reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tampony po porodzie?!

Pozwólcie, że się wtrące. Ja juz poród i połóg mam za sobą więc co nieco mogę w tej sprawie powiedzieć. W okresie połogu nie można stosować tamponów, bo wszystko się jeszcze goi, możecie coś uszkodzić, zrośnie się nie tak jak trzeba i co wtedy? Poza tym wątpie, żebyście chciały odczuwać ciągły ból wynikający z ucisku tamponu na szew. Co do okresu po połogu, ja pierwszy miałam 2 miesiące po porodzie i używałam już wtedy tamponów.
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi, czyli jednak większość się obraca przeciw tamponom. No cóż, będę się musiała pomęczyć, szczęście, że krótko ;)
 
Izzabela jak urodzisz to na samą myśl o włożeniu tampona zrobi Ci się nie dobrze - zobaczysz ;) Przecież tak jak pisze nasza mamusia to wszystko się musi pogoić.
 
a ja pierwszą miesiączke dostałam ponad pół roku po porodzie, ale znacznie słabszą. I od tamtej pory była już regularnie przez 5 lat (aż do maja ;)) Ale moja koleżanka , która rodziła w kwietniu zeszłego roku miesiączkę dostała dopiero w marcu i to dlatego, że zaczęła brać tabletki anty dla kobiet w ciąży. No więc to raczej nie okres tylko krwawienie z odstawienia. Więc pewnie miałaby rok przerwy. ale karmiła dzidzie baaaaardzo często.
 
Do góry