reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szyjka wysoko przed okresem a ciaza

E

Estera79

Gość
Cześć ! Ile przed okresem obniża wam się szyjka ? I jaka miałyście szyjkę po zaplodnieniu ? Wysoko i twarda ? Ja jestem osiem dni po owulacji a 7 dni do okresu , szyjkę mam póki co dość wysoko i twarda, czy to może byc oznaka wczesnej ciazy ?
 
reklama
A to da się w ogóle tak samemu sobie zbadać szyjkę, żeby wiedzieć czy jest się w ciąży? 🤔 chyba jakby to tak działało to by nie było testów ciążowych, nie robiłoby się beta hcg tylko sprawdzało szyjkę i tyle…, ale może po prostu się jeszcze, aż tak na tym wszystkim nie znam 🤯 mimo wszystko nie wyobrażam sobie sama nic tam badać bałabym się, że sobie coś zrobię 🤷‍♀️
 
A to da się w ogóle tak samemu sobie zbadać szyjkę, żeby wiedzieć czy jest się w ciąży? 🤔 chyba jakby to tak działało to by nie było testów ciążowych, nie robiłoby się beta hcg tylko sprawdzało szyjkę i tyle…, ale może po prostu się jeszcze, aż tak na tym wszystkim nie znam 🤯 mimo wszystko nie wyobrażam sobie sama nic tam badać bałabym się, że sobie coś zrobię 🤷‍♀️
Można badać. Szyjka przed miesiączką się obniża. Jak jest w górze to oznacza ciążę. Jednak aby szyjka pozostała wysoko i zamknięta z powodu ciąży, musi się wytworzyć beta HCG. Więc bez sensu jest sprawdzać szyjkę i na tej podstawie określać czy ciąża czy nie, skoro można zrobić test.

Poza tym, w przypadku starań odradza się badanie szyjki (ewentualnie badanie tylko do owulacji) z uwagi na możliwość infekcji (chodzi o higienę i możliwość wniesienia w okolice szyjki jakiś drobnoustrojów).

No i żeby cokolwiek o szyjce wiedzieć i na jej podstawie wyciągać wnioski to trzeba obserwację prowadzić ok 6 miesięcy, a najlepiej rok czasu.

Tak więc samo badanie jak dla mnie jest zupełnie niepotrzebne. Nie powie Ci o ciąży wcześniej, niż test. Niesie ryzyko infekcji. Więc po co? Lepiej niech to robi osoba, która się na tym zna, czyli ginekolog.
 
Ostatnia edycja:
Można badać. Szyjka przed miesiączką się obniża. Jak jest w górze to oznacza ciążę. Jednak aby szyjka pozostała wysoko i zamknięta z powodu ciąży, musi się wytworzyć beta HCG. Więc bez sensu jest sprawdzać szyjkę i na tej podstawie określać czy ciąża czy nie, skoro można zrobić test.

Poza tym, w przypadku starań odradza się badanie szyjki (ewentualnie badanie tylko do owulacji) z uwagi na możliwość infekcji (chodzi o higienę tak i możliwość wniesienia w okolice szyjki jakiś drobnoustrojów).

No i żeby cokolwiek o szyjce wiedzieć i na jej podstawie wyciągać wnioski to trzeba obserwację prowadzić ok 6 miesięcy, a najlepiej rok czasu.

Tak więc samo badanie jak dla mnie jest zupełnie niepotrzebne. Nie powie Ci o ciąży wcześniej, niż test. Niesie ryzyko infekcji. Więc po co? Lepiej niech to robi osoba, która się na tym zna, czyli ginekolog.
W 100% się zgadzam, tak jak napisałam ja bym się bała 😊
 
reklama
W 100% się zgadzam, tak jak napisałam ja bym się bała 😊
Ja też. Tym bardziej, że infekcja w początkach ciąży może powodować trudności z implantacją lub przyczynić się do poronienia. Dla mnie takie samobadanie to zero korzyści, a ryzyko dla potencjalnej ciąży. Więc lepszym wg mnie wyborem jest test sikany lub beta 🙂
 
Do góry