reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletko antykoncepcyjne

Dołączył(a)
9 Maj 2018
Postów
12
Witam. Od 3 tygodni biore tabletki antykoncepcyjne. Urodzilam coreczka ktora ma prawie 3 miesiące, jak narazie nie chce więcej dzieci wiec zdecydowałam sie na tabletki, z opini slyszalam ze sa najbardziej skuteczne jezeli je sie odpowiednio stosuje. Biore regularnie od pierwszego dnia miesiączki zawsze o godzinie 17. Ostatnio zlapalo mnie przeziebienie, zazywalam dużo wit C. Przeglądałam w i Internecie i sie trochę przestraszylam bo to podobno moze osłabić tabletki anty. Wiem ze zadna antykoncepcja nie kest 100% ale może ktos jest tutaj kto stosuje i moze mnie troche uspokic. Stosunek oczywoscie byl i skończył sie we mnie. Bo jednak po to te tabletki sie stosuje żeby nie uzywac np. Prezerwatywy. Te tabletki to vibin mini. Żadnych lekow oprocz wit C nie stosowalam, biegunki ani wymiotow tez nie było.
 
reklama
To są tabletki jednoskładnikowe czy dwu ? Ja biorę jedno i nic o witaminie C nie ma w ulotce. Natomiast ostatnio czytałam ulotkę jakichś tabletek dwuskładnikowych i tam już było że duża ilość witaminy C i paracetamolu może obniżać skuteczność. A czytałaś wogole swoją ulotkę ? Tam powinno być wszystko. Pilnuj się teraz, jak bierzesz jeden lek czy choćby pijesz jakieś zioła to może mieć to wpływ na inne leki. Pytaj o ewentualne interakcje w aptece lub lekarza
 
Dokładnie, czytaj ulotki. Będzie o interakcjach na pewno. Bo każde tabletki mogą oddziaływać inaczej, ja biorę belarę dwuskładnikową i podejrzewam że z innymi lekami połączona może być mniej skuteczna niż tabletki z innymi hormonami. Mam nadzieję, że witamina C nie zaszkodzi, chociaż i sama infekcja i osłabienie może mieć jakiś wpływ.
 
Do góry