reklama

Szybka pożyczka

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Żancia, 2 Luty 2016.

1. Żancia

Żancia Zaciekawiona BB

Czy któraś z Was kiedyś brała taką pożyczkę?? Albo ktoś z Waszych znajomych brał taką pożyczkę?? Pytam z ciekawości jak wygląda taki proces spłaty i jak z kosztami.

2. sonia_3

sonia_3 Fanka BB :)

Najlepiej w swoim banku, jeśli masz regularne dochody to nie powinno być z tym problemu. W banku, który cię zna, otrzymasz prawdopodobnie najkorzystniejsze warunki.

Natomiast omijaj szerokim łukiem Provident , chwilówki itp. Jeśli będziesz w stanie szybko spłacić, w ciągu dwóch miesięcy, to rozważ wonga. Ale uwaga, za spóźnioną spłatę grozą wysokie odsetki.

Przed podjęciem decyzji uważnie przeczytaj umowę i sprawdź całkowity koszt pożyczki, bo w niektórych instytucjach oferujących tzw. szybkie pożyczki kwota spłaty może wynosić nawet o 100 % więcej, zależy od sumy i czasu kredytowania. Więc jest to zupełnie nieopłacalne, już lepiej pożyczyć od kogoś znajomego lub rodziny, jeśli w banku nie masz takiej możliwości.

3. reklama
  4. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Polecam filarum.pl wonga.com i vivus.pl - pierwsza pożyczka na jeden miesiąc za darmo, spłacasz ile bierzesz.
    Wonga.com ma 10zł kosztów, ale termin spłaty 2 miesiące! A później można u nich wziąć kolejną pożyczkę na w miarę korzystnych warunkach i z możliwością rozłożenia na raty!

5. Magda58

Magda58 Aktywna w BB

U nas niestety była przykra sytuacja, która nas mocno nadszarpnęła finansowo. Tata narobił długów i musieliśmy go szybko spłacić więc wzięliśmy pożyczkę pod zastaw nieruchomości ponieważ nie dostaliśmy pożyczki w banku. Dla nas jedynym ratunkiem okazał się http://lombardnabemowie.com/oferta/nieruchomosci-pod-zastaw Prawie ją spłaciliśmy ale to dodatkowy stres gdy wiesz, że masz pożyczkę pod zastaw.

6. Żancia

Żancia Zaciekawiona BB

właśnie widziałam reklamę Wonga w TV i zastanawiałam się jak to jest z tymi kosztami (Wonga 10 zł) i chwilówkami bo czytałam troszkę komentarzy narzekających na chwilówki.

7. sonia_3

sonia_3 Fanka BB :)

wonga - sprawdziłam raz, faktycznie tak jest o ile się nie spóźnisz ze spłatą.

8. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

We wszystkich tych szybkich pożyczkach (Wonga, FIlarum i Vivus) nie ma ukrytych kosztów, spłacasz tyle, ile wzięłaś ALE! Radzę spłacić w terminie (30 dni lub na Wonga.com - 60 dni), bo odsetki za 7 dni zwłoki są horrendalne.

Więc jeśli to naprawdę "podbramkowa" sytuacja i masz pewność, że na milion procent spłacisz tą pożyczkę w terminie, to polecam wziąć.

9. oewonga

oewonga Początkująca w BB

Witam! Nulini, dziękuję za wspomnienie naszej oferty. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki w wonga.com do 60 dni wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną - do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.com, pod suwakami, którymi można ustawić kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej www.wonga.com. Dodam, że podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki bierzemy pod uwagę m.in. informacje w biurach informacji gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz ocenę zdolności kredytowej Klienta.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na naszej stronie https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=babyboom.

Pozdrawiam
    Tomasz | Ekspert wonga.com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

10. reklama
  11. Ewa Soszyńska

Ewa Soszyńska Początkująca w BB

Pracuje w chwilówkach i wiem, że produkty większych firm, chociażby jak te tutaj wymienione, mają proste i przejrzyste umowy. To jak ktoś pisał wcześniej - pożyczasz na 30 dni to oddaj po 30 dniach. To najważniejsza zasada i tego trzeba się trzymać.
    Niejednokrotnie miałam do czynienia z osobami, które biorą chwilówki by spłacić poprzednie kredyty bo np. bank czy firma pożyczkowa upomina się o pieniądze pod groźbą wpisu do BIK czy KRD. Niestety to najgorszy błąd. Jeśli ktoś ma problemy ze spłatą to powinien im się poddać - windykacji i innym konsekwencjom, które i tak się pojawią, ale spotęgowane.

Same pożyczki chwilówki faktycznie udzielane są praktycznie za darmo (wyjątek wspomniana Wonga - 10 zł, ale z dłuższym czasem kredytowania bo do 60 dni). Pozostałe udzielą Wam ich na 30 dni, a później dadzą możliwość przedłużenia pożyczki. To niestety kosztuje i np. za pożyczkę na 1000 zł jeśli jej nie spłacicie po miesiącu będziecie musieli dopłacić:
    NetCredit - 300 zł za 30 dni.
    Filarum - 300 zł za 30 dni.
    Vivus - 190 zł za 30 dni.
    PożyczkaPlus - 349 zł.

Jak widać różnice są spore tak samo jak opłaty. To niestety nie koniec bo jeśli ktoś nie spłaci i nie przedłuży to czekają go opłaty w postaci:
    - powiadomień SMS, listów poleconych, wiadomości głosowych, itp.
    https://chwilowo.pl/prasa/porownanie-chwilowek-kredytow-i-pozyczek-online/
    Powyżej wypisane wszystkie możliwe opłaty jakie mogą doliczyć firmy pożyczkowe. Na pierwszy rzut oka 5 zł za 1 SMS to nie wiele, ale jeśli tych SMSów będzie kilka, do tego list polecony, powiadomienie telefoniczne - zaraz się uzbiera 100-200 zł + odsetki.

Zanim ktoś weźmie opinie powinien poznać wiele warunków, umowę, ale i opinie o pożyczkodawcach. Wonga należy raczej do tych lepszych zaraz obok Vivusa czy SohoCredit lub Filarum.

12. malinka23

malinka23 Początkująca w BB

Mi w wonga poszło szybko z formalnościami. Przyznali bez problemu, mimo, że jestem samotną matką, bo to była moja pierwsza chwilówka. Koszt to 10 zł.

Poleć forum