reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szyjka 27 tc ;(

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
11
Witajcie. Tydzien temu dowiedzialam sie od mojego gin, ze szyjka sie skrocila do 24 mm i dal mi skierowanie do szpitala. Zglosilam sie na IP w sobote i miala 27 mm. Przelezalam do poniedzialku na magnezie i wszelakich szpitalnych tabletach do poniedzialku i tam po badaniu wyszlo ze ma 32 mm, ale wewnetrzne rozwarcie siw robi i dzidzius tez doscnisko lezy. Polozyli mi lozko na kolkach ale ja wytrzymalam tam dwa dni i wypisalam sie na wlasne żądanie, bo bzikowalam. W piatek poszlam na prywatna wizyte i szyjka faktyznie 32 mm z wewnetrznym rozwarciem. Lekarz zalecil lezenie, wiec leze.
Zaproponowal pessar poki jest czas i kontrole co tydzien..tak na prawde to licze na wsparcie i porady. Dalyscie rade wytrwac lezac tak chociaz do 34 tc? Jest jakas nadzieja? Ja wiem, ze co osoba to inna historia i inny organizm. Lezec dalej czy zakladac pessar i z nim lezec? W szpitalu mi powiedzieli, ze odchodza od tego bo sprzyja infekcjom i czasem wywoluje skurcze czestsze.
Tak bardzo chce dobrze dla dzidzi ;(
 
reklama
Rozwiązanie
Hej u mnie się niestety okazało to samo. Rozejscie spojenia lonowego narazie 21mm. W poprzedniej ciąży z tygodnia na tydzień się powiększalo i ostatecznie miałam cc. Tylko ja mam dopiero 18 Tc, wtedy problem się pojawił dopiero około 25tc.
Hej a mozesz powiedziec jak sie czułaś po porodzie po cesarce czy mogłaś normalnie chodzic bez bolu? Lekarz mowi ze po porodzie bedzie lepiej ale jak w to uwierzyc jak teraz tak boli.
Dziekuje za odpowiedzi. W szpitalu robili mi ppssiew i wszystko bylo ok. Nastepna wizyta 29go i nie wiem czy do tego czasu nie bede musiala powtarzac, gdybym jednak miala miec zalozony pessar. Robie wszystko, juz mnie wszystkie miesnie bola od lezenia, ale dam radę. Oblozylam sie ksiazkami. Wierze, ze bedzie dobrze ale tez potrzebuje wsparcia :(
A masz poduszkę C? Ona bardzo pomaga jak się dużo leży. Ja też trochę leżałam i ratował mnie Netflix ;)
 
reklama
Ja od siebie dodam, że 6 tygodni temu moja szyjka mierzyła 48 mm. Tydzień później już zaczęły mnie dopadać skurcze. Bardzo często mi się napinał brzuch ( ponad 10 razy w godzinach 6:00-22:00, zdarzało się, że i w nocy mnie złapało - raz nawet 30 minut). Po wizycie u gin ( szyjka 37 mm) dostałam 3x2 nospe,3x2 scopolan, 3x2 mgB6. Oczywiście odpoczynek, leżenie. Moja aktywnośc fizyczna ograniczała się do chodzenia do łazienki i do kuchni. Mąż sprzatał, gotował, robił zakupy i wszystkie inne przydomowe obowiązki. Opłaciło się gdyż liczba skurczy zmalała do 3 dziennie? i to też się zastanawiam czy to aby malutka się nie wypina.. Nospe i progesteron biorę teraz 2x1 plus magnez został 3x2. Moja szyjka w tym momencie wynosi 45mm.
Ku pokrzepieniu.
Pozdrawiam:)
 
Ja od siebie dodam, że 6 tygodni temu moja szyjka mierzyła 48 mm. Tydzień później już zaczęły mnie dopadać skurcze. Bardzo często mi się napinał brzuch ( ponad 10 razy w godzinach 6:00-22:00, zdarzało się, że i w nocy mnie złapało - raz nawet 30 minut). Po wizycie u gin ( szyjka 37 mm) dostałam 3x2 nospe,3x2 scopolan, 3x2 mgB6. Oczywiście odpoczynek, leżenie. Moja aktywnośc fizyczna ograniczała się do chodzenia do łazienki i do kuchni. Mąż sprzatał, gotował, robił zakupy i wszystkie inne przydomowe obowiązki. Opłaciło się gdyż liczba skurczy zmalała do 3 dziennie? i to też się zastanawiam czy to aby malutka się nie wypina.. Nospe i progesteron biorę teraz 2x1 plus magnez został 3x2. Moja szyjka w tym momencie wynosi 45mm.
Ku pokrzepieniu.
Pozdrawiam:)
Ja nie mialam czestych skurczy. Max 2x dziennie albo wcale i tylko lezac na plasko. Raczej bardziej dokuczalo mi mocne kopanie po pecherzu i uczucie, ze dziecko jest bardzo nisko.
Nie wiem czy cokolwiek u mnie sie zmieni z szyjka bo mam to wewnetrzne rozwarcie i to mnie najbardziej martwi. Licze na cud
Biore cytrynian magnezu 700mg 2x dziennie. Luteine podjezykowo 4 tabletki i jak musze to nospe.
 
