reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam dobrego ginekologa we wrocławiu

Dołączył(a)
19 Styczeń 2010
Postów
3
Witamy wszystkich - ja i Mały Kropek lub Kropeczka!! (niepełne 7 tygodni (-:):-D
Zdecydowałam się na Forum ... bo jestem zdygana jak nigdy dotąd....
Każda informacja na wagę złota (-:
Ale po kolei: przyjechałam do Wrocka końcem listopada 2009 - bo dostałam tu pracę - umowa zlecenie -niestety ... ale praca jest....tyle tylko że nie mam zielonego pojęicia czy i kiedy mówić o tym cudownym fakcie pracodawcy (jak nie trudno się domyślić jak zaczynałam pracę to mowy o ciąży przez następne 2 lata nie było.... CÓŻ ... ja jestem szczęśliwa - BARDZO!!
Poza tym - muszę się zgłosić do jakiegoś dobrego Ginekologa we Wrocku (do tej pory moją ciążę prowadzi ginekolog spoza Wrocławia - ale dojazdy 400 km są lekko kłopotliwe.
Stąd moja prośba:
1) Jeśli jesteście w stanie polecić dobrego Specjalistę
2) Jeśli wiecie czy Umowa Zlecenie na czas określony w jakiś sposób chroni kobietę w ciąży
- to proszę o info
Pozdrawiam:biggrin2::biggrin2::biggrin2:
 
reklama
witaj,

co do lekarza to polecam mojego ;-) Grzegorz Myszczyszyn, przyjmuje w Laser Town na ul. Długosza. Pracuje w szpitalu na Dyrekcyjnej. Bardzo mi pomógł, gdy pojawiły się problemy w 20 tc, dzięki niemu mój dzidziuś nadal jest w brzuszku. Bardzo ostroznie podchodze do lekarzy, bo wczesniejszą ciążę straciłam. tego lekarza polecam z czystym sumieniem.

Co do umowy o pracę, to pracownik jest chroniony w przypadku umowy na czas okreslony, gdy umowa wygasa po 12 tc. Jeżeli Twoja umowa kończy się po 12 tc, to zostanie automatycznie przedłużona do dnia porodu. Jeżeli przed 12 tc, to niestety pracodawca może jej nie przedłużyć. Mam nadzieję, że niczego nie pokręciłam ;-)

pozdrawiam
 
Bardzo, bardzo Ci dziekuję za odpowiedź na moje pytanie
To moja pierwsza ciąża ....
a akurat tak się zdarzyło że mój ginekolog (the best of!!) został z bielsku-Białej - i muszę znaleźć kogoś na miejscu
Jeszcze raz dziękuję.

Jestem nowa na forum i jeszcze trochę się tu gubię .... czy ja mogę do Ciebie przedzwonić lub skontaktować się z Tobą na prywatnego e-maila?
Pozdrawiam
B
 
ja sie wtrace bo z tego co wiem to umowa zlecenie nie jest regulowana przez kodeks pracy i nie chroni kobiet w ciazy wiec przypuszczam ze w twoim wypadku nie jest tak jak pisze koti czyli ze jesli twoja umowa koczy sie przed uplywem 3 miesiaca ciazy to pracodawca ci jej nie przedluza a jesli ci sie konczy po 3 miesiacu to jest ona automatycznie przedluzona do dnia porodu. jesli to umowa o prace to wtedy te przepisy sie stosuje a jesli zlecenie to raczej nie. aha i pamietaj ze w sadzie mozna probowac udowodnic ze twoja praca to stosunek pracy np na podstawie ze chodzisz codziennie do pracy w tych samych godzinach (to wtedy to stosunek pracy) i jesli sad pracy uzna ze twoja pracy ma cechy stosunku pracy to twoj pracodawca powinien z toba podpisac umowe o prace a nie zlecenie.
 
Ostatnia edycja:
wiedziałam, że mogę coś pokręcić ;-) - mam chwiowe ubytki w mysleniu ;-). Może pracodawca okaże się "ludzkim Panem" i po prostu przedłuży Ci umowę. Swoją drogą ciekawe jak jest z L4 przy umowie zleceniu.
 
Ostatnia edycja:
z tego co wiem to l4 na umowie zlecenie nie przysluguje ale moge sie mylic... wlasnie dlatego ja nie zgodze sie nigdy na taka umowe bo ona nie chroni pracownika... to samo z umowa na zastepstow, jesli zajdzie sie w ciaze w czasie jej trwania a pracownik za ktorego pracujemy wroci na stanowisko to atomatycznie umowa sie konczy i nie ma obowiazku przedluzania jej nawet jesli jest sie w ciazy...
 
no właśnie ja też nie miałam doczynienia z umowami zlecenie. zastanawiam się nad l4, wyczytałam że można skorzystać jeżeli przez conajmniej 3 mieś -180 dni opłaca się dobrowolną składkę zdrowotną. Tylko ciekawe jest jak to wygląda przy umowie zlecenie na określony czas :confused: .
 
nie mam pojecia... moze zrob tak poszukaj jakiegos wykladowcy z prawa z np akademii ekonomicznej i napisz do niego maila ze jestes studentka i spotkal cie taki problem... przypuszczam ze ci odpisze... mi prawo wykladal mgr Budka z prawa pracy wiec podpytaj moze u niego, niestety nie mam maila do niego, musialabys poszukac na stronie akademii ekonomicznej w katowicach
 
no to Pati my tu gadu gadu a zainteresowana tematem sie z nami nie udziela aż od wczoraj :-D ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej

Biuro Porad Obywatelskich
Wrocław ul. Szajnochy 12
Tel. 071 344-84-39
Poniedziałek, czwartek w godz. od 10.00 - 18.00
Wtorek, środka, piątek w godz. 10.00 - 16.00.

można bezpłatnie uzyskać porady prawne na każdy temat.
na godzinę 10 trzeba jechać i zarejestrować sie. można czekać na najbliższą wizytę na miejscu lub wybrać godzinę późniejsza i przyjść konkretnie na te wyznaczoną godzinę
 
Do góry