reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża

loseness

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2017
Postów
50
Cześć! 26.02 zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej była to 6 tabletka, 27.02 wzięłam ją normalnie o 10:30 7 tabletka, 28.02 wzięłam dopiero o 22:30 8 tabletka z tym że w tym dniu kochałam się z partnerem bez zabezpieczeń skończył we mnie, 01.03 wzięłam o 22:20 9 tabletka również się kochaliśmy bez zabezpieczeńale nie skończył we mnie. W sobotę 3.03 wymiotowałam i miałam biegunkę tabletkę wzięłam normalnie. 04.03 kochałam się z partnerem 2 razy bez zabezpieczeń z wtryskiem. Dziś mija 6 dzień od możliwego stosunku do zapłodnienia. Dodam, że jakiś czas temu leczyłam się na torbiel na jajniku wysyszyły mi go leki, brałam Marvelon 21 dni i teraz brałam 13 tabletkę. Czuję dziwne bóle w jajnikach i takie gilgotanie i swędzenie w środku, dodatkowo czasem boli mnie pochwa. Śluz mam biały a @ nie mam od 9.01 przez tabletki minęły mi 2 @. Od wczoraj powinnam dostać 3 @ ale przez tabletki jej nie dostanę. Jest możliwość zajścia w ciążę i jeśli tak to kiedy mogłabym zrobić test. Nie myślcie, że jestem nieodpowiedzialna po prostu miałam straszny chaos ostatnio nie było mnie w domu nie miałam przy sobie tabletek. A ciąża mi nie przeszkadza wręcz przeciwnie chciałabym być mamą ale muszę brać tabletki żeby jajniki odpoczęły tak lekarz stwierdził.
 
reklama
W czasie kiedy zamieściłaś 4 takie same posty dałabyś radę wpisać w wujka Google pytanie po ilu dniach od zapłodnienia można zrobić test ciążowy :) odpowiedz brzmi - najwcześniej Ok 10 dni po zapłodnieniu ( data stosunku to niekoniecznie data zapłodnienia) Ja bym dla pewności poczekała ze dwa tygodnie. I kup taki najczulszy- od 10 IU/ml albo idź na betę do laboratorium. Powodzenia!
 
Ile jeszcze tych samych tematów założysz???
Oczywiście, że jest możliwość zajścia w ciążę, gdybyś przeczytała instrukcję dołączoną do tabletek to byś wiedziała, że po pominięciu jednej tabletki zalecane jest 7 dni stosowania dodatkowego zabezpieczenia przy stosunku - np. prezerwatywy.
Poczekaj 2 tygodnie od ostatniego stosunku i zrób test.
Na objawy ciążowe za wcześnie - wkręcasz sobie.
 
Nie obraź się, ale moim zdaniem dla Ciebie najskuteczniejszy będzie albo zastrzyk antykoncepcyjny, albo zaprzestanie współżycia.
 
Ile jeszcze tych samych tematów założysz???
Oczywiście, że jest możliwość zajścia w ciążę, gdybyś przeczytała instrukcję dołączoną do tabletek to byś wiedziała, że po pominięciu jednej tabletki zalecane jest 7 dni stosowania dodatkowego zabezpieczenia przy stosunku - np. prezerwatywy.
Poczekaj 2 tygodnie od ostatniego stosunku i zrób test.
Na objawy ciążowe za wcześnie - wkręcasz sobie.
Przepraszam, że opublikowałam tyle postów ale to chyba nic złego. Poniekąd po to jest ta strona by pisać swoje spostrzeżenia a ja chciałam by post zobaczyła większa liczba odbiorców i było więcej opinii. Nie chciałam nic złego. Niestety nie dostałam ulotki od Marvelonu tylko 2 listki bez opakowania. A nie mogę zrobić przerwy bo lekarz mi zabronił, muszę brać 42 dni bez jakiejkolwiek przerwy. Zrobię test za 2 tygodnie dziękuję za odpowiedź.
 
Nie obraź się, ale moim zdaniem dla Ciebie najskuteczniejszy będzie albo zastrzyk antykoncepcyjny, albo zaprzestanie współżycia.
Nie obrażę się, wyraża Pani swoje zdanie. Dopiero w czerwcu mogę zrezygnować z tabletek antykoncepcyjnych. Przemyślę Pani radę. Dziękuję za odpowiedź.
 
W czasie kiedy zamieściłaś 4 takie same posty dałabyś radę wpisać w wujka Google pytanie po ilu dniach od zapłodnienia można zrobić test ciążowy :) odpowiedz brzmi - najwcześniej Ok 10 dni po zapłodnieniu ( data stosunku to niekoniecznie data zapłodnienia) Ja bym dla pewności poczekała ze dwa tygodnie. I kup taki najczulszy- od 10 IU/ml albo idź na betę do laboratorium. Powodzenia!
Czytałam, ale chciałam Państwa opinii na ten temat. Zrobię test za 2 tygodnie. Nie dziękuję :) Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
jeśli kobieta nie planuje dzieci a stosuje antykoncepcję to trzeba zawsze lekarza wypytać o wszystko plus ulotka; ja biorę belarę jakieś dwa lata, nie mam problemu z godzinami brania ale też wiem, co jeśli ewentualnie zapomnę,co w razie wymiotów czy biegunki; to uważam takie podstawy; ale każde forum też od tego jest żeby jedna drugiej mogła się poradzić jak coś :)
 
Do góry