reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Szyjka 27 tc ;(

Rozwiązania
0
Witajcie. Tydzien temu dowiedzialam sie od mojego gin, ze szyjka sie skrocila do 24 mm i dal mi skierowanie do szpitala. Zglosilam sie na IP w sobote i miala 27 mm. Przelezalam do poniedzialku na magnezie i wszelakich szpitalnych tabletach do poniedzialku i tam po badaniu wyszlo ze ma 32 mm, ale wewnetrzne rozwarcie siw robi i dzidzius tez doscnisko lezy. Polozyli mi lozko na kolkach ale ja wytrzymalam tam dwa dni i wypisalam sie na wlasne żądanie, bo bzikowalam. W piatek poszlam na prywatna wizyte i szyjka faktyznie 32 mm z wewnetrznym rozwarciem. Lekarz zalecil lezenie, wiec leze.
Zaproponowal pessar poki jest czas i kontrole co tydzien..tak na prawde to licze na wsparcie i porady. Dalyscie rade wytrwac lezac tak chociaz do 34 tc? Jest jakas nadzieja? Ja wiem, ze co osoba to inna historia i inny organizm. Lezec dalej czy zakladac pessar i z nim lezec? W szpitalu mi powiedzieli, ze odchodza od tego bo sprzyja infekcjom i czasem wywoluje skurcze czestsze.
Tak bardzo chce dobrze dla dzidzi ;(

reklama

Milmo

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Nie mam, ale gruba poduche trzymam pod pupa, a jak mam dosc to klade sie na bok i daje miedzy nogi i w sumie tak sypiam w nocy.
Warto kupić. Ona podtrzymuje też kręgosłup. No i bardzo wygodnie się śpi :) nie wyobrażam sobie rozstać się z moją nawet po porodzie ;)

Gabi19

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja od siebie dodam, że 6 tygodni temu moja szyjka mierzyła 48 mm. Tydzień później już zaczęły mnie dopadać skurcze. Bardzo często mi się napinał brzuch ( ponad 10 razy w godzinach 6:00-22:00, zdarzało się, że i w nocy mnie złapało - raz nawet 30 minut). Po wizycie u gin ( szyjka 37 mm) dostałam 3x2 nospe,3x2 scopolan, 3x2 mgB6. Oczywiście odpoczynek, leżenie. Moja aktywnośc fizyczna ograniczała się do chodzenia do łazienki i do kuchni. Mąż sprzatał, gotował, robił zakupy i wszystkie inne przydomowe obowiązki. Opłaciło się gdyż liczba skurczy zmalała do 3 dziennie? i to też się zastanawiam czy to aby malutka się nie wypina.. Nospe i progesteron biorę teraz 2x1 plus magnez został 3x2. Moja szyjka w tym momencie wynosi 45mm.
Ku pokrzepieniu.
Pozdrawiam:)

Rozwiązania
0
Ja od siebie dodam, że 6 tygodni temu moja szyjka mierzyła 48 mm. Tydzień później już zaczęły mnie dopadać skurcze. Bardzo często mi się napinał brzuch ( ponad 10 razy w godzinach 6:00-22:00, zdarzało się, że i w nocy mnie złapało - raz nawet 30 minut). Po wizycie u gin ( szyjka 37 mm) dostałam 3x2 nospe,3x2 scopolan, 3x2 mgB6. Oczywiście odpoczynek, leżenie. Moja aktywnośc fizyczna ograniczała się do chodzenia do łazienki i do kuchni. Mąż sprzatał, gotował, robił zakupy i wszystkie inne przydomowe obowiązki. Opłaciło się gdyż liczba skurczy zmalała do 3 dziennie? i to też się zastanawiam czy to aby malutka się nie wypina.. Nospe i progesteron biorę teraz 2x1 plus magnez został 3x2. Moja szyjka w tym momencie wynosi 45mm.
Ku pokrzepieniu.
Pozdrawiam:)
Ja nie mialam czestych skurczy. Max 2x dziennie albo wcale i tylko lezac na plasko. Raczej bardziej dokuczalo mi mocne kopanie po pecherzu i uczucie, ze dziecko jest bardzo nisko.
Nie wiem czy cokolwiek u mnie sie zmieni z szyjka bo mam to wewnetrzne rozwarcie i to mnie najbardziej martwi. Licze na cud
Biore cytrynian magnezu 700mg 2x dziennie. Luteine podjezykowo 4 tabletki i jak musze to nospe.

dosiamamamikusia

Początkująca w BB
Miasto
Ostróda
Rozwiązania
0
Witajcie moja szyjka mierzy 2.78 czyli mogłaby być dłuższa ale jak twierdzi ginekolog nie jest źle jednak w następnym tygodniu będę miała zakładany pessar. Dość często stwia mi się brzuch. Czyli z tym pessarem też trzeba leżeć? Leżę od 14 tygodnia. Koleżanka miała założony pessar ale na hipotrofie i lekarze zalecali jej chodzenie. Więc jak to jest jedna z pessarem może chodzić inna już Nie? Pozdrawiam Was dziewczyny.

