reklama

Tabletki pobudzające proces laktacji

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez karolina211, 21 Czerwiec 2010.

1. karolina211

karolina211 Zaciekawiona BB

Witam! Czy któraś z Was używała takich tabletek?
    Jeśli tak to jakie i co o nich myślicie?

2. alex27

alex27 Początkująca w BB

Hej
    Ja uzywalam takich tabletek. Ogolnie sa one na zoladek ale skutkiem ubocznym jest laktacja. Pomogly. Ale przede wszystkim trzeba systematycznie odciagac pokarm co 2 godziny w nocy tez to bardzo wazne. Jesli jest mozliwosc przystawienia dziecka do piersi to najlepiej caly czas przystawiać, przytulac dziecko ogolnie przebywac z nim wachac jego cudowny zapach:). Pokarm bierze sie z naszego mozgu. Jesli dostarczymy bodzcow ktore mowia o zapotrzebowaniu na mleczko to zaczniemy je produkowac. Tabletki Motilium 10 nie jestem pewna czy dostepne w Polsce. Polecila mi je polozna byly bez recepty.

3. reklama
  4. karolina211

Słyszałam o tabletkach Lactinal, podobno są całkowicie naturalne i bynajmniej laktacja nie jest ich skutkiem ubocznym, a pożądanym efektem. Jestem ciekawa czy któraś z Was je stosowała

5. Zuziaa

Zuziaa Początkująca w BB

Moja siostra stosowała jakieś tabletki na laktację. Niestety nie pamiętam w tym momencie nazwy ale wiem, że jaj pomogły i była z nich zadowolona. Postaram się dowiedzieć jak się nazywały :) Pozdrawiam

6. karolina211

Zuziaa czekam w takim razie na nazwę leku. Dowiedz się proszę jak się nazywał.
    Będę wdzięczna!

7. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Jedynie naturalną metodą jest częste dostawianie dziecka do piersi, organizm dopasowuje ilość mleka do potrzeb dziecka, jeśli dziecko karmione jest rzadko i krótko, to sygnał dla organizmu żeby zmniejszyć produkcję.

8. Zuziaa

Zuziaa Początkująca w BB

To te same tabletki, o których słyszałaś- Lactinal :) I masz rację, że są z naturalnych składników. Siostra powiedziała mi jeszcze, że dodatkowo zapobiegają kolkom u dziecka.

Poleć forum