reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki anty, ciąża?

gillisguurl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Sierpień 2016
Postów
32
Hej :) Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Vines 24+4, żadnej nie pominęłam, nie przyjmowałam antybiotyków, dziurawca ani grejpfruta. Wahania między tabletkami wynosiły max 4 godziny, żadnej nie zapomniałam, nie pominęłam, nie zwróciłam ani nic z tych rzeczy. Dzisiaj jestem na 3 tabletce placebo, czyli powinnam jak zawsze dostać krwawienia. Jednak jego brak. Nie mam nawet objawów, oprócz ciągnięcia w dół w brzuchu. Z partnerem kochamy się do końca. Dodatkowo mam teraz drobną infekcję, a w poniedziałek miałam szczepienie na tężec. Czy szczepienie i infekcja może wpłynąć na jakieś przesunięcie się krwawienia? Nie ukrywam, że trochę się boję, ponieważ od początku brania tabletek nie miałam takiej sytuacji. Co o tym myślicie? Czy przy prawidłowo przyjmowanych tabletkach ryzyko ciąży jest realne?
 
reklama
Ciąża jest tu mało prawdopodobna, to się praktycznie nie zdarza przy tabletkach które się bierze regularnie, w schemacie 24+4 zwłaszcza jeśli chodzi o te nowoczesne ultralekkie. Można sobie sprawdzić jak wygląda ich skuteczność według wskaźnika pearla, potwierdzają to też badania i na pewno znajdziesz je w necie, dla chcącego nic trudnego, więc ja bym tu nie panikowała, pewnie to wina tej infekcji, idź do lekarza a wszystko się wyjaśni
 
Do góry