reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZYBKIE OBIADY jak je zrobić?

No to ja też się przyłączę: :)

Pasta Pesto:
Opakowanie makaronu (spaghetti lub świderki)
Słoiczek zielonego sosu PESTO (do kupienia w hipermarketach w dziale „kuchnie świata”, kosztuje około 10 zł)
Pomidor
Opakowanie sera Mozzarella (koniecznie takiego, który siedzi w wodzie, musi być miękki jak pianka)


Najprostsze i najszybsze danie świata, a jednocześnie wykwintne, bo śródziemnomorskie. Gotujesz makaron, dodajesz do niego sos (ok. dwóch łyżeczek na porcję), mieszasz i nakładasz na talerze. Pomidora i Mozzarellę kroisz w plasterki i układasz na makaronie na przemian, żeby powstały biało – czerwone „kwiatuszki”. Gotowe!


Kurczak w warzywach:
4 cebule
4 marchewki
4 „pałki” z kurczaka


„Nasmaczasz” kurczaka ziołami i czosnkiem i niech sobie leży ok. 30 minut. Siekasz cebule (nie musi być bardzo drobno, bo i tak się rozgotuje), ścierasz marchewki na tarce.
Na rozgrzanym oleju podsmażasz kurczaka, żeby się „ściął” i po chwili dorzucasz warzywa, a następnie dolewasz trochę wody. Przykrywasz i dusisz ok. 40 minut (ja wolę nawet dłużej, bo nie znoszę gumiastego kurczaka). Smakuje przepysznie z ryżem, a cebulka z marchewką tworzą pyszny sosik.


Duszone warzywa:
Cebula
Marchewka
Papryka
Cukinia
Gotowane ziemniaki
(i co kto jeszcze lubi)
Pierś kurczaka lub kilka parówek


Kroi się wszystko na kawałki i dusi na dużej patelni albo w garnku. Zawsze pyszne. Można doprawiać ziołami, albo czosnkiem. Można też dodać makaron (również sojowy) lub ryż, żeby było bardziej pożywne. MNIAM!

Pozdrawiam, Ania
 
reklama
Aha, jeszcze mi się przypomniał jeden fajny egzotyczny przepis:

Kuskus z czosnkiem i curry:
Opakowanie kaszy kuskus
Czosnek (ok. 4 ząbków)
Cebula
Marchewka
Pietruszka
Opakowanie Curry


Warzywa drobno kroisz i wrzucasz do garnka na rozgrzaną oliwę. Jak trzeba, to dolewasz trochę wody i dusisz. Kiedy są już miękkie – wsypujesz kaszę i dolewasz wrzącej wody, żeby kasza ją sobie „wypiła” (na opakowaniu kaszy jest napisane ile trzeba). Dosypujesz curry i wciskasz świeży czosnek (ostrożnie, żeby nie przesadzić). Można dodać kostkę rosołową, jeżeli jest za mało smaczyste. Trzeba uważać też, żeby nie wlać za dużo wody, bo się zrobi coś o konsystencji rozwolnienia. Ale jak wyjdzie jak trzeba, to mamy fantastyczne i egzotyczne jedzonko!
 
avocado gdzie mieszkasz? Może wpadniesz do mnie i coś ugotujesz??? Tak pysznie o tym piszesz ;D ;D ;D
Dzięki za przepisy. Na pewno skorzystam.
 
zamierzam w weekend wyprobowac paste pesto i chleek w ciescie nalesnikowym :)

U nas nieswiezy chlebek obtacza sie w rozstrzpanym jajku (mozna dodac odrobine wegety ale moze byc tez sol) i smazymy to na oleju i z keczupem - strasznie lubie :)

no i grzanki (ser peperoni i zielone oliwki) :)
 
ja mam fantastyczny i prosty do zrobienia przepis na chleb z 7 ziaren.........pycha...sama jestem lewa do pieczenia ale z tego chlebka nie da zrobić się zakalca...a jki dobry na przemiane materii....jeżeli ktoś będzie zainteresowany to napisze :)
 
reklama
duzo tego pisania a więc :
SKŁADNIKI
*1 kg mąki przennej i 2 szklanki zytniej ( może być tylko przenna)
*1 łyzka soli,
*2,5 szklanki mieszanki- skład tej mieszanki to:
- po 20 dkg ziarna słonecznika łuskanego, pestki dyni łuskanej, simię lniane.
- po 0,5 kg płatki owsiane, płatki jęczmienne, otręby przenne, płatki kukurydziane (pokruszyć)- wszystkie składniki wymieszac razem ( mieszanki wystarczy na kilka razy)
* 10 dkg drożdzy
* 1 czubata łyżka cukru
*1 i 1/4 litra ciepłej wody

Ta porcja ciasta wystarcza na 3 foremki keksówki.

WYKONANIE:
Mąke, mieszanke i sól wymieszać razem. Drożdze rozmieszać w ciepłej wodzie z cukrem i wlac do mąki i wszystko dokładnie razem wymieszać. Wyłożyc do 3 podłużnych foremek wysmarowanych margaryną tak do polowy foremki, odstawić na chwile w cieple miejsce do wyrosnięcia. mozna posypac na wierzchy słonecznikiem lub makiem. Wstawić do nagrzanego piekarnika 180 stopni i piec 45 - 50 minut przy włączonej górnej i dolnej grzałce. Po upieczeniu wyłączyć piekarnik i pozostawic w nim chleb na około 5 minut. Po wyjęciu z foremek wkładam jeszcze chleb do piekarnika na około 5- 20 minut spodem do góry przy włączonej górnej grzałce aby troche go przyrumienić...smacznego

Ja nie daje wszystkich ziaren bo płatków jęczmiennych nie moge dostać..
 
Do góry