reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

A jaką mieszankę polecicie dla miesięcznego maleństwa? Niestety, nie mogę go karmić piersią, do tej pory karmiłam go Nan HA 1, ale 1 puszka kosztuje 18 zł a starcza na 2-3 dni. Jeszcze trochę a zbankrutujemy:) Może próbowałyście coś tańszego a równie dobrego?
 
reklama
Dziewczyny ,
Mam pytanie trochę z innej beczki. Jak długo można przechowywać odciągnięte mleko w lodówce. Chciałam zostawić meża z moim małym jutro na 3,4 godzinki i nie wiem kiedy ściągnać pokarm.
Pozdrawiam
Ania
 
polevam mleko HIPHOPA PO 4 MIESIĄCU ,MÓJ MAŁY Njadł nan 2 ale nagle przestało mu smakować , hiphop jest bardzo dobrym mlekiem do tego daję 3 łyżki kaszki kukurydzianej , bardzo smaczne i dobre dla niejadków , ma zupełnie inny smak niż bebiko , nan
 
Ania kraków-z tego co ja wiem mleko w lodówce mozna trzymaź max 2 dni a w zamrażalnku do 6m-cy w sterynych woreczkach lub pojemikach:)
 
Witam.
Mam pytanie, czy któraś z mam dziecka ze skazą białkową karmi je w/w produktem.
Czy można karmić dziecko 5-cio miesięczne tylko tym mlekiem??
Czy jest dobre?
Czy go polecacie??
Chcę przejść na karmienie sztuczne i jestem właśnie na etapie wyboru mleczka.
Nutramigenu nie bardzo chce pić więc może to mleczko polubi.
Proszę o wskazówki na temat Nestle Sinlac.
Dziękuję i pozdrawiam
 
Moja córeczka nie jadła Sinlacu natomiast ja go jadłam - Majka miała bardzo silne kolki więc ja wyeliminowałam większość produktów ze swojej diety. Jadłam więc Sinlac - jest całkiem smaczny, na pewno lepszy od Nutramigenu, który dodawałam sobie do kawy Inki (świństwo pierwszej wody:).
Sinlac to nie mleko a kaszka - jeżeli szukasz mleka to pogadaj z pediatrą. Moja koleżanka dawała Enfamil a mnie do kawy i w ramach rozszerzenia diety lekarz dał Bebilon pepti, ktory jest o wiele smaczniejszy od Nutramigenu.
Od 4 miesiąca można dawać ProSObee 1 (nie jadłam więc nie wiem jak smakuje:)
Sinlaca możesz podawać od 5 miesiąca.
U nas było podejrzenie skazy białkowe, ale na szczęście jej nie ma. Ja nadal karmię piersią i nawet jem już mleko i sery!
Powodzenia:)
 
Hej,
ja karmie synka nestle sinlac, to jest rzeczywiscie racze cos w rodzaju kaszki, bo to posilek zbozowy, ale zapewniajacy tyle bialka co posilek mleczny i stworzony z mylsa, wlasnie o dziecicah , ktore nie moga pic mleka, ale nawet naopakowaniu polecaja podanie 5-miesiecznemu dziecku jeden posilek z sinlac, potem przejscie do 2, tylko na tym to chyba raczej nie da rady...
Karmie go tym od 5 m-ca zycia, daje jeden posilek w ciagu dnia, ale z polowy porcji zalecanej na opakowaniu, gdyz moj synek wiecej nie zjada na raz, je czesto a mniej, poza tym karmie go piersia i daje jabluszko i marchewke oraz soczek jablkowy
nestle sinlac bardzo mojemu dziecku smakuje, pierwsze lyzeczki polykane sa z taka radoscia, ze buzia smieje sie od ucha do ucha, a my z trudem powstrzymujemy sie od nakrecania tej atmosfery ;)
Tez myslalam o przejsciu na sztuczne karmienie po powrocie do pracy, okazalo sie jednak ze moge nie rezygnowac z karmienia piersia, w czasie gdy mnie nie ma, babcia daje mu sinlac i reszte wymienionych przeze mnie tu specjalow, a ja wpadam na karmienie, i karmie w nocy... zamierzam tak do roku dociagnac, te mleka dla alergikow sa poprostu ohydne, jak dziecko nie jadlo nic innnego to je i mysli ze tak ma byc, a jak poznalo inne smaki, to zycze szczescia w przekonaniu go do tego swinstwa...
pozdr
mari
 
reklama
Mam pilną prośbę - muszę synkowi podać sztuczne mleko w drodze wyjątku i kupiłam Bebilon - no i wsypa - jest napisane "używać wyłącznie załączonej miareczki" tylko, że do opakowania, które kupiłam żadna miareczka nie jest załączona >:D oczywiście to mój błąd i niedopatrzenie, ale już za późno, żeby lecieć po opakowanie z miareczką, więc może pomożecie - ile to powinno być na zwykłe, przeciętne płaskie łyżeczki??? Tam jest napisane, że ta miareczka to 5 gram, ale wagi kuchennej też niestety nie posiadam. :mad:
Ratunku, proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki!
 
Do góry