reklama

Sztywniejacy siusiak

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez ostraszka, 23 Listopad 2011.

1. ostraszka

ostraszka kwietniowa mama

Witam drogie Mamy
    Od jakiegos czasu moj 2,5 letni synek skarży sie na bolay siusiak i jak zagladam by sprawdzic czy albo majtki go nie cisna, okazuje sie, ze jego siusiak jestt sztywny. Czy miala moze ktoras z was taka sytuacje? Mieszkam w Anglii wiec wizyta u pediatry nie wchodzi w gre, bo juz wiem co uslysze " jak boli to prosze podac paracetamol". Wiec BRDZO PROSZE O WASZA POMOC.

2. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Jeśli siusiak twojego synka nie jest zaczerwieniony i nie wycieka z niego wydzielina,choćby ropna,to objaw jest całkiem normalny.Nawet u małych chłopców zauważa się erekcję penisa.Moi synkowie tak mieli,nawet ten co ma teraz 19 miesięcy.

3. reklama
  4. wiktoria12

wiktoria12 Mama i żona :)

Zgadzam się u nas też się to zdarza.Przeważnie rano

5. kakakarolina

kakakarolina Moderator

mój też ma erekcję:-D i to od dawna dawna. Właściwie odkąd pamiętam. Nauczył się co to jest i mówi, że luluś jest gruby ale zaraz będzie cienki i po sprawie. Na początku mu to poranna sikanie utrudniało bo go sadzam na nocnik a ten sie poci i d...pa ale teraz czeka aż będzie cienki i sika.

6. Mama_i_Marcel

Mama_i_Marcel Listopadowa mama '09

dokładnie, tak jak piszą dziewczyny. jesli nie jest czerwony ani nie ma wydzieliny, opuchlizny itp to jest OK.
    Wzwód u noworodka i u starszych chłopców to sytuacja jak najbardziej prawidłowa. Jest to odruch, którego dziecko nie kontroluje. Może do niego dojść, gdy chłopczyk napina się, aby oddać mocz. Dzięki wzwodowi dochodzi do stopniowego odklejania się napletka, który jest w tym wieku fizjologicznie przyklejony. Przy okazji penis oczyszcza się z wydzieliny nagromadzonej pod napletkiem.

Mojemu synkowi tak się ostatnio [co osobiście widziałam] zrobiło się gdy leżał i "czytał" książkę. Ja patrze a jemu siup do góry potem na dół i to po kilka razy. wiec cóz........normalka. Zdrowy facet :-p
    od razu wiadomo ze wszystko w "tych sprawach" gra :-D:-D

Ostatnia edycja: 24 Listopad 2011
  7. zeberka363

zeberka363 jestem szalona :-D

tak jak piszą dziewczyny- zdrowy chłop i tyle- musi do tego przywyknąć:-)

8. doveinred

doveinred my little precious...

U nas tak samo. Barnimkowi twardnial juz przed 12 mies az do teraz. Przewaznie rano zanim zrobi pisku. Wiec jest to jak najbardziej normalne. Bylam tez tym kiedys zdziwiona ale zapytalam sie kol i powiedziala ze tak chlopcy maja.:tak:;-)

9. kroma

kroma Fanka BB :)

u nas też fujarka stoi na baczność i to od małego, jak go czyszczę szczególnie, nie chce go męczyć biedulka, ale czasem jak ma kał aż na siusiaku to muszę go tam przetrzeć a on aż mnie odpycha, ale czasem widzę jak w wannie jest to sobie ugniata freda. Jakoś z dziewczynkami jest łatwiej, moja Olka to w ogóle nie interesuje się swoim pierogiem.

Jak dziewczyny piszą że nie ma wydzielin i nie ropieje to pewnie jest normalna sytuacja, chyba, że mu non stop to wiem, ze koleżanka miała tak z synkiem 3 letnim i lekarz mu jakieś leki dawał.

10. reklama
  11. ostraszka

ostraszka kwietniowa mama

Dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz. Troche sie uspokoilam bo siusiak nie ropieje, i jest normalnego koloru, wiec chyba jest ok. Troche sie wystraszylam, bo sztywnieje mu codziennie i nie tylko jak ma pelen pecherz. KIedy taka sytuacja miala miejsce dwa-trzy razy w tyg a teraz nawet dwa-trzy razy dziennie wiec sie wystraszylam.

12. Anecia1111

Anecia1111 Fanka BB :)

to normalne :-) mój smyk ma 16 miesięcy i często zauważam że ma erekcje :-) przynajmniej wiem ze w tych sprawach wsio ok ;-)

Poleć forum