reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam dziewczyn, ktore maja założony szew Mcdonalda

cześć Dziewczyny:) Agnieszka_Agnieszka trzymam mocno kciuki. A Ty Joasia86 pięknie wytrwałaś w dwupaku:) 34 tydzien to już bezpieczny czas!!!! super
Ja właśnie kończę 25tc, szyja długa, brak rozwarcia, więc co raz spokojniejsza jestem. Źle zniosłam czas od 20tc, wiele obaw było we mnie. Wszystko jednak dobrze jest, więc zaczynam ufać szwowi. Dzisiaj nawet pojechałam do Ikei po kilka mebli. Niebawem idę do szpitala na profilaktyczne podanie sterydów na rozwój płucek. Jutro widzę się z lekarzem i ustalimy termin. Jutro też mam dokładnie 100dni do porodu:)

Dziewczyny damy radę!!!
 
reklama
Witajcie Dziewczyny.
Co u Ciebie joasiu? Jak sie czujesz i jak maluszek? Kiedy sciagaja Ci szew? Czy masz jakis skurcze, twardnienia brzucha?
Witaj enkrateia ciesze się, ze u Ciebie wszystko ok, oby tak dalej.
Ja jestem w 34tc, jutro ide na wizyte i zobaczyymy co tam slychac. Troszke sie martwie o szyjke, bo meczy mnie kaszel i katar od 3 dni, i pewnie tez wyniki w zwiazku z tym beda troszke gorsze. Ale mam nadzieje, ze dotrwam jeszcze min. te 24 dni do pelnych 37tc.
Pozdrawiam Was serdecznie waszystkie i trzymamy dalej kciuki.
 
Hej!
Mamatrojeczki, szew mi zdjeli w 29 tygodniu ciąży, po tym jak zaczeły mi się sączyć wody płodowe i nasiliły skurcze. To było dokładnie 8 marca, tak więc już od 6 tygodni nie mam szwu. Wyszłam ze szpitala z 13mm szyjką, drożną na palec. Wczoraj byłam na wizycie i nic się przez 4 tygodnie nie zmieniło. Z maluszkiem też na szczęście wszystko w porzadku :) Dziś zaczynam 36 tydzień ciąży, skurcze mam sporadycznie, ale nie są bolesne, cały czas biorę leki rozkurczowe.
Trzymajcie się i dawajcie znać co u Was :)
 
Czesc Dziewczyny. Ja dzis 36+0, wiec teoretycznie 37 tc. W srode mam wizyte, pobierany gbs, i dostane skierowanie do szpitala na 13.05 lub 16.05 i beda sciagac szew. U mnie trzymaja cos 2-3 dni i obserwuja czy nie zaczyna sie porod. Zobaczymy jak to bedzie. Jak na razie nie odczuwam czesto skurczy, tylko mala prezy sie i wygina, bo ma coraz mniej miejsca. Pozdrawiam wiosennie i trzymajcie sie :)
 
Witajcie Dziewczyny. Urodzialm zdrowa córeczkę, równo 37tc i 3dniu 15.05. W poniedzialekk mialam isc na sciagniecie szwu, ale w sobote o 22 zaczely mi odchodzic wody. I w niedziele o 11 urodzila sie Zosia :) jestem mega szczesliwa i zycze Wam wszystkim rowniez tego szczescia. Pozdrawiam
 
Witajcie :)
szukałam jakiś informacji na temat szwu i tak trafiłam do was...
Dziewczyny, jestem troche zestresowana... mam szew od 2 tygodni. Jestem w 28tc5d. Tez biore luteine 2x2 i tez czasami czuje tasiemke (ja mowie kokardke).
Powiedzcie mi, czy sa jakies objawy ktorych powinnam sie obawiac przy tym szwie... co powinno mnie zaniepokoic.
To moja druga ciąża, pierwsza stracilam w 22tc5d i z ta jestem bardzo ostrozna i przewrazliwiona. Czasami wrecz panikuje.
Z tego co czytam, to wy juz mialyscie szwy, albo macie, ale dluzej ode mnie wiec macie doswiadczenie w temacie.
Czy mozna jakos rozpoznacm ze sie zsunal?
Hej madziulek80,ja również straciłam trzy miesiące temu ciążę pierwszą w 25tc :( jestem teraz na etapie różnych badań+ wizyta u genetyka.Mam pytanie czy w twoim przypadku teraz w ciąży szew jest zakładany asekuracyjnie??u mnie szyjka była długa i twarda... A poki co żaden lekarz o szwie nie wspominał.Będę wdzięczna za odpowiedż
 
współczuję Ci Boguchna ja miałam szew założony w 12 tygodniu tydzień wcześniej było wszystko dobrze a za tydzień szyjka zaczęła się otwierać, zadzwoniłam do kliniki w Łodzi i kazali mi natychmiast przyjechać na założenie szwu, potem nic się nie działo szyjka była cały czas taka sama, skontaktuj się z Kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Zdrowia Matki Polki i w ciąży jedź tam na założenie szwu ok 13 tygodnia
 
U nas też się udało.
Po zdjęciu szwu nic się nie zadziało (o dziwo). Piotruś urodził się w 38+0 (poród wywoływany) 24 czerwca.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości przy leżeniu (lub chodzeniu - jak kto może) z założonym szwem :)
 
reklama
Czy są jakieś nowe mamusie ze szwem ? Jestem w 30 tygodniu ciąży. Szew zakładany miałam w 22 tyg. Za 2 tyg.mam kontrolę i prawdopodobnie będę szła do szpitala na sterydy. Moja szyjka ma teraz 1.3 cm i jest rozwarta od środka. Oczywiście leżę a raczej się staram. Bardzo mi już brakuje ruchu...ale jeszcze troszkę. Jeśli jesteście w podobnej sytuacji odezwijcie się.
 
Do góry