MaryH

Fanka BB :)
Rozwiązania
23
Witajcie moja szyjka mierzy 2.78 czyli mogłaby być dłuższa ale jak twierdzi ginekolog nie jest źle jednak w następnym tygodniu będę miała zakładany pessar. Dość często stwia mi się brzuch. Czyli z tym pessarem też trzeba leżeć? Leżę od 14 tygodnia. Koleżanka miała założony pessar ale na hipotrofie i lekarze zalecali jej chodzenie. Więc jak to jest jedna z pessarem może chodzić inna już Nie? Pozdrawiam Was dziewczyny.
Z pessarem tak samo powinnaś prowadzić oszczędny tryb życia i dużo polegiwac. Nie do końca rozumiem co on ma do hipotrofii. Natomiast część lekarzy odchodzi od ciągłego leżenia przy skracaniu szyjki- wychodzą z założenia że macica to też mięsień i od ciągłego leżenia osłabia się jej funkcjonowanie co nie wpływa dobrze na szyjkę. Co lekarz to inna opinia, dlatego jeśli masz swojego lekarza któremu ufasz to słuchaj się jego zaleceń a nie patrz na koleżanki :) 2,7 to jeszcze niezła dlugosc, w którym jesteś tygodniu?

dosiamamamikusia

Początkująca w BB
Miasto
Ostróda
Rozwiązania
0
Z pessarem tak samo powinnaś prowadzić oszczędny tryb życia i dużo polegiwac. Nie do końca rozumiem co on ma do hipotrofii. Natomiast część lekarzy odchodzi od ciągłego leżenia przy skracaniu szyjki- wychodzą z założenia że macica to też mięsień i od ciągłego leżenia osłabia się jej funkcjonowanie co nie wpływa dobrze na szyjkę. Co lekarz to inna opinia, dlatego jeśli masz swojego lekarza któremu ufasz to słuchaj się jego zaleceń a nie patrz na koleżanki :) 2,7 to jeszcze niezła dlugosc, w którym jesteś tygodniu?
26 tydzień. Też właśnie nie doczytałam się co ma pessar do hipotrofii ale takie informacje mam od koleżanki którą go miała 5 lat temu. Ufam swojemu lekarzowi cały czas leżę ale mimo to szyjka się skrocila bo w 19 tygodniu była jeszcze 3.5cm długości a teraz tyle więc dużo się skrociła. Dziękuję za odpowiedź

otherside

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Dużo odpoczywaj i wstawaj tylko do toalety. Ja bym się zdecydowała na pessar, ja mam założony Szew bo w poprzedniej ciąży też miałam otwierające się szyjke od wewnątrz. Teraz też leżę, wstaje tylko do kibelka, na jedzenie i do lekarza, a leżę od 14 tyg a tu już 25, wytrwamy :D

reklama

dosiamamamikusia

Początkująca w BB
Miasto
Ostróda
Rozwiązania
0
Dużo odpoczywaj i wstawaj tylko do toalety. Ja bym się zdecydowała na pessar, ja mam założony Szew bo w poprzedniej ciąży też miałam otwierające się szyjke od wewnątrz. Teraz też leżę, wstaje tylko do kibelka, na jedzenie i do lekarza, a leżę od 14 tyg a tu już 25, wytrwamy :D
Ja też leżę od 14 a już 26tydz założę to jak tylko przyjdzie bo już zamówiony. Też miałam mieć szew ale lekarz powiedział że już tego się tak nie praktykuje więc nie wiem. A czy u Ciebie też brzuch się tak stawia? Chodzi mi o skurcze przepowiadające. Pozdrawiam.

otherside

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ja też leżę od 14 a już 26tydz założę to jak tylko przyjdzie bo już zamówiony. Też miałam mieć szew ale lekarz powiedział że już tego się tak nie praktykuje więc nie wiem. A czy u Ciebie też brzuch się tak stawia? Chodzi mi o skurcze przepowiadające. Pozdrawiam.
Nie ja żadnych skurczy nie mam, ogólnie jest ok, szybka 3,20 cm. Szew profilaktyczny bo w poprzednia ciążę straciłam w 27 tc. Wcześniej w 27 tc trafiłam do szpitala z rozwarciem 3 cm i bez żadnych objawów

reklama

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry