reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

a sprawdzałas w srodku mleczka? czasem tam są te miareczki ukryte, trudno na łyżeczki bo każdy ma inne a ważna jest ilośc mlleczka w gramach
 
reklama
Elfiko - wielkie dzięki! Szukałam już w mleczku, ale po Twoim poście jeszcze raz to zrobiłam - była skubana na samym dnie, musiałam długą łychą grzebać. :)
 
witam mam pytanie co sadzicie o tym mleczku???? w tej chwili uzywam NAN1 ale dziecko ma straszne zaparcia i kolki , slyszalam ze bebilon pepti dla niemowlakow jest takze na kolki i sa ona mniejsze po nim........niewiem co o tym myslec a mleko najprawdopoodbniej bede musiala zmienic bo po nanie naprawde dziecko jest niespokojne........

jak myslicie?
 
no właśnie, skoro rozpoczęty taki wątek, ja też mam pytanie.
Ostatnio wydaje mi się, że mam coraz mniej pokarmu w piersiach, do karmienia na bieżąco - jako tako, ale czasem gdy chcę wyjść i zostawić córcię z mężem np. na pół dnia to mam problem. Bo nie ma co odciągać. Kupiliśmy więc mleko NAN H.A. 1 hypoalergiczne ( w razie czego), no i chciałam sprawdzić, jak jej to będzie szło.
No i porażka! Chciałam ją nakarmić w porze karmienia, zamiast piersi. Mała się darła, krzywiła się, wypluwała mleko. Nie mówiąc o tym, że tak się zachowywała, jakby w ogóle nie potrafiła ssać z butelki. W końcu nakarmiłam ją piersią, bo serce mi się krajało - nawet mąż próbował ją karmić z butelki, bo mnie ojarzy z piersią.
Kiedyś dawałam jej plantex, czy herb. koperkową jak była malutka, sporadycznie, i widać zapomniała jak się pije z butelki.
Jestem przerażona, bo naprawdę mam coraz mniej mleka, a ona coś musi jeść.
Acha, ze słoiczków też nie chce jeść - to była druga opcja (tydzień testowaliśmy na niej soczek i jabłuszka).
Nie wiem co robić? Czy wasze dzieci też nie lubiły sztucznego mleka? Jak ją do tego przekonać? A co ze słoiczkami? Dziewczyny, będę wdzięczna za radę!
 
asiunia ja myślę, że w tej kwestii warto zapytać o radę pediatry, w końcu zna dziecko i dostępne na rynku mleka i pomoże Ci wybrać odpowiednie.

My też na nanie byłyśmy i nie był to dobry wybór jak się póżniej okazało mała była na nie uczulona ale reagowała wysypką.
 
no wlasnie moj maly niema wysypki ale dziwnie sie zachwouje jest niespokojny jakby go ciagle brzuszek bolal , ma zaparcia, czasem niechce pic..wiec cos jest nie tak....
 
Asiunia oj my to chyba ręce mozemy sobie podać! Mój Bibi pije właśnie Bebilon Pepti. Wiktorek ma skaze bialkową i to mleko właśnie nie zawiera skladników mleka krowiego. Jest stosowane u małych alergików. Niestety na kolke nic a nic nam przynajmniej nie pomaga. Kupke mały robi sam raz na 4 dni a na codzień bez termometra ani rusz( potrafi stękać, płakać pokszykiwać 3 godziny a kupki jak nie bylo tak nie ma). My się tak męczymy od 1,5 miesiaca. Zaczeło się jak Wiktorek miał około 4 tygodni. My przerobiliśmy Nan, Bebilon 1, Bebilon Ph 5,7 no i teraz ten Pepti. Nic a nic się nie zmieniło. Monika
 
witaj Moniu to widze ze masz bardzo podoba sytuacje do mojej,,,,,,,,,,
u mnie tak samo maly nie robi kupki , mam rurke ,termometr i nic....dzisiaj jak troszke zrobil to takie "bobki" twarde jak kroliczki robia i kolor czarno-zielony niewiem od czego ...mysle ze cos ztym mlekiem...
tak samo maly krzyczy ,placze od tego ze nie robi kupki ma wieksze kolki i tak w kolko po kazdym jedzeniu dostaje kolki...krzyczy ,zanosi sie az sobie zdarl struny glosowe:(:(:(

niewiem moze zmiana mleka pomoze...chociaz na te kupki zeby robil normalne a ni takie jak kamien twarde ,to straszna meczarnia dla niego a i mi nerwy juz puszczaja bo ilez mozna dzien i noc placze i stekanie ,wierceie sie wyginanie...

tez duzo tych mleczek wyprobowaliscie ciekawe jak bedzie z tym pepti a po tych innych tez mial zaparcia????
 
tak ale nie takie jak u was. Powinnaś iść do pediatry na 100%. Kupka nie może być zielono czarna! Coś jest nie tak. Nasz nie może zrobić kupki ale jak już mu się uda to jest ona konsystecji i koloru musztardy. Monika
 
reklama
Gwiazdko spróbuj może w ten sposób: przy karmieniu butelką przytul córeczkę do nagiej piersi, tyle, że zamiast sutka daj małej smoczek. Może pomoże ;)
 
Do góry