reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki anty, proszę o poradę

Natalia1208

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
332
Mamuśki jestem przed zaczęciem wolnego leczenia na tradzik, musiałam zaczać brać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne.
Zawsze miałam okres co 30dni, teraz mam tabletki.
Tabletek z hormonami jest 21 plus 7pustych.
Na pustych tabletkach powinnam dostać okres w 2-3 dni.
Dziś jest 3 dzień ale mam tylko jakby plamienia bardzo leciutki. Czy okres się rozkręci? Czy to normalne czy pisać do ginekolog? Jak było u Was. Może to dlatego, że to pierwszy cykl brania.
 
reklama
Mamuśki jestem przed zaczęciem wolnego leczenia na tradzik, musiałam zaczać brać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne.
Zawsze miałam okres co 30dni, teraz mam tabletki.
Tabletek z hormonami jest 21 plus 7pustych.
Na pustych tabletkach powinnam dostać okres w 2-3 dni.
Dziś jest 3 dzień ale mam tylko jakby plamienia bardzo leciutki. Czy okres się rozkręci? Czy to normalne czy pisać do ginekolog? Jak było u Was. Może to dlatego, że to pierwszy cykl brania.
Popatrz, co mówi ulotka. Czasami plamienie z odstawienia się przesunie. Organizm potrzebuje kilku takich cykli, żeby się wyregulować odpowiednio.
 
Masz po takich tabletkach o wiele cieńsze endometrium wiec nie ma potrzeby krwawienia. Są kobiety które w ogóle nie krwawią przy odstawieniu.
Jeśli masz obawy skonsultuj się ze swoim ginekologiem
 
Masz po takich tabletkach o wiele cieńsze endometrium wiec nie ma potrzeby krwawienia. Są kobiety które w ogóle nie krwawią przy odstawieniu.
Jeśli masz obawy skonsultuj się ze swoim ginekologiem
Ja tylko mam obawy przed ciążą, żeby to nie był objaw bo tak jak wspomniałam zaczynam brafzo silne leczenie, szkodliwe dla plodu
 
Powiem Ci bardzo brutalnie ale jeśli bierzesz izotreoninę to szansa że zarodek się w ogóle zagnieździ jest nikła. Jeśli obawiasz się ciąży z wielowadziem przy antykoncepcji hormonalnej to masz na to bardzo nikłe szanse, myślę, że jeśli nie masz ostrych chorób zapalnych jelit to Twój przypadek opisaliby w Lancecie.
Nawet gdybys zaszła w ciążę (co przy wartości wskaźnika Pearla prawidłowo stosowanych tabletek już jest mało prawdopodobne), to przy tak teratogennych lekach i tak najpewniej nie doszłoby do rozwoju ciąży do etapu zarodka (kolejna bardzo mała szansa że by doszło, wiec masz już dwie wygrane w totolotka).
Moje krwawienie z odstawienia było w ogóle bez krwi, tylko kawałki bladoróżowej tkanki w jasnym śluzie że tak to obrazowo opiszę.

Masz tez do wyboru, biorąc pod uwagę uwarunkowania psychologiczne:
1. Zaprzestać współżycia do momentu odstawienia izotecu
2. Stosować dodatkowo prezerwatywy
3. Badać beta hcg raz w miesiącu
4. Odstawić leczenie dermatologiczne
 
Powiem Ci bardzo brutalnie ale jeśli bierzesz izotreoninę to szansa że zarodek się w ogóle zagnieździ jest nikła. Jeśli obawiasz się ciąży z wielowadziem przy antykoncepcji hormonalnej to masz na to bardzo nikłe szanse, myślę, że jeśli nie masz ostrych chorób zapalnych jelit to Twój przypadek opisaliby w Lancecie.
Nawet gdybys zaszła w ciążę (co przy wartości wskaźnika Pearla prawidłowo stosowanych tabletek już jest mało prawdopodobne), to przy tak teratogennych lekach i tak najpewniej nie doszłoby do rozwoju ciąży do etapu zarodka (kolejna bardzo mała szansa że by doszło, wiec masz już dwie wygrane w totolotka).
Moje krwawienie z odstawienia było w ogóle bez krwi, tylko kawałki bladoróżowej tkanki w jasnym śluzie że tak to obrazowo opiszę.

Masz tez do wyboru, biorąc pod uwagę uwarunkowania psychologiczne:
1. Zaprzestać współżycia do momentu odstawienia izotecu
2. Stosować dodatkowo prezerwatywy
3. Badać beta hcg raz w miesiącu
4. Odstawić leczenie dermatologiczne

Wiem, że szanse są bardzo małe i mam nadzieję, że w ciaze nie jestem i nie znajdę podczas leczenia. Leczenie dopiero zaczynam w następnym tygodniu, przed zrobię jeszcze test. Slyszłam o kobietach, które zaszły w ciążę na Izo więc jest możliwość.
 
Jesli masz watpliwosci to zrob test ciazowy dla pewnosci. Ale wydaje mi sie, ze predzej przy tabletkach jest maly przyrost endometrium i za bsrdzo nie ma, co sie zluszczac. Czesto lekarze przy obfitych miesiaczkach przepisuja ta bletki anty, zeby zmniejszyc krwawienie.
 
reklama
Do góry