reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Hej :)
Nigdy jeszcze nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, ale teraz zamierzam. W czwartek wybieram się do ginekologa, ale już dziś chciałabym Was podpytać o parę rzeczy
Na jak długo starcza opakowanie ?
Ile mniej więcej kosztują ?
Czy zabezpieczenie działa już od wzięcia pierwszej tabletki ? Czy trzeba brać zawsze o tej samej godzinie ?
Może ktoś jeszcze coś ciekawego doda z własnego doświadczenia :) Będę wdzięczna za każde dobre rady :)
 
reklama
Tabletki starczają na miesiąc , bierzesz bodajże 25 potem 5 dni przerwy czy jakoś tak ,dawno brałam to nie pamiętam dokładnie ,kosztują bardzo różnie moje 30 zł , nie trzeba brać co do minuty ,ale przerwa nie może być większa niż 12 godz , a czy zabezpieczają od 1 nie wiem , mnie nie zawiodły
 
Fado, proszę Cię, nie masz pewności, to nie pisz ;)

Tabletki starczają na 28 dni - 21 dni bierzesz tabletki, później 7 dni przerwy na krwawienie (podczas tych 7 dni tabletki nadal "działają") - ale uwaga - są tabletki, które bierzesz non stop, bez przerwy, tylko tych 7 na krwawienie to placebo - dobra opcja dla zapominalskich.
Kosztują od 10 do 50zł.
Zabezpieczenie działa od pierwszej tabletki.
Nie musisz brać tabletki sztywno o punkt 21, można godzinę wcześniej czy później, ale i tak najlepiej ustawić sobie alarm w telefonie.
Jeśli zapomnisz tabletki - wtedy czytasz ulotkę, bo w zależności od ilości godzin przerwy postępowanie jest różne.
 
Fado, proszę Cię, nie masz pewności, to nie pisz ;)

Tabletki starczają na 28 dni - 21 dni bierzesz tabletki, później 7 dni przerwy na krwawienie (podczas tych 7 dni tabletki nadal "działają") - ale uwaga - są tabletki, które bierzesz non stop, bez przerwy, tylko tych 7 na krwawienie to placebo - dobra opcja dla zapominalskich.
Kosztują od 10 do 50zł.
Zabezpieczenie działa od pierwszej tabletki.
Nie musisz brać tabletki sztywno o punkt 21, można godzinę wcześniej czy później, ale i tak najlepiej ustawić sobie alarm w telefonie.
Jeśli zapomnisz tabletki - wtedy czytasz ulotkę, bo w zależności od ilości godzin przerwy postępowanie jest różne.
Podpinam się. Ja akurat brałam te, które bierze się bez przerwy z opcją placebo. Mi to pasowało. Jedno opakowanie się kończyło i zaczynałam odrazu następne a w czasie brania tych placebo było krwawienie. Kosztowały około 25 zł za opakowanie. Dla mnie to była wielka ulga w bardzo bolesnych miesiączkach. Przy tabletkach prawie nie bolało. Niestety trzeba pamiętać o tym, że antybiotyki, różne leki, biegunka, wymioty mogą zaburzać wchłanianie pigułki w przewodzie pokarmowym - wtedy trzeba dodatkowego zabezpieczenia. U mnie było dużo objawów ubocznych po 3 latach stosowania, więc odstawiłam. Ale różnie to bywa, u jednych są, u innych nie. Spróbuj, to co fajne w tabletkach to wysoka skuteczność. Ja po połogu znowu zacznę brać.
 
Jeśli karmisz piersią nie dostaniesz tych tabletek o których dziewczyny wyżej piszą. Dostaniesz minipugułkę. A różnica między minipigułką a tym co jest wyżej opisane jest znaczna. Przy minipigułce nie ma żadnych przerw ani tabletek placebo. Bierzemy 28 tabletek, bez żadnej przerwy, każda ma to samo działanie, przy minipigułce trzeba też bardziej pilnować godzin, najlepiej brać ciągle o tej samej godzinie. Kolejna różnica to taka że przy nich nie ma okresu. Dla mnie to był ogromny plus. Mogą się pojawiać jedynie plemienia, tym bardziej przez pierwsze 3 miesiące, jednak są nieregularne, tak jak by nie masz przy nich zupełnie "cyklu" ani owulacja nie powinna wystąpić, ani krwawienia nie ma. Koszt to ok 30 zł. Skutki uboczne będziesz miała w ulotce. Moim zdaniem ma mniej skutków ubocznych niż te zwykle tabletki bo to w końcu jednoskładnikowa tabletka a nie dwu. Trzeba pamiętać co ma wpływ na działanie : wymioty, biegunka, antybiotyk, niektóre zioła, węgiel aktywny. Nie działa od pierwszej tabletki. Dopiero po tygodniu stosowania.
Teraz opiszę jak to było u mnie. Stosowalam 1.5 roku i plemienia były bodajże tylko pierwszy miesiąc, później chyba ze 2 razy jak zapomniałam. Tak zapomniałam 2 czy 3 razy i konsekwencji z tego żadnych oprócz plamień później. Efektów ubocznych nie miałam po prostu żadnych :) przynajmniej nie zaobserwowałam. Jednak wiadomo jakaś to ingerencja jest i od tak przestałam stosować. Dla mnie najważniejsze były żeby nie zajść przez pierwsze 2 lata pierwszego dziecka więc jak skończył 2.2 to odstawiłam :)
 
Rozumiem:errr: jakoś to będzie, byle bez skutków ubocznych. Dziękuję :)
Dla mnie po 3 latach najgorsze było to, że libido spadło do zera. Doszliśmy do wniosku, że po co je biorę jak i tak nic z tego nie ma. To nawet nie to, że nie miałam ochoty, ale mąż mnie próbował dotknąć a ja myślę "tylko nie to". Odstawiłam i jak ręką odjął, zaraz byłam w ciąży :p pozatym duża suchość i nie mogłam schudnąć. A tak to same plusy.
 
reklama
Dla mnie po 3 latach najgorsze było to, że libido spadło do zera. Doszliśmy do wniosku, że po co je biorę jak i tak nic z tego nie ma. To nawet nie to, że nie miałam ochoty, ale mąż mnie próbował dotknąć a ja myślę "tylko nie to". Odstawiłam i jak ręką odjął, zaraz byłam w ciąży :p pozatym duża suchość i nie mogłam schudnąć. A tak to same plusy.
Właśnie się obawiam takich skutków :frown:
Ta metoda wydaje się dla mnie najlepsza, innym albo nie ufam, albo po prostu nie chcę
 
reklama
Właśnie się obawiam takich skutków :frown:
Ta metoda wydaje się dla mnie najlepsza, innym albo nie ufam, albo po prostu nie chcę
U mnie to się pojawiło po jakimś czasie dopiero. Jedyne co to, że trzeba naprawdę pamiętać o braniu codziennie. Wtedy jest zachowana skuteczność. Obserwuj, możliwe, że u Ciebie wystąpią inne albo żadne :)
 
Do góry