reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szyjka

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
hej! Jestem w 36tc, na wizycie lekarz powiedział ze szyjkę już mam krótką i gotową do akcji :blink: czy skracającej się szyjce towarzyszą jakieś odczucia? Od jakiegoś czasu czuje kłucie, trochę jakby w pęcherzu lub pochwie, często podczas chodzenia. Czy to to? Czy spacerowanie/ruch wpływa na skracanie?
 
reklama
Tak spacer i jakakolwiek aktywnosc moze wplywac na skracanie sie szyjki. Odczuwasz jakiekolwiek skurcze? :) bo to skurczr tez powoduja skracanie sie szyjki, a klucie w. Pochwie to ja mam prawie od polowy ciazy.
 
Chodzenie, siedzenie zwieksza nacisk maluszka na szyjke i wtedy się skraca. Objawami jest często kłucie w pochwie, twardnienia brzucha, skurcze. Mi zaczęła się skracać bez objawów w 26tc. Aktualnie mamy koniec 32 a szyjka ma 17mm, oczywiście leże i wstaje tylko do łazienki
 
Ja miałam od 30 tygodnia w drugiej ciąży skracanie szyjki i miałam założony pessar. Przeleżałam 1,5 miesiąca z nogami do góry (w tym na patologii ciąży w szpitalu- dostałam sterydy na rozwój płuc dziecka i hamujące skurcze). W pierwszym ciąży urodziłam miesięc przed czasem dziecko miało 2200. U Ciebie teraz ważna jest waga dziecka, ale skończony 36 tydzień czyli rozpoczęty 37 to ciąża donoszona. Jeśli chcesz przedłużyć ciążę to możesz próbować -leżąc podnosząc się tylko do łazienki, jak zaczną się skurcze to będziesz wiedziała jak odejdą wody to już nic nie zrobisz (tylko szpital). Duży plus tej sytuacji jest taki, że poród może być szybszy, ale od razu bardziej bolesny (przeszłam dwa).
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam króciutka szyjkę od 34 tc. Bolało mnie wtedy jakby w dole brzucha, nawet jeszcze niżej, taki nacisk i kłucie. Dostałam luteinę dopochwowo i kazano mi się mocno oszczędzać, urodziłam w 39 tc :)
 
Mi zaczęła się skracać szyjka w29tc. Dodatkowo córka była nisko główka i mocno Napierała na szyjkę . U mnie skracanie objawiało się twardnieniem brzucha , takimi skurczami . Leżałam do 34-35 tc . Od 32 miałam już rozwarcie :) .
Spacery są jak najbardziej wskazane , a kłucia w pochwie są normalnym odczuciem na tym etapie wszystko się rozciąga i przygotowuje do porodu .
 
Mi zaczęła się skracać szyjka w29tc. Dodatkowo córka była nisko główka i mocno Napierała na szyjkę . U mnie skracanie objawiało się twardnieniem brzucha , takimi skurczami . Leżałam do 34-35 tc . Od 32 miałam już rozwarcie :) .
Spacery są jak najbardziej wskazane , a kłucia w pochwie są normalnym odczuciem na tym etapie wszystko się rozciąga i przygotowuje do porodu .
Ja planuje wytrzymać do 36-37 tygodnia i zacząć powoli wstawać. Zobaczymy co z tych planów wyjdzie. Na spacery to nawet bym się nie wybrała, bo zaraz mi brzuch twardnieje i chodzić nie mogę.
 
reklama
@Pauliska757 miałam na myśli autorkę postu z tymi spacerami . Ja leżałam plackiem półtora miesiąca. Zaczęłam wstawać pod koniec 35 tc a i tak z rozwarciem 2cm podchodziłam jeszcze 3 tygodnie. BierZesz jakieś leki ?
 
Do góry