reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szybkie przekąski.

DarkAsterR

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2018
Postów
5 972
Szukam pomysłów na szybkie przekaski. Dla dzieci, dla dorosłych. Generalnie, dla ludzi.
Warunek: musza być szybkie. Piec minut góra.
Moba to być słodkości, mogą to być przekaski na ostro, na słono. Mogą być zwykle, mogą być wegańskie. Polskie, zagraniczne. Generalnie nie mam zadnych preferencji.
No to dawajcie…
 
reklama
Tortilla, biały serek do smarowania z ziołami, ogórek, szczypior, wędzony łosoś. Rozsmarować, posypać, zrolować, dziabać na 2-3 cm plastry. Można dać paprykę kolorową, ogórek korniszon, co w domu zostało, znaczy co komu w duszy gra.
Pyszka.
 
To z takich szybkich ja i dzieci jemy tortilki: smaruje serkem do chleba smietankowym albo jogurtowym placek, klade ser zolty, salami, wedline z kurczaka, slupki papryki i triszke salaty z miksu salat. Zawijam i kroje na plasterki grubsze. Robie tez wersje z tunczykiem z puszki, gotowanymi jajami, ogorkiem korniszonem, smaruje majonezem z serkiem.

I na szybko jeszcze warzywa w słupki np papryka, marchew, seler naciowy, do nich podaje trzy rodzaje hummusu w miseczkach zwykly, do drugiego dodaje czosnek, a do trzeciej czesci papryki slodkiej w proszku ;)

Koreczki tez mozna dowolne zrobic z wedlina, serem, warzywami, oliwkami.


Podaje tez pomidory pokrojone w plastry na przemian z serem capreggio albo mozzarella pokrojona ta duza kulka i na wierzch swieza bazylio lub pesto bazyliowe ze sloika ;)
Inne to juz wiecej czasu i roboty
 
Orgazmistycznie dobra sałatka. Jadam zamiast czekolady.
Rukola, mozarella w kostkę, pomidorki koktajlowe na pół, uprażone ziarka słonecznika. Sos: łyżka miodu, łyżeczka musztardy, sok z cytryny i łyżka oleju, ja używam rzepakowy. Troszkę soli. Wymieszać. Zalać. Zrobić dokładkę. Podać mi swój adres.
Smacznego.
😋
 
Parówki w cieście francuskim - ciasto francuskie pokroić na kwadraty, posmarować pesto, położyć parówkę, skleić po przekątnej i do piekarnika.

Nachosy z serem do mikrofalówki + sos czosnkowy

Na słodko - biszkopty posmarować mascarpone + ewentualnie owoc z puszki na wierzch
 
Jeśli przekąska - co dla mnie najczęściej jest drugim śniadaniem - to warto przygotować sobie koktajl. Dla siebie i swojej famili przynajmniej raz w tygodniu przygotowuję koktajl z zieleniną, tutaj kilka przepisów Link do: Zielone koktajle - 7 zdrowych przepisów | SoEstetic.pl.

Szpinaku czy jarmużu nie każdy lubi, a często jest problem jak to podać. Owoce i inne dodatki świetnie przykrywają smak, koktajl jest wtedy nie tylko smaczny ale również mega pożywny.
 
Do góry