reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szukam dobrego dermatologa w Łodzi

Powiem ci szczerze,że ja pieluchowałam jak mi się przypomniało.Moja córcia miała wolniej zwapniajace się jedno bioderko ale po roku wszystko było ok.Przy zmianie pieluch robiłam te ruchy okrężna,jak nosiłam ją na sobie (bokiem)to tak żeby jedną nóżką była na moim brzuchu a druga na plecach.Praktycznie wogóle nie raczkowała(ale jej tatus tak samo miał).Zaczeła powoli siedac jak miała 6-7 miesięcy.Roczek przechodziła.Każde dziecko rozwija się innaczej.
 
reklama
Podobno wade bioderek ma tylko 4-6% dzieciaków więc chyba z tymi zaleceniami lekarskimi o podwójnym pieluchowaniu jest coś nie tak. Ja mam wrażenie, że oni nie przykładają się do tego i na wszelki wypadek zalecają te pieluchy, nie patrząc na konsekwencje dla brzdąców.

Mnie w szpitalu powiedzieli, że szerokie pieluchowanie częściej zalecane jest dziewczynkom, sporadycznie chłopcom. Ale najbardziej mnie zastrzelił tekst o równych fałdkach:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: w ten sposób oceniano stan stawów biodrowych w latach 20 zeszłego stulecia :confused2::confused2:. Mnie lekarz w szpitalu i potem pediatra i facet na usg powiedzieli, że fałdki nic tu nie mają do gadania. Albo dzidzia ma dobrze kość udową w panewce biodrowej osadzoną albo trzeba pomóc, żeby nie było problemów w przyszłości
 
Dzięki za informacje. Jestem laikiem w tym temacie dlatego może tak się przejmuję. Nie mam zaufania do polskiej służby zdrowia i tego nie ukrywam. Większość lekarzy nie wczuwa się w to, co robi. Dzięki.
 
Dzięki za informacje, ale czy jesteś pewna, że było to potrzebne? My bylismy na Sojczyńskiego i tam pani doktor chyba wszystkim zaleciła to samo więc dla mnie to dziwne.

My byliśmy na Sojczyńskiego, dwa razy. Też, oczywiście, zalecili nam pieluchowanie na pierwszej wizycie ... ale olałam to zalecenie. ;-)
Na drugiej dowiedziałam się, że "wszystko w porządku" i że już nie muszę szeroko pieluchować ;-):-D:-D
 
Witam Łodzianki!
Ja robiłam USG synkowi na ul. Wodnika 7 bezpłatnie oczywiście, potrzebne tylko jest skierowanie od pediatry. Byliśmy 2 razy i wszystko było w porządku
 
ja sie ostatnio dowiedzialam, ze cholpcow szeroko sie pielu****e standardowo- przyznaje ze nie tylko ja na to stwierdzenie zrobilam wielkie oczy, no ale coz, poniewaz sa upaly nie bede malego molestowac dodatkowa pielucha, a po 11-tym pojdziemy na usg i zobaczymy.
 
Hej lodzianki
my usg rodzilismy nadrewnowskiej z tym pieluchowaniem to dopiero powyzej IIB jest zalecane zalezy jakie ustawienie mailo dziecko?? rowerek nie zszkodzi a faldki sprawdza sie zwasze bo mowia nie tylko o biodrach ale i o asymetrii lub wzmozonym napieciu miesniowym wiec tylko spokuj moze nas ocalic i zdrowy rozsadek a tak jeszcze na koniec to dziewczynki do 3go m-ca powinny byc w standardzie piekluchowane podowjnie jesli jakies dodatkowe pytania prosze na maila... pappa:tak:
 
odnośnie bioderek to nie wiem bo sama robiłam na sojczynskiego i tam jest na prawde okropnie najpierw robiłam prywatnie potem państwowo i nic sie badania nie różniły dosłownie hurtowo traktują tam dzieci .

a odnosnie zaparć to polecam stosowanie rano i wieczorem leku bez recepty DUPHALAC poleciła mi go nasza pani doktor i pomogło
no a taki domowy sposób to suszone śliweczki






a moje gg to 12977064 jak byś chciała kiedyś pogadać

POZDRAWIAM
 
HEJ PISZE DO WAS BO CHCIAŁAM PRZEPISAĆ SYNKA DO PORADNI Z UL BAZAROWEJ ALE NIE WIEM JACY PEDIATRZY TAM PRZYJMUJĄ JAK ZNACIE ICH TO PROSZE O NIEZALERZNE OPINIE DZIEKUJE I POZDRAWIAM ....

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja miałam do czynienia z dr Baranowską i Gromadzką i z całą odpowiedzialnością polecam tę drugą:tak:zawsze ma czas dla pacjenta, nawet jeśli wiąże się z tym zostanie po godzinach wizyt. Jest bardzo konkretna.
 
Do góry