reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam porady w kwestii nosidełka do wózka - czy jest sens?

mirkaszu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2017
Postów
18
Witam wszystkich serdecznie ;) termin mojego pierwszego porodu to 28 sierpień więc z mężem już zaczynamy oglądać się za wózkiem. Jednak mam pytanko:

Wybraliśmy wózek który występuję w opcji 2w1 z możliwością zakupu nosidełka z adapterami by zrobić z niego 3w1. Tylko czy te nosidełko jest aż tak bardzo niezbędne ? Czy jest potrzebne tylko do przewożenia bobasa w aucie ? Bo przecież gondola również ma uchwyt. A szczerze z mężem wolelibyśmy kupić bezpieczniejszy fotelik do auta np. 0-25kg tylko że takie foteliki nie mają uchwytu... Za bardzo nie wiemy jak to ugryźć czy brać nosidełko czy bez problemu można się obyć.

Prosiłabym o doradzenie w tej kwestii i opisanie za i przeciw ;)

Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Wszystkie odpowiedzi są bardzo pomocne. Ja dodam jedynie, że nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu i najlepiej przed zakupem sprawdzić czy akurat wasze auto do niego pasuje (z bazą lub bez- jak chcecie się bawić za każdym razem pasami ). Jest to szczególnie ważne gdy planujecie często podróżować. Byłam niedawno w salonie, który proponuje odpowiedni model dobrany do samochodu (sprawdzają kąt nachylenia fotelika, a ja za pierwszym razem sprawdzałam jedynie na oko- choć bardzo mało jeździliśmy). Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka (testy np. Adac). Chciałam zakupić fotelik 0-18 kg, ale jak pokazali mi fotelik, do którego producent dołączył wkładkę to powiedziałam od razu nie (noworodek jest prawie w pozycji "stojącej"). Foteliki, o których wspominałaś w grupie 0-25 kg nadają się dla dzieci już siedzących na pewno nie dla młodszych- szkoda kręgosłupa. Producenci tak skonstruowali foteliki, żeby co chwila kupować nowe - taki biznes - wg mnie można by zrobić foteliki z innym kątem nachylenia, które starczałyby na trochę dłużej.. ale to tylko moja opinia :).
 
reklama
Coraz częściej się odchodzi od nosidełek. Ja widziałam fajny fotelik maxi cosi od narodzin do 4 roku obrotowy i na isofix, czyli taki jak mnie interesował w sklepie w Lublinie model Axiss Fix Plus. Ma najnowszą homologację i-size i można wozić dziecko tyłem aż do 2 lat. Tani nie jest, ale masz wydatek na 4 lata i problem wymiany z głowy. I kręgosłup dziecka rozwija się prawidłowo bo wtedy wozisz dziecko tylko w gondoli, a później już spacerówka zostaje. Najgorsze co jest to te foteliki od zestawów 3w1.
 
Czemu najgorsze 3 w 1? Bardzo często z dobrymi wózkami w zestawie jest fotelik maxi cosi albo cybex. Nie odchodzi się od nosidełek. A foteliki od narodzin do 4 r z są rzadziej spotykane i tez nie koniecznie są najlepszym rozwiazaniem, częściej są wedlug normy wagowej od 9 kg do 18 tyłem. One są najczęściej tyłem do około 4 lat nie do dwóch, według normy isize wzrostowo do 105 cm. Ponadto te foteliki tyłem do 4 rz są z reguły bardzo ciężkie i montuje się je zazwyczaj raz i zostawia. Dla noworodka nosidełko jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Ten o którym piszesz jest dobry.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
(...)przed zakupem sprawdzić czy akurat wasze auto do niego pasuje (z bazą lub bez- jak chcecie się bawić za każdym razem pasami ). Jest to szczególnie ważne gdy planujecie często podróżować (...)

Za pierwszym czy drugim razem to rzeczywiście "bawienie się", każdy kolejny raz ani nie zabiera czasu ani nie stwarza problemów.

(...)Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka (testy np. Adac).

Testy ADAC są płatne więc cena fotelika z przeprowadzonymi testami ADAC automatycznie idzie w górę. To że jakiś fotelik nie ma testów ADAC nie znaczy że nie jest bezpieczny ...
 
Za pierwszym czy drugim razem to rzeczywiście "bawienie się", każdy kolejny raz ani nie zabiera czasu ani nie stwarza problemów.



Testy ADAC są płatne więc cena fotelika z przeprowadzonymi testami ADAC automatycznie idzie w górę. To że jakiś fotelik nie ma testów ADAC nie znaczy że nie jest bezpieczny ...

Naprawdę włożyłabyś swoje dziecko do fotelika bez testów ADAC tylko dlatego ze może okazać się bezpieczny i nie chcesz przepłacać ?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to ostatnie zdanie.
Tak apropo :

"Wszystkie foteliki dopuszczone do legalnego obrotu są co prawda poddawane tzw. testom homologacyjnym (atest, zgodność z normą ECE R44-04). Niestety wymagania stawiane fotelikom przez homologację są tak niskie, że większość produkowanych obecnie fotelików przechodzi gładko przez te testy. Poddawanie fotelików niezależnym testom w niezależnych laboratoriach, takich jak ADAC, pokazuje, że niektóre z fotelików oferowanych na rynku okazują się być skrajnie niebezpieczne"

A tu jest źródło cytatu.

Link do: Testy fotelików ABECADŁO cz.2 - Homologacja a ADAC

Pozdrawiam.




[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]/[emoji1285]
[emoji166][emoji780]
[emoji593]Gabriel
 
Co z tego ze fotelik bez testów adac czy jakichs innych poważnych może być bezpieczny? Ja nie mam takiej pewności jeśli nie przeszedł pozytywnie testów zderzeniowych i nie będę tego sprawdzac na moim dziecku. Moze kupie droższy ale sprawdzony.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Tak - używam mózgu przy zakupie takich rzeczy.

Nie mam więcej pytań.
Powodzenia.

P.S. Ja jednak wole kupic fotelik trochę droższy i mieć pewność ze ma więcej testów niż te podstawowe.



[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]/[emoji1285]
[emoji166][emoji780]
[emoji593]Gabriel
 
reklama
Nie mam więcej pytań.
Powodzenia.

P.S. Ja jednak wole kupic fotelik trochę droższy i mieć pewność ze ma więcej testów niż te podstawowe.



[emoji1283][emoji654]️[emoji654]️[emoji654]️[emoji776]1.01.2018[emoji776][emoji1286]/[emoji1285]
[emoji166][emoji780]
[emoji593]Gabriel

Zgadzam się w 100 %


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry