reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki xonvea

reklama
W najgorszym momencie brałam dwie na noc, jedną po wstaniu i jedną popołudniu. Trzeba koniecznie brać je w miarę na czczo. Ja popołudniową jak brałam też 3h minimum po jedzeniu chociaż tu było najgorzej.
Ja biorę tylko 2 na noc tak mi lekarz przepisał i nie wiem czy sama mogę sobie zwiększyć dawkę czy lepiej czekać do wizyty, a co do tego czy biorę naczczo to raczej tak bo od momentu kiedy zaczęłam wymiotować to mało co jem, a jak już zjem albo się za dużo napije to odrazu wymioty
 
Ja biorę tylko 2 na noc tak mi lekarz przepisał i nie wiem czy sama mogę sobie zwiększyć dawkę czy lepiej czekać do wizyty, a co do tego czy biorę naczczo to raczej tak bo od momentu kiedy zaczęłam wymiotować to mało co jem, a jak już zjem albo się za dużo napije to odrazu wymioty
Mi odrazu powiedział że tak można zwiększyć jak nie będę czuła że jest wystarczająca poprawa, chyba nawet w ulotce jest informacja że można tak do 4 zwiększyć. Dla pocieszenia w 17 tc mi praktycznie przeszło. 😅 biorę jeszcze ze względu na to że lepiej się czuje ale już jak odstawię też nie wymiotuje.
 
Hej 😊 Lek XONVEA zaczęłam brać od ok 10 tygodnia ciąży i biorę już 2 miesiące (4 opakowanie będę wykupować). Teraz biorę 2 tabletki przed snem i daje satysfakcjonujące efekty. Już 2 razy próbowałam odstawić ten lek, ale po 1-2 dniu już czuję się źle mdłości, odruchy wymiotne, a nawet wymioty.
Obecnie jestem w 15 tygodniu ciąży i wychodzi na to, że będę musiała jeszcze brać te leki przez kilka tygodni 😌
P.S. Justyna napisałam do Ciebie jeszcze wiadomość prywatną 🙂
Hej☺️Ja na szczęście nie miałam problemu z odstawieniem tabletek. Zaczęłam wymiotować w 12 tygodniu, na początku miałam czopki, ale nie pomagały, wtedy lekarz przepisał mi xonvea na początek 2 tabletki przed snem wtedy do południa było ok niestety po południu wymioty wracały, więc zaczęłam brać jeszcze jedną na południe i wymiotowałam, ale mniej. Z dniem 31 grudnia (gdy zaczął się 5 msc) z dnia na dzień wymioty odpuściły☺️
 
Witajcie,
dziękuję za Wasze historie.

Ja Xonvea biorę prawie od początku ciąży, ogromnie mi pomaga, bez niej wymiotowałam całe dnie, leżałam jak warzywo, odwodniona, prawie nic nie jadłam i nie piłam.

Mimo ich brania, niewiele mogę jeść i pić, ale nie wymiotuję, to jest wspaniałe. A od miesiąca czuję się nareszcie lepiej, przestałam leżeć i nieco odzyskałam życie:)

Niestety lekarka co miesiąc każe mi je odstawić i przepisuje mi zawsze za mało recept. Co miesiąc przechodzę koszmar próbując odstawić i co miesiąc muszę prosić się o kolejne recepty lekarza rodzinnego.

Nie rozumiem dlaczego niektórzy ginekolodzy tak bronią tego leku. Ja bez niego nie funkcjonuję, nie mogę jeść, pić i silne wymioty wracają już pierwszego dnia.

Jestem w 27 tygodniu ciąży, kolejny raz próbuję odstawić i znów jest tak samo.

Pozdrawiam Was serdecznie!
 
Cześć dziewczyny, bardzo się cieszę że znalazłam to forum. Ten lek uratował mi życie, od 8 tygodnia byłam warzywem tak jak piszecie. W 12 lekarka przepisała mi Xonvee to był przełom, myślałam że się popłaczę ze szczęścia. Przez 5 tygodni brałam 2 tabletki na noc, potem koło 15 tygodnia zeszłam do jednej. Wczoraj nie wzięłam tabletki i dziś wymiotowałam jak po najgorszej imprezie, cały koszmar wrócił. I tak znalazłam to forum. Jestem w 17 tygodniu i pracuję normalnie, bez tych leków nie jestem w stanie przejść z łóżka do kuchni:( więc wracam do 1 tabletki bo nie da się tak żyć. Spróbuję odstawić może po pójściu na L4 i dam znać. Trzymajcie się wszystkie!
 
Mnie też ten lek uratował a teraz nie mogę go odstawić. To moja 3 ciąża, 2 poprzednie tego leku nie było, a mdłości i wymioty przeszły same okolo 12-13 tygodnia.
Teraz brałam 2 tabletki od 6 tc, od około 10 tyg jestem już tylko na 1 tabletce wieczorem. Próbowałam odstawić ten lek w 11 tyg i od razu następnego ranka wymioty miałam koszmarne. Potem próbowałam w 14 tyg i udało się wytrzymać 2 dni bez, a potem znów spróbowałam 2 dni bez i znów koszmarne wymioty. Wczoraj zapomniałam wieczorem wziąć tabletkę, jestem już w końcówce 15 tyg i teraz znów jest mi niedobrze, wzięłam szybko tabletkę i mam nadzieję że nie zwymiotuję zanim zacznie działać :(
Bardzo chcę to odstawić, ale pracuję, studiuję i mam 2 dzieci i po prostu nie mogę się rozłożyć znowu na nie wiadomo ile... Ale chyba będę musiała w końcu wziąć L4 i jakoś to przeżyć. Nie sądzę żeby u mnie były te nie powściągliwe wymioty bo nigdy tego nie miałam ani ja ani nikt w rodzinie. Myślę że powrót wymiotów to tylko efekt odstawienia tego leku. Żałuję że go w ogóle zaczęłam brać :(
 
Hej, zastanawialiście się nad składem tego leku? Nie chodzi mi o substancje czynne tylko o dodatki, ta czerwień... Ona źle wpływa na układ nerwowy, może powodować alergie, nowotwory itp. Strasznie się mecze, ale boje się brać tego leku, nie chce truć malucha od samego początku, choć mój ginekolog mnie namawia..
 
E129 jest też w wielu produktach spożywczych. Oczywiście, że lepiej go unikać i szkoda, że znalazł się w składzie tych tabletek, ale warto też poczytać o skutkach odwodnienia i niedożywienia spowodowanego silnymi wymiotami w ciąży. Wiadomo, że jeśli się da, to lepiej nic nie brać, ale niestety są przypadki gdzie potencjalne zagrożenie ze strony barwnika w leku jest mniejsze niż skutki odwodnienia.
 
reklama
Cześć dziewczyny, czy któraś z was brała/bierze tabletki xonvea dla ciężarnych na mdłości? Ja aktualnie biorę od dwóch miesięcy, 17 tydzień ciąży. Próbuje je odstawić ale wymioty wracają z podwójną siłą. Wiem, że nie można ich odstawić z dnia na dzień trzeba stopniowo. I tak właśnie robię. Ale okropne wymioty wracają. Co robię nie tak?to jest moje 3 podejście. Znajoma lekarka powiedziała mi że to wynik odstawiona ale ona nie jest ginekologiem. Macie jakieś doświadczenia z tymi tabletkami.
Może któraś w was czeka na update - za 3. razem udało się odstawić tabletki :) byłam już w 3 trymestrze. Schodziłam bardzo powoli 2-1-0,5 :D
 
Do góry