reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuka makijażu

Wiolcia_6

Grudniówka 2010 :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
4 378
Miasto
Małopolska
Jak się malujecie? Wolicie akcentować oczy czy usta? A może preferujecie tylko lekki makijaż? Zachęcam do prezentowania makijażu "krok po kroku":tak: Co zrobić żeby makijaż wytrzymał całonocną zabawę lub upał? A może szukacie porady jak się umalować lub nie wiecie jakie kolory do Was pasują??
 
reklama
Witam, ja na bank nie umiem się malować, nawet nie zwracam uwagi na to jak mój makijaż wygląda na mnie, nie maluję mocno oka, jedynie tusz i jakiś lekki cień, czasem zaszaleję i robię sobie brązowe kreski i rozcieram, mam dość duże oczy, a ust nie maluję, nakładam korektor pod oczy i troszkę różu. Z chęcią bym coś podpatrzyła, czas leci i człowiek coraz starszy więc przydało by się co nieco poprawić.
 
Ja też ust nie podkreślam, tylko beżowy błyszczyk. Ale nie może być inaczej, bo oko lubię uwydatnić;-) Najczęściej jest to kreska albo przydymiony, na co dzień wersje łagodne, na wyjścia - daję czadu :-D Bardzo lubię łączyć wtedy kontrastowe cienie - np fiolet z zielenią lub starym złotem. Do tego obowiązkowo róż - niedoceniany przez kobiety, a niesłusznie;-) i beżyk na usta. Jeżeli to impreza całonocna - konieczna jest baza, bez niej podkład zetrze się po 3 godz.
Używam prawie wyłącznie kosmetyków mineralnych (no dobra, mam paletkę diora i kilka pigmentów MAC;-)) i bardzo polecam. Poza wiadomymi zaletami są też doskonałe dla kogoś kto się nie lubi/nie umie malować. Przy dobrze dobranym odcieniu nie ma możliwości zrobić "maski" :tak:

Kroma - może Ty należysz do tego elitarnego grona kobiet, które nie muszą się malowac, by wyglądać super:-) Zazdroszczę (tak samo jak wagi - patrząc na suwaczek - po co Ty się dziewczyno odchudzasz?????) Ja do tej grupy się nie zaliczam, toteż sztukę makijażu (czyt. kamuflażu:-D) opanowałam do perfekcji :-)
 
Ostatnia edycja:
cristalrose- ja się w sumie nie odchudzam, nie jestem na diecie, na razie ćwiczę i pozbywam się cellulitu, mam dużo ciuchów i są za ciasne, a nie chcę zmieniać garderoby, tyle kasy bym musiała wydać. Też muszę się kamuflować, nie mam żadnych blizn ani plam, ale mam mocne sińce pod oczyma i śniadą cerę, jakoś przyzwyczaiłam się do słabego makijażu. A chciałabym czasem się tak porządnie malnąć.
 
eh... ja przed urodzeniem malowałam się codziennie - pełen makijaż, a teraz jak jest mała to ciężko mi wygospodarować czas i jakoś tak nie mam po co - bo żeby połazić po lesie z wózkiem to nie trzeba w pełnym makijażu ;)
Swego czasu kończyłam taki kursik u wizażysty Chanel - dużo mi to dało, różnych sztuczek kamuflażu, łączenia cieni, malowania kresek i takich tam. Kosmetyków mam masę - jeszcze jako panna i wczesna mężatka wydawałam majątek na kosmetyki. Teraz wiadomo - są ważniejsze wydatki ale i tak czasem się skuszę na coś nowego fajnego. Cerę niestety mam fatalną z wypryskami i bliznami po nich także żeby zrobić pełen makijaż i żeby nie wyglądał jak maska to trzeba troszkę czasu poświęcić
 
O kurcze dziewczyny jak wy sie tak znacie na makijażu to poproszę o porady :)

Co do makijażu oczu to mam go już dopracowanego i POLECAM bazę pod cienie ArtDeco:
1499442876.jpg

Cristal myślę że twoje porady odnośnie kosmetyków mineralnych są niezastąpione. A smarujesz czymś twarz zanim dasz puder mineralny??
Dziewczyny jaka jest najlepsza baza pod podkład?? I jaki podkład jest dobrze kryjący?? Wiele już ich wypróbowałam ale nic mi nie podeszło :/
 
Wiolcia - podkład dobrze kryjący bez efektu maski to mineralny położony na bazie silikonowej. Z EDM polecam formułę intensive, bo najlepiej kryje. Co do bazy to ja stosuję oriflame 10740 Baza pod makijaż Oriflame Beauty - Oriflame cosmetics ale tylko na wyjścia (raczej stosowałam,bo w najbliższym czasie wyjść nie będzie:-D) genialnie sprawdza się np. na wesele - długo trzyma podkład mineralny, jest tez lepszy efekt krycia. Na co dzień podkład daję na krem do twarzy - daje to naturalny efekt.

Bazę pod cienie art deco też mam i oczywiście zgadzam się z Tobą - jest świetna:tak:
 
Jak ja bym chciała się umieć malować....marzenie...ale nie ma mnie kto nauczyć a na kursy nie mam za bardzo czasu i kasy....ja tylko eyelinerem kreskę górną i tusz do rzęs...Tyle mojego malowania heheh.
 
Też mam tą bazę i również ja polece w 100 % :-)

ja za to mam niestety tlustą cere i jaki podklad bym nie nalozyla to po pol godzinie już się świecę :-(.... to wszystko do momentu az odkryłam swoje idealne połączenie :-D

a jest nim podkład revlon colorstay (ktory poki co jako jedyny mi znany naprawde nie spływa z twarzy i naprawde nie brudzi ubran) + puder ryzowy z kryolana :tak:;-)

dziewczyny dla mnie to bomba poprostu, czasem zdarzylo mi sie polozyc spac w niezmytym makijazu (wiem, wiem, ze tak nie mozna, ale sie zdarzalo:/) i na drugi dzien na dobra sprawe podklad trzymal sie idealnie;-) więc ja w zyciu nie zamienie tego zestawu na cos innego... czasem zdarzalo mi sie probowac innych podkladow, pudrow, ale nigdy nie trafilam na nic lepszego...

ja bazy uzywam sporadycznie, kiedys mialam smashboxa a obecnie silikonowa z sephory...
 
reklama
kaczucha- kiedyś wypróbuje a na razie lato idzie więc nie używam tyle pudru, ale zimą to by się przydał jakiś dobry trzymający się długo.
 
Do góry