_22:-)
Ja mieszkam w UK i używam mleczka COW&GATE i wg schematu producenta 2 miesiecznie dziecko ważące 5 kg (mój misiu waży już 5.60) powinien zjadać 180 ml co 4.5h. Mój niestety nie chce a ja nie chcę go zmuszać. Czytałam także, że dziecko powinno przespać jeden nocny posiłek ale niewiem jak to wygląda w praktyce, gdyż Mati domaga się wszystkich posiłków co 3.5-4h. A jeżeli chodzi o dopajanie to podaję maleństwu wode z glukozą na zmianę z rumiankiem. I też wypija ok.100ml dziennie.
I wydaje mi się że nie powinnaś zmuszać małego do jedzenia :tak:.
Ale z tym, że dziecko powinno przespać jeden nocny posiłek :confused:.Nie słyszałam o tym.Ale skoro synek domaga się posiłków o stałych porach, to raczej nie powinnaś go przestawiać na siłę.Im będzie starszy, tym rzadziej się będzie budził w nocy ;-).
A co do dopajania, to podobno najlepiej jest od maleńkości przyzwyczajać dziecko do samej wody, no ale w praktyce to wcale nie jest takie proste, moja niuńka dopiero niedawno pije wodę i nie powiem żeby była tym szczególnie zachwycona :sorry2:
 
kazde dziecko jest inne i kazde potrzebuje innej ilosci mleka. Nie mozna sugerowac sie scislymi normami podanymi na opakowaniu. Najwazniejsze, zeby maluszek przybieral na wadze!! takie jest moje zdanie.
 
mój mały ma 3,5 miesiąca i jest karmiony nanem 150 ml, tak miej wiecej co 3 h[staram się mu wydłużać przerwy], dziś co 3,5 4h z przerwą nocną ok 7h, po spacerze domaga się więcej więc dostaje od kilku dni180 ml lecz nie zawsze wypije zostawi ok 20 ml no i na noc dostaje taką samą dawkę od tygodnia bo zaczął się budzić [po 150 ml co 3 h].dodam ze to mały żarłoczek i potrafi jeść dopuki mu sie wbutelce nie skończy,przybiera imponująco na wadze, pije herbatkę hippo na trawienie 100 ml, koperkową i lekką rumiankową za którą zbytnio nie przepada.wypija róznie czasami w ciągu dnia wypije 20 ml, a czasami 300 ml, to zależy od niego i jego potrzeb.
mój chłopic jest duży i potężny jak na 3,5 miesiąca [jest jak półroczne dziecko
] i od samego początku dawki i ilość posiłków biorących pod uwage wiek dziecka podane na pudełkach mu nie wystarczały, więc nie kieruje się zbytnio tym, dopasowuje to do potrzeb dziecka. oczywiście przestrzegam stosunek ilości wody do łyżek. miałąm obawy czy robie dobrze, ale gdy przestrzegałam rygorystycznie dawek z pudełka mały był nienajedzony i strasznie płaczliwy.
 
reklama
mój synuś ma 3 tygodnie i zjada między 60 a 75 po większej ilości mu się ulewa tylko on jest głodny co ok 2 godz tylko w nocy ma większe przerwy czy to normalne?
 
Do góry