reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szukam osób z mutacją MTHFR C 677T

reklama
Hej dziewczyny.
Jestem po poronieniu w 9 tyg (serduszko przestało bić) . Obecnie czekam na zabieg ...
I tak się zastanawiam bo mam mutacje mthfr c677t. Gdy poszłam do ginekologa przepisał mi kwas foliowy 5mg (kiedy mój wynik wynosił ponad 40....) - oraz biorę acard 75tke.
Po dwóch tygodniach brania tej dawki kwasu zmieniłam lekarza. Pani doktor kazała mi odstawić taką dawkę kwasu i przepisała mi femibion 1.
Jak myślicie czy mogło dojść do zatrzymania serduszka przez zbyt wysoki poziom kwasu foliowego?
Czy jak wykonam badania genetyczne płodu będę miała odpowiedź czy to przez nadmiar kwasu ?
Pozdrawiam was serdecznie ❣️
 
Hej dziewczyny.
Jestem po poronieniu w 9 tyg (serduszko przestało bić) . Obecnie czekam na zabieg ...
I tak się zastanawiam bo mam mutacje mthfr c677t. Gdy poszłam do ginekologa przepisał mi kwas foliowy 5mg (kiedy mój wynik wynosił ponad 40....) - oraz biorę acard 75tke.
Po dwóch tygodniach brania tej dawki kwasu zmieniłam lekarza. Pani doktor kazała mi odstawić taką dawkę kwasu i przepisała mi femibion 1.
Jak myślicie czy mogło dojść do zatrzymania serduszka przez zbyt wysoki poziom kwasu foliowego?
Czy jak wykonam badania genetyczne płodu będę miała odpowiedź czy to przez nadmiar kwasu ?
Pozdrawiam was serdecznie [emoji3589]
Myślę że jeśli masz możliwości finansowe to badanie warto zrobić. Polecam też zbadać stężenie kwasu, b12 i homocysteiny. Tylko odstaw suple na 3 dni przed badaniem.
 
Cześć, dopiero się dowiedziałam o mojej mutacji mthfr 677 i PAI-1 4G, oba heterozygotyczne. w pierwszej (i jedynej) ciąży zdiagnozowano kilka wad serca-czy jest ktoś z podobnym doświadczeniem?
Zanim znajdę ogarniętego lekarza w tym temacie, jakie mogę jeszcze zrobić badania? Jakie Wam zlecono po odkryciu mutacji?
Czy ktoś może polecić ginekologa w Bydgoszczy/Toruniu który zna się na temacie?

Dzięki za pomoc.
 
Cześć, dopiero się dowiedziałam o mojej mutacji mthfr 677 i PAI-1 4G, oba heterozygotyczne. w pierwszej (i jedynej) ciąży zdiagnozowano kilka wad serca-czy jest ktoś z podobnym doświadczeniem?
Zanim znajdę ogarniętego lekarza w tym temacie, jakie mogę jeszcze zrobić badania? Jakie Wam zlecono po odkryciu mutacji?
Czy ktoś może polecić ginekologa w Bydgoszczy/Toruniu który zna się na temacie?

Dzięki za pomoc.
Wiesz co wejdz sobie na wątek ciąża po poronieniu, bo tutaj już dawno umarły rozmowy [emoji6] tam jest nas więcej i są dziewczyny z takimi mutacjami
 
reklama
HIMOCYSTEINA
Odebrałam wyniki homocysteina i norma to 5-12 a ja mam 10.2.
Niby w normie ale wysoki wynik. Czytałam, że może to być mutacja genu mthfr... Czy któraś miała podobny wynik homocysteiny?
 
Do góry