reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża.

Zuzanna1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2019
Postów
915
Cześć. Czy któraś z was zaszła w ciąże biorąc tabletki antykoncepcyjne. Wydaje mi się to niemożliwe, ponieważ mimo tabletek stosujemy stosunek przerywany wiec szansa jest minimalna, ale w przerwie między tabletkami nie dostałam miesiączki, strasznie boli mnie brzuch, wcześniejsze krwawienia z odstawienia były bezbolesne. Co prawda jest to dopiero 5 dzień odstawienia, ale z tego co czytałam powinna wystąpić do 4 dni od odstawania. Oczywiście zrobię test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania, ale moje pytanie brzmi czy któraś z was zaszła w taki sposób w ciąże?
 
reklama
Bralam z 10 lat mercilon i zdazalo mi sie na przestrzeni tylu lat zapomniec wiele razy. Malo tego uwazalam ze jak zapomne 2 czy tam 3 z ost tyg przed przerwa na krwawienie nic sie nie stanie a okazuje sie ze 1 i 3 tyg sa najwazniejsze. W ciaze nie zaszlam.
 
Bralam kilka lat, maz zawsze konczyl We mnie ,w ciaze nie zaszłam, uwazam ze jest to niemożliwe, jeśli bierzesz regularnie , i nie były brane jakieś antybiotyki, które mogą miec wplyw
 
Biorę tabletki odkąd w ogóle zaczęłam współżycie i mimo, że czasem się zdarzało zapomnieć tabsa, czasem bywały nudności/biegunki i czasem bywały antybiotyki - nic.
A u nas żadnego dodatkowego zabezpieczenia i seks zawsze do końca.
 
Biorę tabletki odkąd w ogóle zaczęłam współżycie i mimo, że czasem się zdarzało zapomnieć tabsa, czasem bywały nudności/biegunki i czasem bywały antybiotyki - nic.
A u nas żadnego dodatkowego zabezpieczenia i seks zawsze do końca.
U mnie dokładnie tak samo. Brałam tabletki nieprzerwanie 4 lata, potem przerwa i potem 5 lat. Zawsze finisz w środku ;) , mam problemy z jelitami, bardzo częste biegunki, brałam tez antybiotyki - i nie zaszłam nigdy w ciążę podczas brania tabletek. Niby coś takiego jest możliwe, jeśli są silne biegunki, mocne antybiotyki i kilka innych rzeczy, ale myślę, że to trzeba mieć pecha. Tym bardziej, jak partner nie kończy w środku. to szansa pewnie jest jak 1 do miliona. ;)
Pamiętaj, że krwawienie z odstawienia to nie jest miesiączka - to tylko złuszczająca się błona śluzowa macicy. Teoretycznie przez kilka pierwszym miesięcy przyjmowania dwuskładnikowych tabletek hormonalnych może w ogole nie występowac. Czasem może tez ot tak nie wystapić i to generalnie nie jest jakiś mega powod do niepokoju... Szczególnie, jeśli np. przesuwalaś sobie cykl (brałaś jedno opakowanie po drugim albo jedno opakowanie plus kilka tbaletek z kolejnego) - unormowany cykl wtedy się rozwala i może to krwawienie z odstawienia nie wystapić.
Powiem tak, ja bym się zbytnio nie przejmowała. :) Jeśli w 7. dniu odstawienia ciągle nie będzie plamienia - zrób dla świętego spokoju test. Jeśli wyjdzie negatywny, to sie nie przejmuj i normalnie weź kolejne opakowanie. :)
 
Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację, że zapomniała pierwszej tabletki z 3 tygodnia , w tym samym dniu było współżycie, skończony stosunek w środku, 2 dni pozniej nastąpiło krwawienie, tabletki przyjmowane dalej do końca opakowania, po skończeniu opakowania, przerwa, podczas której nie nastąpiło krwawienie. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?
 
Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację, że zapomniała pierwszej tabletki z 3 tygodnia , w tym samym dniu było współżycie, skończony stosunek w środku, 2 dni pozniej nastąpiło krwawienie, tabletki przyjmowane dalej do końca opakowania, po skończeniu opakowania, przerwa, podczas której nie nastąpiło krwawienie. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?

Odpowiedzi masz w temacie, który sama założyłaś.
 
Cześć. Czy któraś z was zaszła w ciąże biorąc tabletki antykoncepcyjne. Wydaje mi się to niemożliwe, ponieważ mimo tabletek stosujemy stosunek przerywany wiec szansa jest minimalna, ale w przerwie między tabletkami nie dostałam miesiączki, strasznie boli mnie brzuch, wcześniejsze krwawienia z odstawienia były bezbolesne. Co prawda jest to dopiero 5 dzień odstawienia, ale z tego co czytałam powinna wystąpić do 4 dni od odstawania. Oczywiście zrobię test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania, ale moje pytanie brzmi czy któraś z was zaszła w taki sposób w ciąże?
Po drugiej ciąży regularnie z budzi budzikiem w ręku przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne. Po wizycie u ginekologa po kolejną receptę kontrolne USG i ciąża. Teraz moje tabletki mają 4 lata. Tylko brak sexu daje 100% gwarancji że nie będzie ciąży.
 
reklama
Po drugiej ciąży regularnie z budzi budzikiem w ręku przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne. Po wizycie u ginekologa po kolejną receptę kontrolne USG i ciąża. Teraz moje tabletki mają 4 lata. Tylko brak sexu daje 100% gwarancji że nie będzie ciąży.
Spóźniłaś się 2 lata z odpowiedzią 😁
 
Do góry