reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam dobrych, nieuczulających pieluszek

araki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2013
Postów
387
Miasto
Wrocław
Witam!
Mam problem, jak w temacie - poszukuję pilnie nowych pieluszek dla rocznej córki, które przestaną wreszcie ją uczulać :( Od urodzenia używałam Pampers Premium i byłam z nich bardzo zadowolona, nie przeciekały, były cieniutkie, pupa czasem odparzona ale dało się zwalczyć. Aż przeszłyśmy na rozmiar 4... który okazało się był produkowany w dwóch wersjach, z czego nowsza zawierała substancję (można było poznać po zapachu), która uczuliła córkę strasznie (krosty na całym obszarze pod pieluchą). Dopóki w sklepach była dostępna stara wersja jeszcze było dobrze, ale się skończyło...
Próbowałam Dady Premium (przeciekały), Happy (to samo, dodatkowo strasznie grube), w końcu postanowiłam sprawdzić zwykłe Pampersy Active Baby i myślałam że już trafiłam, ale znów pojawiło się odparzenie, tym razem na wargach sromowych :((
Pomóżcie proszę, znacie jakieś pieluszki które są tak dobre jak pampersy premium (cienkie, nieprzeciekające)? Szukam w necie pod hasłem "pieluchy hipoalergiczne", wyskakuje Vivicot, Beaming Baby... ale nic o nich nie wiem. Nie muszą być tanie, tylko żeby były dobre. Z góry dziękuję!!!
 
reklama
Może przyczyna podrażnień to nie kwestia pieluszek? Szczególnie teraz, kiedy jest zdecydowanie cieplej nie trudno o przegrzanie skóry maluszka. Pampery u nas także świetnie zdają egzamin. Niestety, nie mieliśmy okazji wypróbować tych pieluszek hipoalergicznych. Czasami w wyniku biegunki malca także dochodzi uczuleń. A może pojawiły się nowe produkty w diecie córeczki?
 
Akurat co do Pampersów Premium to jestem pewna że to uczulenie, córka kiedyś wyjęła pieluchę z opakowania i memłała w buzi, a potem miała uczulenie dookoła ust... kiedy używałyśmy Dady i Happy nie było problemów no ale były dla mnie za grube i przeciekały po niecałych 2 godzinach od założenia. A jak wróciłyśmy do pampersów tym razem active baby to znów podrażnienie :( może tym razem to zbieg okoliczności bo poza wargami sromowymi reszta pupy wygląda ok ale już się zraziłam do tych pamperów :( przy synku używałam huggiesów i byłam mega zadowolona ale wycofano je z Polski (choć dziś odkryłam, ze podobno są w auchanie). Nadmienię jeszcze że córeczka do alergików pokarmowych nie należy, w przeciwieństwie do synka, za to alergie dotykowe miała już m.in. od proszku i od chusteczek (teraz używam już hipoalergicznych)
 
A używałaś tych nowych Dada? Fit? Są cienkie i chłonne (choć to też pewnie zależy od pojemności pęcherza dziecka heh).
 
u nas białe pampki czyli te premium też podrażniały a to zapewne przez siateczke i nawilżanie aloesem, za to zielone były ok, potem weszły pantsy bo mniej przeciekały na rosnącej pupci wiercipiety.Wazny był tez rozmiar , niejednokrotnie dziecko jest w przedziale sugerujacym niższy rozmiar a pupa potrzebuje juz wiekszego... w przyciasnych sa rózne kłopoty i zaczerwienienia też- zwróc na to uwagę. Huggisy o ile fajnie uszczelnialy o tyle gumka w pasku podrazniała. Dady fakt gruube, na lato odpadały. A na uczulonka polecam cicalfate z Avene- 1-2 dni i wygojone;-).powodzonka
 
reklama
Bardzo dziękuję za wszystkie rady! Pampersy znów okazały się felerne bo z podrażnieniem warg sromowych walczyłam bezskutecznie clotrimazolem i bepanthenem a wczoraj na wieczór przybyły nowe pieluchy... i rano podrażnienie zbladło znacznie. Po przejrzeniu kilku blogów zdecydowałam się w końcu na Tesco Loves Baby (droższe - Comfort Fit) i na razie same plusy - bezzapachowe, przyjemne w dotyku i cieniusieńkie (chyba nawet cieńsze od Pampersów Premium) a po nocy pupa i piżamka sucha, choć pielucha napompowana do granic możliwości ;) Mam nadzieję że już nie będę musiała szukać!
 
Do góry