reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szybkie pytanie o finanse - jak to jest?

malbertka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Styczeń 2009
Postów
1 292
Miasto
Wrocław
hej mamuśki - niektóre z Was otrzymuja macierzyński od ZUS-u wiec mam zapytanko - troche spieszy mi sie z tym wiec prosze odpowiadajcie

Jesli pracowałyscie na umowe o prace i u tego samego pracodawcy na umowe o dzieło to czy dostałyście równiez wynagrodzenie z tego tytułu(czy ta umowa o dzieło sie liczyła?) powinna sie liczyć bo z tej umowy sa płacone składki jesli jest ona wystawiona przez naszego pracodawce, ale miałam sygnał ze u jednej kobietki tego nie wzieto pod uwage, wiec nie wiem czy to ich błąd albo ksiegowej, która sie nie zatroszczyła czy rzeczywiście nie mam co liczyc na kaske z umów o dzieło?

z óry wielkie dzieki za rady:tak:
 
reklama
jeju co wy piszecie- własnei ze sie liczy - tylko musi byc od pracodawcy, który zatrudnia Was na umowe o prace bo wtedy odprowadza za nią składki...
 
dziewuchy - czy te, które napisały że umowa o dzieło się nie liczy...to faktycznie miały taką umowe o dzieło u swojego pracodawcy i jednocześnie nie wliczono jej do podstawy wypłaty macierzyńskiego?czy tylko gdzieś tak słyszałyscie?;-)

dzieki z góry:zawstydzona/y:
 
Ja miałam umowę o pracę + dzieło, ale moja sytuacja była totalnie pogmatwana, dlatego nie mogę ci odpowiedzieć w 100%. Poza tym od tego roku weszły jakieś zmiany, wydłużające m.in. długość macierzyńskiego. Nie wiem czy coś się nie zmieniło również w tym zakresie.
Na twoim miejscu zadzwoniłabym po prostu do ZUSu - namiary są tutaj:
e-Inspektorat ZUS - Profil ogólny
 
dowiedziałam się jeszcze czegos - po telefonie do ZUS-u:


ze taka umowa o dzieło bedzie wliczana tylko wtedy jesli bedzie trwała do momentu macierzyńskiego czyli do momentu porodu
no ale jak to mozliwe? przeciez umowe o dzieło wystawia sie na miesiac np....nie wiem czy pracodawca moze mi ja wystawic od teraz az do sierpnia np.(tym bardziej ze trudno teraz określić czy poród zmieści się w tej dacie)


dalej prosze o odpowiedzi w tej sprawie:)
 
reklama
może spróbuj pracować jak długo możesz a potem się zarejestrować w Urzędzie pracy. Oni też dawają urlop z wypłacanym zasiłkiem. Właśnie taki skończyłam. Tylko ze nie dostawałam pieniędzy bo nie miałam przepracowanych 12 miesięcy(nie koniecznie ciągłych) w okresie 18 miesięcy
 
reklama
Do góry