reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne

Pata2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Październik 2019
Postów
58
Hej. Mam pytanie co do tabletek bo się trochę stresuje 🙈 od roku biorę tabletki vibin i w piątek zapomnialam tabletki w sobotę kochałam się z mężem i dopiero wzielam wieczorem sobotnią tabletkę a piątkowej nie przyjęłam . Czy pominięcie jednej tabletki może zakończyć się ciaza ? To była 4 tabletka z pierwszego tygodnia . Pierwszy raz mam taką sytuację 🙈
 
reklama
Powinnaś mieć wszystko w instrukcji. Zapewne powinnaś przyjąć w sobotę 2 tabletki.
Moim zdaniem przy pominięciu 4 tabletki szanse są zerowe.

z ulotki:
Pominięcie jednej tabletki w tygodniu 1.
Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że
trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy znowu przyjmować o zwykłej
porze i stosować dodatkowe zabezpieczenia, na przykład prezerwatywy, przez następne 7
dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, istnieje
ryzyko ciąży. W takim przypadku, należy skontaktować się z lekarzem.
 
Do góry