reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

tabletki na podtrzymanie ciazy :(

Kochane, Luteina jest teraz lekiem refundowanym :) Zdjasie od miesiaca.. bo płąciłam za nią 3zł jakos za opakowanie i oczy mi wypadły, ze nagle tak potaniała. I farmaceuta mi wtedy powiedział, ze włąsnie weszła na liste lekow refundowanych:) A jeszcze chwile temu płąciłam za nią słono.

Biorę ją od 20tygodnia ciązy, jakoś tak. Nospę zaczelam brac wczesniej, bo wciaz miałam skurcze. Szyjke z natury mam krótką, wiec ginka bała się, ze zacznie się otwierac.

Przy pierwszych dawkach dokuczały mi mdłości, ktore pojawiały sie w kilkanascie minut po aplikacji. Potem organizm się przywyczaił.

Jestem w 33 tygodniu ciązy. Jak myślicie, kiedy bede mogła luteinę odstawic? Po 36 tygodniu? Bede gadac z ginką o tym za kilka dni na wizycie, ale jestem ciekawa z góry :)
 
reklama
Zgadza sie luteina od konca 2007 roku jest lekiem refundowanym tez bardzo sie ucieszylam placac w aptece rachunek:) ja brałam ja od 25 tyg 2*dziennie + nospa i skurcze sie uspokoily moja gin kazala mi brac leki do konca 37 tyg - teraz 40mija a dzidzia dalej sobie siedzi:( a tak bardzo na nia czekamy.
 
Luteina podjzykowa zawsze była refundowana. :tak: Różnia sie opakowaniem - podjezykowa jest w słoiczku z ciemnozielona etykieta a dopochwowa jest w kartonowym pudełku a tabletki sa w blistrach.
Róznica jest tez w formulacji tabletki, ale lekarze daja ta podjezykowa do uzytku dopochwowego bo jest tańsza.
 
moja jest dopochwowa.. i na opakowaniu tez jest napisane, że dopochwowa.. w kartoniku z zielonym paskiem.. hmm.. i to o tej pisałam, ze tak potaniała. Moze cos w aptece pomylili?
 
Acha i z tego co wiem to Luteine bierze sie do 29tygodnia,bo potem juz juz jest za słaba.Tak słyszałam.Nie wiem czemu wy tak długo bierzecie,ale w koncu lekarze chyba wiedza co robia?
 
Magda 80- jak masz dobrego ginekologa to przepisze ci podjęzykową luteinę i każe ja brać dopochwowo , porócz tego samego opakowania, nazwy i składu różnią się ... kształtem ! podjęzykowa jest okrągła i ma ok1 cm średnicy ja nie miałam problemu ze stosowaniem jej dopochwowo ( koszt opakowania 30 tabletek to ok 3 zł ). Lek zawierający progesteron zasadniczo powinien być stosowany do momentu wytworzenia sie łożyska i podjecia jego funkcji , jednak czasem gdy ciąża jest bardzo słaba i istnieje duże ryzyko utraty ciąży ( łożysko nadal nie wytwarza potrzebnej ilości hormonu ) podaje sie ją do 28 a nawet do 35 tc !
 
moja jest dopochwowa.. i na opakowaniu tez jest napisane, że dopochwowa.. w kartoniku z zielonym paskiem.. hmm.. i to o tej pisałam, ze tak potaniała. Moze cos w aptece pomylili?
Nie sadze, dzis sprawdze dokładnie, ale wyglada na to, ze rzeczywiscie jest refundowana - sprawdzałam na listach leków refundowanych i tam jest.
Kiedyś faktycznie obie miały podobne opakowania, ale chyba od półtora roku sa rozne.
Co do uzasadnienia brania progesteronu po podjeciu przez łozysko funkcji produkcji progesteronu to musicie pytac lekarzy, bo ja ze stanem swojej wiedzy nie znam takowego. Sama brałam luteine do chyba 36tc i nikt nie był w stanie wytłumaczyc mi czemu, skoro łozysko pracowało mi prawidłowo.
 
Dlaczegotak mylisz sie,płaciłam roznie a nie rozniły sie niczym tabletki były tej samej wielkosci i opakowania takie same,dlatego zastanawialam sie co jest grane.
 
reklama
Dlaczegotak mylisz sie,płaciłam roznie a nie rozniły sie niczym tabletki były tej samej wielkosci i opakowania takie same,dlatego zastanawialam sie co jest grane.

a moze po prostu lekarz przyw wypisywaniu recepcty sie pomylil i nie wpisał ze schorzenie przewlkłe (tak sie to nazywa gdzy bierze sie jakis lek dłuzej niz 3 tyg), a jesli tego nie wpisał to twoja luteina była pełnopłatna. bez znaczenia czy podjezykowa, czy dopochwowa. Ja teraz mam dopochwowa, a niecałe 8 mc temu miałam podjezykowa (po proonieniu) różnice jest tylko w opakowaniu, tabletki wygladaja tak samo. oczywiscie mowie o tej najpopularniejszej-producent Ahmed-czy jakos tak
 
Do góry