reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Hej :)
Nigdy jeszcze nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, ale teraz zamierzam. W czwartek wybieram się do ginekologa, ale już dziś chciałabym Was podpytać o parę rzeczy
Na jak długo starcza opakowanie ?
Ile mniej więcej kosztują ?
Czy zabezpieczenie działa już od wzięcia pierwszej tabletki ? Czy trzeba brać zawsze o tej samej godzinie ?
Może ktoś jeszcze coś ciekawego doda z własnego doświadczenia :) Będę wdzięczna za każde dobre rady :)
 
reklama
Hej :)
Nigdy jeszcze nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, ale teraz zamierzam. W czwartek wybieram się do ginekologa, ale już dziś chciałabym Was podpytać o parę rzeczy
Na jak długo starcza opakowanie ?
Ile mniej więcej kosztują ?
Czy zabezpieczenie działa już od wzięcia pierwszej tabletki ? Czy trzeba brać zawsze o tej samej godzinie ?
Może ktoś jeszcze coś ciekawego doda z własnego doświadczenia :) Będę wdzięczna za każde dobre rady :)
W blistrze jest 21 tabletek. Pierwszą bierzesz w pierwszym dniu miesiączki. Po 21 dniach brania tabletek, robisz 7 dniowa przerwę i potem od nowa . W ciągu tych 7 dni w których nie bierzesz tabletek wystąpi tzw krwawienie z odstawienia- najczęściej między 3-4 dniem. Należy brać zawsze o tej samej porze. Wiadomo, że może zdarzyć się zapomnienie, wtedy trzeba przyjąć jak najszybciej. Zabezpieczenie działa już od pierwszej tabletki. Osobiście jak na pierwszy raz polecam tabletki kontracept. Sama biorę pierwszy raz - już od roku - i wszystko w jak najlepszym porządku. Pozdrawiam
 
reklama
Ja długo stosowałam i mnie nie zawiodły. Lekarz ci dobierze takie, jakie według niego będą dla ciebie najlepsze. Albo takie które bierze się ciagle albo takie z przerwa.
Ze skutków ubocznych spotkały mnie tylko spadek libido i na początku odczucie spuchnięta piersi. Jednak nie przybrałam na wadze, to było tylko odczucie.
Brałam je w miarę regularnie. Da się. Jak sobie pomyślisz, rzadko kiedy ktoś zapomina umyć zębów od rana. Jeśli połączysz te dwie rzeczy to raczej nie zapomnisz.
Należy uważać na pewne antybiotyki ponieważ podczas ich brania skuteczność działania tabletek może być obniżona. Najlepiej przedyskutować to z lekarzem, który będzie przepisywał antybiotyk.
Niewskazane jest palenie podczas brania tabletek. Również z wiekiem powinno się częściej kontrolować bo mogą się pojawić inne skutki uboczne. Ulotka ci wszystko wyjaśni.
 
Ha biorę swoje bez żadnego dnya przerwy. Nie chodziło mi głównie o zabezpieczenie, a o obfite miesiączki. Moja gin zapisałai tabletki z górnej półki. Tak twierdzi. Miesiączki praktycznie nie ma, ewentualnie jakieś plamienia. No i zabezpieczenie też jest. Czyli mam dwa w jednym. Za tabletki place ok 60 zł na miesiąc.
 
reklama
Do góry