reklama

Sztuka makijażu

Temat na forum 'Modowe porady i inspiracje...' rozpoczęty przez Wiolcia_6, 15 Kwiecień 2011.

1. Wiolcia_6

Wiolcia_6 Grudniówka 2010 :)

Jak się malujecie? Wolicie akcentować oczy czy usta? A może preferujecie tylko lekki makijaż? Zachęcam do prezentowania makijażu "krok po kroku":tak: Co zrobić żeby makijaż wytrzymał całonocną zabawę lub upał? A może szukacie porady jak się umalować lub nie wiecie jakie kolory do Was pasują??

2. kroma

kroma Fanka BB :)

Witam, ja na bank nie umiem się malować, nawet nie zwracam uwagi na to jak mój makijaż wygląda na mnie, nie maluję mocno oka, jedynie tusz i jakiś lekki cień, czasem zaszaleję i robię sobie brązowe kreski i rozcieram, mam dość duże oczy, a ust nie maluję, nakładam korektor pod oczy i troszkę różu. Z chęcią bym coś podpatrzyła, czas leci i człowiek coraz starszy więc przydało by się co nieco poprawić.

3. reklama
  4. cristalrose

cristalrose Fanka BB :)

Ja też ust nie podkreślam, tylko beżowy błyszczyk. Ale nie może być inaczej, bo oko lubię uwydatnić;-) Najczęściej jest to kreska albo przydymiony, na co dzień wersje łagodne, na wyjścia - daję czadu :-D Bardzo lubię łączyć wtedy kontrastowe cienie - np fiolet z zielenią lub starym złotem. Do tego obowiązkowo róż - niedoceniany przez kobiety, a niesłusznie;-) i beżyk na usta. Jeżeli to impreza całonocna - konieczna jest baza, bez niej podkład zetrze się po 3 godz.
    Używam prawie wyłącznie kosmetyków mineralnych (no dobra, mam paletkę diora i kilka pigmentów MAC;-)) i bardzo polecam. Poza wiadomymi zaletami są też doskonałe dla kogoś kto się nie lubi/nie umie malować. Przy dobrze dobranym odcieniu nie ma możliwości zrobić "maski" :tak:

Kroma - może Ty należysz do tego elitarnego grona kobiet, które nie muszą się malowac, by wyglądać super:-) Zazdroszczę (tak samo jak wagi - patrząc na suwaczek - po co Ty się dziewczyno odchudzasz?????) Ja do tej grupy się nie zaliczam, toteż sztukę makijażu (czyt. kamuflażu:-D) opanowałam do perfekcji :-)

Ostatnia edycja: 15 Kwiecień 2011
  5. kroma

cristalrose- ja się w sumie nie odchudzam, nie jestem na diecie, na razie ćwiczę i pozbywam się cellulitu, mam dużo ciuchów i są za ciasne, a nie chcę zmieniać garderoby, tyle kasy bym musiała wydać. Też muszę się kamuflować, nie mam żadnych blizn ani plam, ale mam mocne sińce pod oczyma i śniadą cerę, jakoś przyzwyczaiłam się do słabego makijażu. A chciałabym czasem się tak porządnie malnąć.

6. sunnflower

sunnflower Fanka BB :)

eh... ja przed urodzeniem malowałam się codziennie - pełen makijaż, a teraz jak jest mała to ciężko mi wygospodarować czas i jakoś tak nie mam po co - bo żeby połazić po lesie z wózkiem to nie trzeba w pełnym makijażu ;)
    Swego czasu kończyłam taki kursik u wizażysty Chanel - dużo mi to dało, różnych sztuczek kamuflażu, łączenia cieni, malowania kresek i takich tam. Kosmetyków mam masę - jeszcze jako panna i wczesna mężatka wydawałam majątek na kosmetyki. Teraz wiadomo - są ważniejsze wydatki ale i tak czasem się skuszę na coś nowego fajnego. Cerę niestety mam fatalną z wypryskami i bliznami po nich także żeby zrobić pełen makijaż i żeby nie wyglądał jak maska to trzeba troszkę czasu poświęcić

7. Wiolcia_6

Wiolcia_6 Grudniówka 2010 :)

O kurcze dziewczyny jak wy sie tak znacie na makijażu to poproszę o porady :)

Co do makijażu oczu to mam go już dopracowanego i POLECAM bazę pod cienie ArtDeco:
    1499442876.jpg

Cristal myślę że twoje porady odnośnie kosmetyków mineralnych są niezastąpione. A smarujesz czymś twarz zanim dasz puder mineralny??
    Dziewczyny jaka jest najlepsza baza pod podkład?? I jaki podkład jest dobrze kryjący?? Wiele już ich wypróbowałam ale nic mi nie podeszło :/

8. cristalrose

cristalrose Fanka BB :)

Wiolcia - podkład dobrze kryjący bez efektu maski to mineralny położony na bazie silikonowej. Z EDM polecam formułę intensive, bo najlepiej kryje. Co do bazy to ja stosuję oriflame 10740 Baza pod makijaż Oriflame Beauty - Oriflame cosmetics ale tylko na wyjścia (raczej stosowałam,bo w najbliższym czasie wyjść nie będzie:-D) genialnie sprawdza się np. na wesele - długo trzyma podkład mineralny, jest tez lepszy efekt krycia. Na co dzień podkład daję na krem do twarzy - daje to naturalny efekt.

Bazę pod cienie art deco też mam i oczywiście zgadzam się z Tobą - jest świetna:tak:

9. buzc13

buzc13 Fanka BB :)

Jak ja bym chciała się umieć malować....marzenie...ale nie ma mnie kto nauczyć a na kursy nie mam za bardzo czasu i kasy....ja tylko eyelinerem kreskę górną i tusz do rzęs...Tyle mojego malowania heheh.

10. reklama
  11. kaczucha12345

kaczucha12345 Fanka BB :)

Też mam tą bazę i również ja polece w 100 % :-)

ja za to mam niestety tlustą cere i jaki podklad bym nie nalozyla to po pol godzinie już się świecę :-(.... to wszystko do momentu az odkryłam swoje idealne połączenie :-D

a jest nim podkład revlon colorstay (ktory poki co jako jedyny mi znany naprawde nie spływa z twarzy i naprawde nie brudzi ubran) + puder ryzowy z kryolana :tak:;-)

dziewczyny dla mnie to bomba poprostu, czasem zdarzylo mi sie polozyc spac w niezmytym makijazu (wiem, wiem, ze tak nie mozna, ale sie zdarzalo:/) i na drugi dzien na dobra sprawe podklad trzymal sie idealnie;-) więc ja w zyciu nie zamienie tego zestawu na cos innego... czasem zdarzalo mi sie probowac innych podkladow, pudrow, ale nigdy nie trafilam na nic lepszego...

ja bazy uzywam sporadycznie, kiedys mialam smashboxa a obecnie silikonowa z sephory...

12. kroma

kaczucha- kiedyś wypróbuje a na razie lato idzie więc nie używam tyle pudru, ale zimą to by się przydał jakiś dobry trzymający się długo.

Poleć forum