reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

WITAM KINGA MÓJ MAŁY TEŻ BYŁ NA NUTRAMIGENIE JAK SKONCZYL 6 MIESIĘCY PEDIATRA POZWOLIL 1 KARMIRNIE ZAMIENIĆ NA BEBIKO OMNEO 2 I JEST OK. TERAZ MA 7 M. I ZA MIESIAC REZYGNUJE CALKIM Z NUTRAMIGENU. PZDR
 
reklama
LORCIA, NUTRAMIGEN generalnie zapisuje lekarz w przypadku bardzo silnych kolek jelitowych, kłopotów z trawieniem, kupką lub przy skazie białkowej, alergii . Pucha na receptę 15 zł bez recepty 30 zł pzdr.
 
Ewcia81! Najważniejsze, że nic małemu nie jest. Gdyby nie tolerował mleka to pewnie byłyby tego oznaki - biegunki, kolki itp, itd. Znam osobiście dziecko-juz 17letni w chwili obecnej - karmione mlekiem z butelki - ze srebrnym kapselkiem- pewnie wiele z Was , młodych mam takiego mleka nie pamięta...No cóż, było takie.. - czasami przymoszone pod drzwi.
W każdym razie wracając do głównego wątku, chłop wyrósł jak dąb i nie ma żadnych zdrowtnych problemów. Ja karmię piersią , bo póki co (2,5 miesiąca) mam pokarm i oby tak zostało. Pierwszą córkę karmiłam 1,5 roku a potem było mleko też z kartonów(bo innego nie chciała). Teraz ma 13 lat i też jej niczego nie brakuje - w sensie rozwojowym.
Ale myślę, że najważniejsze jest to czy dzieciątko to mleko toleruje czy nie. Pozdrawiam
 
Kinga 22$ to na Polskie warunki kosmiczna cena a Nutramigen jak ma się receptę nie jest aż taki drogi ja teraz przechodze na BEBIKO OMNEO 2 i puch kosztuje 19-20 zł
 
Mój mały od 4 m-cy pije tylko NAN 2 HA, bo to mleko najlepiej mu zasmakowało odkąd odstawiliśmy go od piersi. Teraz chcemy zacząć dodawać do mleka kaszkę ryżową, żeby było bardziej sycące.
 
Witam ! Niestety jestem jedna z tych mam, ktore ie moga karmic piersia. Poszukuję dobrej mieszanki. Próbowałysmy już z Madzią Humany HA i Humany z MCT, ale po tej ostatniej zaczeła rozbić zielone kupki :( . Teraz próbujemy z Nan HA, podobno to jest dobre mleko.
Czy znacie moze jakies dobre mieszanki??? Co wiecie o Nan?? Pomózcie.
Pozdrawiam
 
Witaj Agad !
Nie martw się , że nie karmisz piersią !!!!Czasami tak bywa.
Moim zdaniem dobrym mlekiem jest NAN HA - (w zależności ile ma Twoja Niunia 1 lub 2)
Wiele moich koleżanek karmiło nim swoje dzieci od samego początku i w tej chwili dzieciaczki są zdrowe jak rybki.
Moja Nikola w taj chwili (ma 9 miesięcy ) również pije NAN HA 2 z kleikiem ryżowym lub kaszką owocową.
Zielone kupy to nie problem . Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze to pewnie taka jego uroda . Kupy zmienią się kiedy zaczniesz podawać małej inne jedzonko ,ale to dopiero po 4 miesiącu życia . Najlepiej poproś pediatrę o schemat żywienia niemowląt , które nie są karmione piersią.Jeśli nie to mi napisz to ci wyślę.
pozdrawiam MAGDA
 
dla mnie hitem okzal sie bebilon. pomogl przezwyciezyc kolki. wczesniej probowalismy humany, nan 1, bebiko. wszystko okazalo sie niewypalem.
tytus tez nie jest karmiony piersia. i jest super zdrowy i mocny. moj maz tez sie wychowal bez cycuszka i chlop jak dab wyrosl.
pzdr
m
 
reklama
Już niedługo i Oliwia bedzie musiała prześć na mieszankę,ponieważ musze wrócić do pracy:( Słyszałam ,że Bebiko Omneo i Bebilon, to najlepsze mieszanki (składnikami zbliżone do mleka matki)!! No ale sama tego jeszcze nie sprawdziłam. Wydaje mi się jednak, że to zależy od dziecka, bo to jemu musi podpasować.
Pozdrawiam
 
Do góry