reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a brak krwawienie z odstawienia

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 161
Przez ostatnie lata jako metodę antykoncepcji stosowałam wkładkę hormonalną Mirena. Ze względu na różne plamienia śródcykliczne z lekarzem zdecydowałam, że będę przyjmować przez pół roku tabletki antykoncepcyjne. Padło na tabletki dwuskladnikowe - 24 + 4 placebo.
I nigdy nie myślałam, że będę o to pytać - ale wczoraj przyjęłam ostatnią tabletkę placebo 4-tego opakowania, a krwawienia z odstawienia brak. Czy taka sytuacja jest prawidłowa, czy powinnam zgłosić to lekarzowi? W poprzednich cyklach krwawienie pojawiało się zawsze przy 3 tabletce placebo.
W ulotce jest napisane: "Jeżeli wszystkie różowe tabletki zawierające substancję czynną przyjmowano prawidłowo, nie wystąpiły wymioty ani nasilona biegunka i nie przyjmowano żadnych innych leków, jest bardzo mało prawdopodobne, aby kobieta była w ciąży.
Jeżeli oczekiwane krwawienie nie wystąpi kolejno dwa razy, może to oznaczać ciążę. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy rozpocząć następne opakowanie leku jedynie wtedy, gdy pacjentka upewni się, że nie jest w ciąży"

Dodam, że nie pominęłam żadnej tabletki, a max różnica czasu w przyjmowaniu tabletek to 30 minut. Ciążę wykluczam, bo dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą (ze względu na leki przyjmowane przez męża). Ogólnie czuję się okresowo - pobolewa mnie brzuch i plecy... Czy wiecie co może być tego przyczyną?
Dzisiaj powinnam przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania i stąd moje rozważania :)
 
reklama
Wydaje mi się, że tak może być przy wdrażaniu antykoncepcji hormonalnej. U mnie (ale to było lata temu) chyba 3 cykle trwało przystosowanie (brak krwawienia z odstawienia, plamienia cały cykl). Poza tym same krwawienia były BARDZO skąpe.
 
Jak pamiętam to jak przed ciążami brałam tabletki, to miałam plamienia w ciągu cyklu i byłam dość sceptycznie nastawiona do pomysłu ginekologa odnośnie tabletek.
A tym razem zaczęłam brać te tabletki i byłam zaskoczona, bo żadnych plamień nie miałam - a krwawienie z odstawienia przychodziło przy 3 tabletce placebo i trwało ok 3 dni. A teraz taka sytuacja.
Pozostaje zatem poczekać - może jeszcze przyjdzie. Zacznę kolejne opakowanie, na 1.04 i tak umówiłam się do lekarza na kontrolę...
 
Taka sytuacja jest normalna. Ale jeśli się powtórzy i Cię to martwi to skonsultuj się na następnej wizycie z lekarzem. Skoro przyjmujesz tabletki prawidłowo i do tego zabezpieczacie się dodatkowo prezerwatywą to nie ma możliwości, żeby to była ciąża. Co do tabletek, takie sytuacje na początku przyjmowania są dość częste, ponieważ organizm reguluje się jakieś 3 miesiące przy ich przyjmowaniu. Też tak miałam, nawet dziś jeszcze możesz dostać krwawienia. A co do przyczyn, może to zależeć od grubości endometrium, jeśli jest bardzo cieniutkie to nie ma co się złuszczyć tak mi kiedyś tłumaczył ginekolog.
Normalnie dzisiaj zaczynaj opokawowanie :) I powodzenia, dużo zdrowia.
 
@buterrfly Dzięki za informacje :) Po prostu zazwyczaj miałam odwrotnie - plamień za dużo :)
Jak już pisałam idę 1 kwietnia na wizytę, to jeszcze gina dopytam, nie chcę mu głowy telefonami zawracać.
Ale teoria Twojego ginekologa nie jest pozbawiona sensu :)
 
Kazde tabletki na kazda moga dzialac inaczej i nie zawsse krawie ie z odstawienia bedzie idealnie w czasie, moze nawet nie wystapic. Przysparza to zawrotow glowy bo przeciez po to sie bierze antykoncepcje zeby byc spokojnym i miec wszystko pod kontrola no ale tak to niestety dziala. Ciaze wykluczasz wiec pozostaje kwestia organizmu, pewnie nic zlego sie nie dzieje. Przyjmuj tabletki jak do tej pory i zobaczysz co powie lekarz i jak sie rowinie sytuacja przy nastepnym odstawieniu. Swoja droga jest tyle rodzajow, 21+7, 24+4, 30 ciagiem itd ze naprawde ciezko zeby na kazda z nas dzialaly tak samo procz glownego zadania antykoncepcji:)
 
reklama
No i dzisiaj rano pojawiło się plamienie. Także tym razem po prostu się przesunęło.
Zapytam gina o to na najbliższej wizycie - czy jak krwawienie z odstawienia się nie pojawi, a ciąża zostanie wykluczona, to czy jest to niepokojące i mam dzwonić czy żyć spokojnie dalej ;-)
 
No i dzisiaj rano pojawiło się plamienie. Także tym razem po prostu się przesunęło.
Zapytam gina o to na najbliższej wizycie - czy jak krwawienie z odstawienia się nie pojawi, a ciąża zostanie wykluczona, to czy jest to niepokojące i mam dzwonić czy żyć spokojnie dalej ;-)
Mnie ginekolog mówił, że czasem tak się zdarza, że podczas brania tabletek nie występuje krwawienie i jest to normalne, tak samo jak bardzo skąpe plamienie
 
Do góry