Witajcie moja szyjka mierzy 2.78 czyli mogłaby być dłuższa ale jak twierdzi ginekolog nie jest źle jednak w następnym tygodniu będę miała zakładany pessar. Dość często stwia mi się brzuch. Czyli z tym pessarem też trzeba leżeć? Leżę od 14 tygodnia. Koleżanka miała założony pessar ale na hipotrofie i lekarze zalecali jej chodzenie. Więc jak to jest jedna z pessarem może chodzić inna już Nie? Pozdrawiam Was dziewczyny.
 
Witajcie moja szyjka mierzy 2.78 czyli mogłaby być dłuższa ale jak twierdzi ginekolog nie jest źle jednak w następnym tygodniu będę miała zakładany pessar. Dość często stwia mi się brzuch. Czyli z tym pessarem też trzeba leżeć? Leżę od 14 tygodnia. Koleżanka miała założony pessar ale na hipotrofie i lekarze zalecali jej chodzenie. Więc jak to jest jedna z pessarem może chodzić inna już Nie? Pozdrawiam Was dziewczyny.
Z pessarem tak samo powinnaś prowadzić oszczędny tryb życia i dużo polegiwac. Nie do końca rozumiem co on ma do hipotrofii. Natomiast część lekarzy odchodzi od ciągłego leżenia przy skracaniu szyjki- wychodzą z założenia że macica to też mięsień i od ciągłego leżenia osłabia się jej funkcjonowanie co nie wpływa dobrze na szyjkę. Co lekarz to inna opinia, dlatego jeśli masz swojego lekarza któremu ufasz to słuchaj się jego zaleceń a nie patrz na koleżanki :) 2,7 to jeszcze niezła dlugosc, w którym jesteś tygodniu?
 
Z pessarem tak samo powinnaś prowadzić oszczędny tryb życia i dużo polegiwac. Nie do końca rozumiem co on ma do hipotrofii. Natomiast część lekarzy odchodzi od ciągłego leżenia przy skracaniu szyjki- wychodzą z założenia że macica to też mięsień i od ciągłego leżenia osłabia się jej funkcjonowanie co nie wpływa dobrze na szyjkę. Co lekarz to inna opinia, dlatego jeśli masz swojego lekarza któremu ufasz to słuchaj się jego zaleceń a nie patrz na koleżanki :) 2,7 to jeszcze niezła dlugosc, w którym jesteś tygodniu?
26 tydzień. Też właśnie nie doczytałam się co ma pessar do hipotrofii ale takie informacje mam od koleżanki którą go miała 5 lat temu. Ufam swojemu lekarzowi cały czas leżę ale mimo to szyjka się skrocila bo w 19 tygodniu była jeszcze 3.5cm długości a teraz tyle więc dużo się skrociła. Dziękuję za odpowiedź
 
Dużo odpoczywaj i wstawaj tylko do toalety. Ja bym się zdecydowała na pessar, ja mam założony Szew bo w poprzedniej ciąży też miałam otwierające się szyjke od wewnątrz. Teraz też leżę, wstaje tylko do kibelka, na jedzenie i do lekarza, a leżę od 14 tyg a tu już 25, wytrwamy :D
 
reklama
Dużo odpoczywaj i wstawaj tylko do toalety. Ja bym się zdecydowała na pessar, ja mam założony Szew bo w poprzedniej ciąży też miałam otwierające się szyjke od wewnątrz. Teraz też leżę, wstaje tylko do kibelka, na jedzenie i do lekarza, a leżę od 14 tyg a tu już 25, wytrwamy :D
Ja też leżę od 14 a już 26tydz założę to jak tylko przyjdzie bo już zamówiony. Też miałam mieć szew ale lekarz powiedział że już tego się tak nie praktykuje więc nie wiem. A czy u Ciebie też brzuch się tak stawia? Chodzi mi o skurcze przepowiadające. Pozdrawiam.
 
Do góry