reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Dziewczyny! Te trudności z robieniem kupki w wieku od 1 do 3 m-ca są ponoć naturalne. Nazywa się to dyschezja i występuje właśnie u takich maluszków. Związane jest to z nieumiejętnością wykorzystywania odpowiedzialnych za skuteczne parcie mięśni. Też to przerabialiśmy z moim synkiem. Ustąpiło - sama nie wiem kiedy. Być może przyczyniła się do tego zlecona przez pediatrę zmiana mleczka właśnie na Bebilon Pepti a może kuracja Debridad + Lacid, a może po prostu "wyrósł" z tej dolegliwości. Teraz robi kupki raz lub dwa razy na dobę, raczej bez wysiłku.
 
reklama
tak tak dziewuszki zatwardzenie jest od mleka widocznie dla jego org .jest zatłuste i dlatego kupka jest twarda jezeli jest barwy zielonkawej a potem juz brazowawej to oki mleko sztuczne daje barwe kupki zielonej -przetestowane u mnie --- ale jak potem jest innego koloru to oki pod wpływem zalegania i powietrza ona zmienia kolor ja tez tym się martwiłam ale lek. mi wytłumaczyła trzeba dziecku dopasować mloko ja kilka rodzajów przetestowałam a jak ma twardą kupkę to dopajać wodą z glukozą jak jest malutki a potem herbatkami ,soczkami chyba ze dopasujesz mleko takie jak jego org bedzie dobrze przyswajał moj ma 15 miesięcy i jest na bebilonie z priobiotykami
 
ja mojemu maluchowi podaje od poczatku humane i bardzo dobrze ją przyjmuje nie mialam zadnych problemów, natomiast po roczku zmienilam mu mleczko na nestle junior i niestety dostal po nim biegunki ktora trwała ponad tydzień, kiedy wrócilam do humany biegunka po dwóch dniach przeszła
 
ania_krakow pisze:
Dziewczyny ,
Mam pytanie trochę z innej beczki. Jak długo można przechowywać odciągnięte mleko w lodówce. Chciałam zostawić meża z moim małym jutro na 3,4 godzinki i nie wiem kiedy ściągnać pokarm.
Pozdrawiam
Ania
GosiaS pisze:
ania_krakow
mleczko przechowywać w lodówce do 5 dni
monika25 pisze:
Ania kraków-z tego co ja wiem mleko w lodówce mozna trzymaź max 2 dni
Ja, kiedy jeszcze karmiłam piersią, zauważyłam, że ściągnięte mleko mogę przechowywać góra jedną dobę, bo później robią się w nim grudki...jednym słowem warzy się, być może to zależy od "jakości" pokarmu matki...
 
Krzyś je już normalne posiłki w ciągu dnia. Na noc do poduszki dostaje cyca. Natomiast ok. 23 podaje mu butelkę z mleczkiem w naszym przypadku jest to Bebilon pepti 2 (jest na receptę) bo mały ma trochę problem ze skaza białkową. Mleko zagęszczam kleikiem ryżowym np. bananowym lub jabłkowym. A gdyz w nocy się przebudzi i jest głodny to cycuś jest w pogotowiu.
 
czesc ...

Ja karmilam moja corke najpierw piersia (tak gdzies do 3,5 miesiaca) a pozniej w wyniku zaniku pokarmu i refluksu zoladkowo - przelykowego corki - karmie Nutramigenem ... balam sie ze corcia nie bedzie go jesc - ale spozywa te mleko bardzo chetnie... oprocz tego daje jej do picia raz dziennie Vibovit dla niemowlakow i koperek wloski - czasem tez melise (bo obecnie zaczyna zabkowac i jest bardzo niespokojna .... )


Pozdrawiam Mamusie i ich pociechy :laugh:
 
Hej;)
dziewczyny ja juz sama nie wiem co robic..mala nie przybiera na wadze...kleiki odpadaja...lekarz mi powioedzial o SDinlacu..no ale na opakowaniu jest napisanme ze podaje sie z woda.....nie wiem co robic..doradzcie prosze;) pozdrwiam
 
Spróbuj Nutriton bodajże (z firmy Nutricia), jest to zagęszczacz do mleka (m.in. mączka z chleba świętojańskiego). Czy twoje dziecko ma alergię? Nutriton z tego co pamiętam nadaje się dla dzieci alergicznych i ze skazą - ale upewnij się na stronie internetowej Nutricii albo w aptece. A tak poza tym, to napisz więcej szczegółów - co się dzieje z twoją córką, czym ją karmisz, czy ma jakieś problemy zdrowotne? Bez tego cięzko coś doradzić. Pozdrawiam!
 
reklama
hej;)
mala jest karmiona bebilonem pepti 2 je tak 150 ml...5 razy na dobe,,,na sniadanko pije kaszke mleczno-ryzowa nestle..na obiadek je 1 sloiczek..na deserek pol sloiczka....mala ma 7 m-cy mierzy 77cm...waga 9200, ale wedlug lekarza ma niedowage od 2 m-cy nic nie przybrala....moim zdaniem mala nie ma zadnej alergii..nic nie widze zadnej wysypki i bolow brzuszka...wlasnie chce przejsc na zwykle mleko..probowalam nan2 HA..ale mala wypluwa...lekarz powiedzial mi ze sinlak jest kaloryczny...no ale dzwionilam dzis do nestle i jest zabronione dodawanie sinlaku do mleczka...nie wiem czemu stoi z waga...czemu nie przybiera...a tego bebilonu to mam juz po uszy i wiecznie po nim robi zielone kuska..pozdrawiam
 
Do góry