reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam porady w kwestii nosidełka do wózka - czy jest sens?

mirkaszu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2017
Postów
18
Witam wszystkich serdecznie ;) termin mojego pierwszego porodu to 28 sierpień więc z mężem już zaczynamy oglądać się za wózkiem. Jednak mam pytanko:

Wybraliśmy wózek który występuję w opcji 2w1 z możliwością zakupu nosidełka z adapterami by zrobić z niego 3w1. Tylko czy te nosidełko jest aż tak bardzo niezbędne ? Czy jest potrzebne tylko do przewożenia bobasa w aucie ? Bo przecież gondola również ma uchwyt. A szczerze z mężem wolelibyśmy kupić bezpieczniejszy fotelik do auta np. 0-25kg tylko że takie foteliki nie mają uchwytu... Za bardzo nie wiemy jak to ugryźć czy brać nosidełko czy bez problemu można się obyć.

Prosiłabym o doradzenie w tej kwestii i opisanie za i przeciw ;)

Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Nosidełko do wózka? Chyba tu jakieś niezrozumienie tematu :) nosidełko z uchwytem, które adapterami montujemy do wózka to nic innego jak fotelik samochodowy grupy zero, czyli kupując wózek 3 w 1 dostajesz gondole (która tez można przenosić), spacerówkę i fotelik który w razie potrzeby (Np. szybkie zakupy) można wpiąć na stelaż wózka. Wszystko zależy jaki to zestaw, jest wiele wózków które w zestawie 3w 1 maja porządny fotelik typu maxi cosi czy cybex. Jeśli kupujesz jednak wózek No name (który w zestawie ma tez fotelik no name, bez testów) to ja bym wzięła 2 w 1 i dokupiła porządny fotelik osobno.

I tak jak dziewczyny piszą najpierw fotelik 0-13, potem 9-18 a potem do 36 kg.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
No nie tylko wozenie w foteliku nie jest zdrowe;)
Ee tam;) corka 4 lata juz ma i kregoslup jak slup prosty;) ale tak jak mowilam na dlugie spacery gondola do 6, 7 mca zycia. Potem juz spacerowka. Ja mialam wozek Teutonia ( mam nadal bo teraz drugi szkrab w nim jezdzi)
Czyli Twoim zdaniem lepiej mieć wózek z nosidełkiem + dokupić jeszcze fotelik do auta ?
Nosidelko i fotelik to to samo:) ale tak jak przedmowczynie pisza radze zakup 0-13kg a nie od razu do 25. Bardziej bezpieczne sa te male. Ja mialam Teutonia 3 w1. Bardzo bylam zadowolona:)
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - rozjaśniło mi to sprawę. Czyli nosidełko to fotelik dla maluszków ;) Wózek który wybraliśmy to Jedo Bartatina Alu Plus. Mąż coś wspominał że jeżeli fotelik to najlepiej z jakimś systemem isofix. Czyli tak naprawdę teraz kupujemy nosidełko - a później kupujemy fotelik większy od 9kg w górę.
 
Wózki Jedo są super, miałam akurat tylko inny model. Nie do zdarcia, a zjeździł sporo łąk, lasów i plażę.
Co do fotelika to taki rozkładany na leżąco słyszałam że kiepski pomysł, bo przy gwałtownym hamowaniu głowa nie ma kompletnie żadnego podparcia i łatwo przerwać rdzeń kręgowy. 0-13 kg mieliśmy Maxi Cosi City, potem 9-18 kg BeSafe i teraz mamy 15-36 kg też BeSafe. I ten 9-18 kg uważam za najlepszy z wszystkich, bardzo solidny.
 
Tak z Isofix najlepiej aczkolwiek nie wiem czy kazdy samochód to ma
Popytaj jak bedziesz brala fotelik:)
I jak najdluzej najlepiej tylem do kierunku jazdy .
Rozmawialam ze znajoma policjantka bardzo chciala tylem ten od 9 kg kupic ale w końcu kupila przodem ale zapomnialam dlaczego musze dopytac
 
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - rozjaśniło mi to sprawę. Czyli nosidełko to fotelik dla maluszków ;) Wózek który wybraliśmy to Jedo Bartatina Alu Plus. Mąż coś wspominał że jeżeli fotelik to najlepiej z jakimś systemem isofix. Czyli tak naprawdę teraz kupujemy nosidełko - a później kupujemy fotelik większy od 9kg w górę.
 
Olcia ciekawe czemu zrezygnowała bo ja po długich namyslach kupiłam tyłem dla półtora rocznej córki i czasami się zastanawiam czy słusznie. ..
 
Olcia ciekawe czemu zrezygnowała bo ja po długich namyslach kupiłam tyłem dla półtora rocznej córki i czasami się zastanawiam czy słusznie. ..

Jak najbardziej słusznie, tylko nie każdy model tak samo bezpieczny. Szwedzi woza dzieci do 4 r.z tyłem i maja swój test fotelikow testplus. Wożenie tyłem czterokrotnie zmniejsza ryzyko urazu przy wypadku.
Nie wszystkie foteliki z isofix są tak samo dobre jak bez. Ten sam model montowany na pasy może być bezpieczniejszy od tego montowanego na isofix. Sprawdzajcie testy.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry