reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szybka ciąża po cięciu cesarskim

jagoda87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Styczeń 2018
Postów
866
Witam,
Jestem po cięciu cesarskim. Lekarze zalecają czekać rok z następna ciążą... niestety straciłam moje maleństwa i bardzo chciałabym spróbować wcześniej... szukam mam które zaszły szybciej w ciąże po cc.
 
reklama
Witam,
Jestem po cięciu cesarskim. Lekarze zalecają czekać rok z następna ciążą... niestety straciłam moje maleństwa i bardzo chciałabym spróbować wcześniej... szukam mam które zaszły szybciej w ciąże po cc.
Bardzo Mi przykro z powodu utraty. Kiedy to mialo miejsce?
 
Samo zajscie po cc nie jest problematyczne, a raczej utrzymanie ciazy i donoszenie. Macica potrzebuje czasu by sie zrosnac. Jak za wczesnie zajdziesz, to ciaza moze usadowic sie w miejscu ciecia, wtedy najczesciej sie ja usuwa. Poza tym jak brzuch bedzie rosl, to szew moze za szybko sie rozejsc, macica peknac i wowczas masz zagrozenie zycia dziecka i matki. Nie bez powodu kaza odczekac tyle czasu. Znam dziewczyne, ktora po pol roku zaszla. Klasyczna wpadka. I teraz jest w polowie i w szpitalu, bo nie wiadomo, czy ciazy wczesniej nie trzeba bedzie rozwiazac. Znam tez inna, ktora prawie pol ciazy spedzila w szpitalu, bo blizna po cc sie rozchodzila. Jej finalu nie znam. Wiem, ze po stracie (mam2 poronienia za soba) jest ogromne cisnienie na ciaze. Osobiscie wstrzymalabym sie. Zawsze mozesz podejsc do lekarza i zapytac skad to obostrzenie roczne, niech on ci przedstawi argumenty medyczne, wtedy z pelna swiadomoscia podejmiesz decyzje.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W połowie listopada... wizytę u lekarza mam za dwa tygodnie i mam zamiar tez rozmawiać z lekarzem o tym. Na początku chciałam poczekać tyle ze z dnia na dzień jest mi coraz trudniej z ta myśle ze tyle czasu jeszcze zostało... zaczęłam czytać na forach i zastanawiam się dlaczego niektorzy po 4 miesiącach twierdzą ze mozna sie już starać a znowu inni rok...
 
Ostatnia edycja:
Ja obecnie bede mila 3 cc. W ta ciążę zaszlam.brdzo szybko. I nie ukrywam, e cly czas boję sie o blizne.. teraz jestem w 30tc i leżę w szpitalu ma.podaniu sterydow.m.rozoj płuc by w razi koniecznosci wczesniejszego rozwizania mała miala wieksze.szanse. z blizna ok, nie rozchodzi sie, skr znam dziewczyny z rozejsciem blizny w 5 tc i doniosła do 38tc.
Doskonale Cie rozumiem w kwesti pragnienia dziecka. Sama jestem po 3 stratach. Ta ciaza nie byla planowana i jak sie o niej dowiedziałam, to byłam wsciekla na siebie ze przez swoja nieodpowiedzialnosc narazilam zdrowie i życie mojego dziecka. Dziekuje Bogu za kazdy dzien w dwupaku i modle się o kazdy kolejny.
Twoj gin musi ocenic stan blizny i tp juz bedzie Twoja decyzja czy podejmujesz ryzyko. U mnir yo ryzyko jest wysokie bo jestem juz po 2cc. Ale dziewczynom po 3 latach od 1cc blizna puszczs. Tutaj kuz nie ma reguły. Jednej sie uda miec 3,cc rok po roku a drugiej po 7 latach blizns po 1cc sie rozejdzie. Tutaj nikt Ci gwarancji nie da.
 
Ja tez już jestem po 2 cc... ale tutaj gdzie mieszkam jak się zapytałam lekarza czy to już moja ostatnia szansa na ciąże to stwierdził ze z 5 cc dadzą sobie oni rady... teraz byłam w ciąży bliźniaczej i szczerze mówiąc nikt nie wspomniał nic o bliźnie.
 
Ja tez już jestem po 2 cc... ale tutaj gdzie mieszkam jak się zapytałam lekarza czy to już moja ostatnia szansa na ciąże to stwierdził ze z 5 cc dadzą sobie oni rady... teraz byłam w ciąży bliźniaczej i szczerze mówiąc nikt nie wspomniał nic o bliźnie.
Niestety kazde kolejne cc oslabia szyjke. Znam kilka dziewczyn które mialy 5xcc i wszystko.dobrze za kazdym razem. Ale tez wiem, ze jak.u nich bylo dobrze u mnie nie koniecznie. Ja sobie wpadlam.wiec decyzja zostala podjeta sama. Musisz na spokojnie wszystko przemyslec.
 
reklama
@jagoda87 ja wyszłam do domu po 3 dobach. Bylam tylko na podaniu sterydow, tak jak sie umawialam z moim lekarzem prowadzacym. Lezala ze mna dziewczyna. Też bedzie miec trzecie cc. Tylko.ona jest w gorszej sytuacji bo lozysko wroslo sie jej w blizne po cc i przyroslo do pecherza. Do tego jest centralnie przodujace a szyjka ma jedynie 11mm. Nie mogą nic z szyjka zrobic przez to łożysko a to dopiero 27tc. I widzisz odstep miedzy cc u niej to 4 lata. Tak. Ze nie ma reguły, jedni donosza bez problemu rok po roku kilka cc a inne po kilku latach maja problemy.
 
Do góry