reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szukam osób z mutacją MTHFR C 677T

reklama
Cześć dziewczyny! Widzę, że trochę tu pustkami powiewa, ale liczę, że któraś z Was mi pomoże. Staramy się o dziecko bezskutecznie od 7 lat. Cały proces leczenia dzisiaj już z perspektywy oceniam bardzo kiepsko... Wszystko było prowadzone chaotycznie i szybko byle by wyciągnąć od nas kasę... Mój M ma lekko obniżone nasienie, co od początku zostało uznane za główną i jedyną przyczynę naszych niepowodzeń. W tej naszej długiej drodze przeszłam przez 3 IUI, wszystkie stymulowane hormonalnie (nie potrzebnie) co później spowodowało poważne problemy zdrowotne, m.in. otarcie się historię onkologiczną... W pewnym momencie odpuściliśmy i generalnie jesteśmy w procesie adopcyjnym. Ale mnie wciąż nie daje spokoju fakt, że nadal tak naprawdę nie wiemy co jest przyczyną. W badaniach zawsze wychodził mi obniżony kwas foliowy - zazwyczaj poniżej normy. 1,5 roku temu trafiłam do pewnego lekarza, który zlecił plik badań za 1200 zł, ale jak już poszłam na kolejną wizytę to w ogóle nawet nie spojrzał na te wyniki, zapytał po co przyszłam i na koniec powiedział no to przepiszemy heparyne.. był ze mną mą (pracuje w służbie zdrowia) oboje zmęczeni 5 latami chodzenia od drzwi do drzwi i takiego właśnie traktowania więcej już tam nie wróciliśmy. Ostatnio wróciłam do tych badań i okazało się, że wyszła mi mutacja MTHFR c.677C>T układ heterozygotyczny oraz c.1298A>C układ heterozygotyczny. Homocysteina na poziomie 19 (norma 13) a kwas foliowy 6 (3,89 -26). Troszkę poszperałam po internecie i wszędzie dla starających się homocysteina powinna być poniżej 9 (ja w trakcie IUI miałam także powyżej normy a kwas foliowy poniże na poziomie 3). Na dzień dzisiejszy sama włączyłam sobie acard i kwas foliowy 5mg (Acidum folicum richter). Wizytę u gin mam dopiero na 29 czerwca. Sorki, za tak długi wpis, ale czy któraś z Was miała problem z zajściem w ciąże przy tej mutacji?
 
Ja mam mutacje mthfr nieprawidłowy wynik u układzie hetero oraz nieprawidłowy Pai1 też hetero . Robiłam ostatnio poziom kwasu foliowego i wyszło mi ponad normę. Biorę kompleks witamin prenatal uno i tam jest zwykły i zmetylowany kwas. Dlatego teraz odstawiam prenatal i zacznę brać zwykle folian. Niedługo zaczniemy starania o dziecko.
 
Hej,
mnie te wyniki, które mam nic nie mówią niestety. Po cichu tylko liczę, że może to rozwiąże nasz problem. Nie nastawiam się jakoś super, ale chciałabym żeby w końcu się udało...
 
Cześć dziewczyny! Widzę, że trochę tu pustkami powiewa, ale liczę, że któraś z Was mi pomoże. Staramy się o dziecko bezskutecznie od 7 lat. Cały proces leczenia dzisiaj już z perspektywy oceniam bardzo kiepsko... Wszystko było prowadzone chaotycznie i szybko byle by wyciągnąć od nas kasę... Mój M ma lekko obniżone nasienie, co od początku zostało uznane za główną i jedyną przyczynę naszych niepowodzeń. W tej naszej długiej drodze przeszłam przez 3 IUI, wszystkie stymulowane hormonalnie (nie potrzebnie) co później spowodowało poważne problemy zdrowotne, m.in. otarcie się historię onkologiczną... W pewnym momencie odpuściliśmy i generalnie jesteśmy w procesie adopcyjnym. Ale mnie wciąż nie daje spokoju fakt, że nadal tak naprawdę nie wiemy co jest przyczyną. W badaniach zawsze wychodził mi obniżony kwas foliowy - zazwyczaj poniżej normy. 1,5 roku temu trafiłam do pewnego lekarza, który zlecił plik badań za 1200 zł, ale jak już poszłam na kolejną wizytę to w ogóle nawet nie spojrzał na te wyniki, zapytał po co przyszłam i na koniec powiedział no to przepiszemy heparyne.. był ze mną mą (pracuje w służbie zdrowia) oboje zmęczeni 5 latami chodzenia od drzwi do drzwi i takiego właśnie traktowania więcej już tam nie wróciliśmy. Ostatnio wróciłam do tych badań i okazało się, że wyszła mi mutacja MTHFR c.677C>T układ heterozygotyczny oraz c.1298A>C układ heterozygotyczny. Homocysteina na poziomie 19 (norma 13) a kwas foliowy 6 (3,89 -26). Troszkę poszperałam po internecie i wszędzie dla starających się homocysteina powinna być poniżej 9 (ja w trakcie IUI miałam także powyżej normy a kwas foliowy poniże na poziomie 3). Na dzień dzisiejszy sama włączyłam sobie acard i kwas foliowy 5mg (Acidum folicum richter). Wizytę u gin mam dopiero na 29 czerwca. Sorki, za tak długi wpis, ale czy któraś z Was miała problem z zajściem w ciąże przy tej mutacji?
Napewno przy mthfr ten kwas 5mg odpada. Masz problem z metylacją więc nie powinnaś go brac. Najpierw skup się na obniżeniu homocysyeiny do poziomu 6-8. Zacznij od kwasu metylowanego 800mcg, witamina b12 metylowana (metylolobalamina, adenozynokobalamina lub hydroxykobalamina) 1.25mg, witamina b6 p 5 p. Możesz wprowadzić zakwas z buraków. Po 6 tygodniach powtórz badanie na homocysteine, kwas foliowy i b12. Ja suplementy brałam z swansona, możesz poszukać kompleksu np. Alliness B 50 lub medverita. Do tego cynk
 
Hej dziewczyny,

Mam mutację mutację MTHFR A1298C (homo) i od maja biorę metyle.
Dzisiaj zbadałam kontrolnie poziom i witamina B12 wynosi u mnie 1489 pg/ml, gdzie norma to 211-911 :O :O :O
Biorę witaminę Swanson B-12 5000mcg pod język, jedna dziennie.

Doradzcie proszę co zrobić, czy całkowicie odstawić B12, czy może brać co 2 dzień?
 
reklama
Hej dziewczyny,

Mam mutację mutację MTHFR A1298C (homo) i od maja biorę metyle.
Dzisiaj zbadałam kontrolnie poziom i witamina B12 wynosi u mnie 1489 pg/ml, gdzie norma to 211-911 :O :O :O
Biorę witaminę Swanson B-12 5000mcg pod język, jedna dziennie.

Doradzcie proszę co zrobić, czy całkowicie odstawić B12, czy może brać co 2 dzień?
Brać co drugi dzień najlepiej, ale przy takiej dawce to może być i tak za dużo. Ewentualnie kupić wersję 2.5mg i brać pół tabletki co 2 dzień. A jak homocysteina?
 
Do góry