reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletka antykoncepcja - dziwna sytuacja

mala_mi88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Lipiec 2021
Postów
37
Przytrafiła mi się dziwna sytuacja podczas dzisiejszego połykania tabletki anty. Chciałam szybko popić i wzięłam dużą butlę wody mineralnej na dodatek lekko gazowanej. Nie jestem pewna czy tabletka została polknieta czy ja jej przypadkiem nie wpuściłam do wody? Po 1,5h zajrzałam do butelki i na dnie widziałam jakby białą plamkę ( może to nierozpuszczona do końca tabletka). Trochę zwariowałam bo nie wiem co robić.
To była ostatnia tabletka w tym opakowaniu. Od jutra powinna być przerwa.

Jak powinnam potraktować tę sytuację? Akurat pechowo jutro dopiero idę wykupić receptę i nie mam tabletek w domu....
Czy uznać ten dzień za pominięcie tabletki i co wtedy? Wykupię receptę dopiero po 10 więc dawno minie 12h....
Czy mam uznać ze od dziś rozpoczęłam o 1 dzień wcześniej przerwę? No ale nawet jak się okaże że jednak przyjęłam tę tabletkę a skrócę przerwę to co wtedy? Od jutro powinna być przerwa i kolejna tabletka z nowego opakowania w wtorek.

Pomóżcie co robić zeby antykoncepcja została zachowana :(
 
reklama
Wypij tą wodę szybko i już tabletka zaliczona 🙈😁

A tak serio to nie wiem, ale nie mogłam się powstrzymać 😁 sorki 🙊🙊
 
Nie do końca mi to pomogło..... wiem że śmieszne ale jednak prawdziwe. Nie mam pewności czy tabletka została przyjęta i nie wiem jak postąpić dalej ?
 
Wiem wiem, a ulotka nic nie mówi na temat pominięcia tabletki ?
Tak pisze w ulotce ale tam w sumie nie ma informacji odnośnie ostatniej tabletki.
Co by było gdybym jednak przyjęła tę tabletkę a skróciła przerwę o 1 dzień? Z takim założeniem że jest szansa że jednak jej nie przyjęłam.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220228-235328_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220228-235328_Samsung Internet.jpg
    157,4 KB · Wyświetleń: 32
Normalnie uznaj że ja wzięłaś. Te tabletki są tak małe że mała szansa żeby wpadła do butelki i leżała tam na dnie X godzin. Dodatkowo możesz się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczać prezerwatywa jak Cie to uspokoi
 
Normalnie uznaj że ja wzięłaś. Te tabletki są tak małe że mała szansa żeby wpadła do butelki i leżała tam na dnie X godzin. Dodatkowo możesz się przez 7 dni dodatkowo zabezpieczać prezerwatywa jak Cie to uspokoi
Tak mi się wydaje że jednak czułam że przechodziła mi przez gardło, ale mam pewną wątpliwość.
Zadzwoniłam do swojej Pani ginekolog i powiedziała, że mam uznać tak jakbym ją wzięła. Zrobić przerwę normalnie czyli zaczynając dzisiaj pierwszy dzień wg tego co miałam mieć. Wg Pani doktor jestem zabezpieczona . Tylko zastanawiam się dlaczego takiego rozwiązania nie ma w ulotce?? Pani doktor nie kazała mi skracać przerwy itp.
 
Tak mi się wydaje że jednak czułam że przechodziła mi przez gardło, ale mam pewną wątpliwość.
Zadzwoniłam do swojej Pani ginekolog i powiedziała, że mam uznać tak jakbym ją wzięła. Zrobić przerwę normalnie czyli zaczynając dzisiaj pierwszy dzień wg tego co miałam mieć. Wg Pani doktor jestem zabezpieczona . Tylko zastanawiam się dlaczego takiego rozwiązania nie ma w ulotce?? Pani doktor nie kazała mi skracać przerwy itp.

Bo ulotka to przede wszystkim dupochron dla producenta - i jakby dali taki rozwiązanie, zaszłabyś w ciąże to by potem się nie wypłacili z odszkodowań ;) Z tego samego powodu masz napisane na kawie z knajpy, że jest gorąca ;) i musisz uważać
 
Bo ulotka to przede wszystkim dupochron dla producenta - i jakby dali taki rozwiązanie, zaszłabyś w ciąże to by potem się nie wypłacili z odszkodowań ;) Z tego samego powodu masz napisane na kawie z knajpy, że jest gorąca ;) i musisz uważać
Czyli wg Pani opcja którą podała mi moja gina jest ok? :) Tylko zastanawia mnie czy jeśli rzeczywiście nie przyjęta zostałaby przeze mnie ta tabletka to w tym momencie będę miała 8 dni przerwy bez tabletki a nie 7... a gdyby nie powinno być 8....
 
reklama
Czyli wg Pani opcja którą podała mi moja gina jest ok? :) Tylko zastanawia mnie czy jeśli rzeczywiście nie przyjęta zostałaby przeze mnie ta tabletka to w tym momencie będę miała 8 dni przerwy bez tabletki a nie 7... a gdyby nie powinno być 8....

To i tak nic nie zmieni, mówię jak bardzo się boisz użyj dodatkowego zabezpieczenia

Ja tego nie polecam, pewnie miałam szczęście - ale w swojej 16 letniej karierze nie raz, nie dwa zdarzyło mi się w ogóle totalnie zapomnieć tabletki (bo byłam nastolatką, gdzieś na woodstocku i miałam inne zajęcia) i 3 ciąże zaliczyłam tylko wtedy kiedy je totalnie odstawiłam
 
Do góry