reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a waga

tajemnicza88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2021
Postów
21
Dzień dobry :)
Chciałam dopytać bardziej doświadczone osoby w temacie tabletek antykoncepcyjnych. Zdecydowaliśmy się z mężem na ich stosowanie. Byłam dzisiaj u ginekologa. Pani ginekolog zrobiła wywiad, badanie , usg dopochwowe , zleciła zrobienie jeszcze badań z krwi. No i przepisała tabletki antykoncepcyjne o nazwie asubtela. Czy któraś z Was je stosuje?
Rozmawiając z Panią ginekolog zaznaczyłam, że boję się przytycia bo udało mi się zrzucić 25kg. A jak czytam różne rzeczy w Internecie to czytam że tabletki antykoncepcyjne powodują tycie u kobiet. Jak to z tym jest?
 
reklama
Ja po anty przytyłam 15 kg w dwa miesiące 🤭 teraz po połogu brałam jednoskładnikowe, coprawdda nie tylam na nich, ale jak odstawiłam, to nagle waga w dół i ważę mniej niż przed ciążą.
 
Ja codziennie lub 5 razy w tygodniu chodzę z kijkami i pokonuję jednorazowo 6km, tak więc ruch mam. Do tego patrzę co jem. Nie objadam się. Nie zapycham przekąskami, bo to puste kalorie.
 
reklama
Więc nagle zaczęłam się źle odżywiać, bo zaczęłam brać tabletki 🤣🤣🤣 nawet w ulotce pisze, że masa ciała może wzrosnąć
Ale 15kg w 2msc z tabletek się nie wzięło. Musiało być jakieś zaburzenie. Zrobiłaś jakieś badania hormonalne? Zmieniłaś tabletki? I co na to twój lekarz? Od tabletek się nie tyje i to jest udowodnione klinicznie. Proszę przeczytać prace na ten temat. Przez 3 lata stosowałam antykoncepcje i w to nie uwierze 🥴🙄
 
Do góry