reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam mam wcześniaków - zwłaszcza dziewczynek .

Witam, przepraszam że dopiero teraz odpisuje… bardzo Dziekuje za tak obszerna i ciekawa odpowiedz. A mam pytanie - kiedy Pani dziecko miało pierwszy ząbek? Moja skończyła 10 mc i dalej nic. Pediatra mówi ze ok, ale on jest specyficzny… na wszystko daje jedna diagnozę…
Moja córeczka zabkowala o czasie. Nie przywiązywałam tak do tego wagi, bo były inne problemy. Zdaje się, że ok 6 miesięcy (korygowanych) był pierwszy ząbek, czyli ok. 9 miesiąca zycia. Jeśli coś z ząbkami niepokoi to udaj się do dentysty. Naprawdę warto.
 
reklama
Witam, przepraszam że dopiero teraz odpisuje… bardzo Dziekuje za tak obszerna i ciekawa odpowiedz. A mam pytanie - kiedy Pani dziecko miało pierwszy ząbek? Moja skończyła 10 mc i dalej nic. Pediatra mówi ze ok, ale on jest specyficzny… na wszystko daje jedna diagnozę…

Wcześniactwo chyba nie musi mieć związku z ząbkowaniem. Moje młodsze dziecko nie było wcześniakiem, a pierwszy ząb miało dopiero po skończeniu roku
 
Witam, przepraszam że dopiero teraz odpisuje… bardzo Dziekuje za tak obszerna i ciekawa odpowiedz. A mam pytanie - kiedy Pani dziecko miało pierwszy ząbek? Moja skończyła 10 mc i dalej nic. Pediatra mówi ze ok, ale on jest specyficzny… na wszystko daje jedna diagnozę…
moj synek jest z 36 tc (3500g i 55cm). W tym momencie ma skończone 16 miesięcy ma 17 zębów a roczek skończył z 11. Mojej koleżanki synek roczek kończy z 2 zębami które wyszły mu w 11 miesiącu.
 
Syn z 36 TC Ur 2650g a córka z 38 2700g. Waga podobna oboje w 9 mies. ważyli ok 8 kg. Co do ząbkowania syn miał pierwsze ząbki na 5,5 mies a córka na 7. Ząbki to raczej sprawa indywidualna nie związana z wcześniactwem.
 
Zęby to najczęściej sprawa indywidualna. Jednak u dzieci przedwcześnie urodzonych, ale mocno przedwcześnie, problem z ząbkami może być zwiazana z wcześniactwem. Wynika to faktu kształtowania się poszczególnych struktur w ciele. Wcześniaki od pierwszego zęba powinny być pod opieką dentysty. Często mają problem z nieprawidłowo ukształtowanym szkliwem, jego brakami, próchnica, czy właśnie wyrzynaniem się ząbków. To jednak ocenia specjalista. Warto wtedy być pod opieką pediatry, który wie z czym się wiąże wcześniactwo. Z autopsji jednak wiem, że to nie takie proste
 
@Marcik1987 ślicznie waży ci córeczka. Na 6 m-cy dziecko powinno podwoić wagę, na 9 potroić. A więc jest wszystko w porządku. Z rozmiarem to zobaczysz. Może być tak, że na wiosnę ci dziewczyna tak ruszy, że przeskoczy 2 rozmiary. Jeśli coś cię niepokoi zapytaj pediatry. Moja córka urodzona w 26tc ważyła ok 6 kg na rok, ponad 8kg na 2 lata, 10 kg na 3 lata. Ale są problemy z przewodem pokarmowym. Na wagę wpływa wiele czynników. Na przykład jeśli dziecko dużo raczkuje, czy zaczyna chodzić, to zużywa więcej kalorii i wtedy może mniej ważyć. Wpisałam wzrost 68 cm. To jedyne na co zwrocilabym uwagę, ale pod warunkiem, że ty i partner/mąż jesteście wysocy, bo jeśli nie, to nie ma się czym martwić. Wrzuć na luz. Rozumiem, że po przejściach można być przewrażliwionym, ale nie trzeba. Też mam za sobą poronienia zanim urodziłam córkę. Cieszcie się sobą dziewczyny
O kurcze to moje też małe były ale na rok po 8kg miały obie...ale fakt że 26tc to inna sprawa u mnie 40tydz, 38tydz i rok temu38tydz był synek i też 8kg na rok 🙂
 
reklama
Do góry