reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tampony po porodzie?!

I

Izzabela

Gość
Właśnie.. czy po porodzie można używać tamponów? Bo ja zazwyczaj podczas miesiączki używam tamponów i chciałabym dalej, ale czy wolno po porodzie? Jak myślicie? Bo na opakowaniu np. O.B. pisze, że superPlus są przeznaczone dla kobiet po porodzie..
 
reklama
Szczerze mówiąc nie wiem.Moja koleżanka mówiła mi jednak,że w pierwszych dniach krwawienie jest dośc obfite i tampony chyba nie wchodzą w gre.Poza tym myśle,że po porodzie odczuwa sie jakiś (mniejszy lub większy)ból w okolicy krocza.A podpaski są mniej inwazyjne :( :) :-[.
 
Jakoś tez sobie nie wyobrażam paradowania w podpaskach, bo nigdy ich nie używałam. Jak mi kiedyś zabrakło tamponów i pożyczyłam od mamy podpaskę, to czułam się jak w pieluchach ;D Ale trzeba będzie pewnie przecierpieć...
 
Ja tego tak strasznie nie lubię.. tragedia.

Pamiętam, że kiedyś miałam trening tenisa, a potem turniej. I w przerwie pomiędzy treningiem a turniejem odkryłam, że dostałam miesiączki. I rób co chcesz, wokół same podpaski, ani jednego pudełeczka tamponów. W końcu założyłam podpaskę normal, najcieńszą jaką się dało znaleźć, a i tak czułam się masakrycznie.. nie, nie karzcie mi tego powtarzac, błagam was. A po porodzie trzeba chyba stosować te Maxi nie...
 
ja tez nie cierpię podpasek... ale szczerze mówiąc raczej watpię w to, że po porodzie można je stosować.... :( w sumie nie wiem na pewno ale na chłopski rozum przecież sie wszystko goi a tampony... wiadomo.Chyba będziemy sie musiały pomęczyć.Ale spoko oko dziewczyny - moja kumpelka - mamusia sprezentowła mi paczkę przecudnej urody galotków co sie je kupuje w aptece i słuzą - cytuję: komfortowemu noszeniu podkładu poporodowego.buahahaaaaaaaa ale tekst buahahahhaaaaa.No wiec sobie takie galotki kupcie i od razu Wam sie humor w tym zakresie polepszy :) tredny jak diabli :) prawie bokserki :) buahahhaaaaaaa
 
Ja ostatnio widziałam na allegro majtki poporodowe jednorazowe, z wygodnej, przewiewnej tkaniny. GORĄCO POLECAM xd.


Chyba się w nie zaopatrzę!
 
Iza po porodzie bedzie nas tak bolało, że nawet nie pomyslisz o włożeniu tamponu :(. Podpaski, albo majtki poporodowe to chyba jedyne wyjście. No i niestety to krwawienie poporodowe jest dłuższe od zwyklej miesiaczki :mad: :mad: :mad:
 
Ja uważam, że pomysł stosowania tamponów tuż po porodzie nie jest zbyt dobry. Poza tym jeśli będziesz karmiła to nie znaczy, że dostaniesz miesiączkę po 6 tygodniach - bo możesz ją dostać np. po 6 miesiącach. ;D
 
Ja tez nie wyobrazam sobie zycia bez tamponow, ale faktycznie, po porodzie bedzie raczej niemozliwe ich uzywanie. Rybeczko, czytasz w moich myslach...wlasnie mialam zapytac, czy ktos wie, jak wyglada sprawa miesiaczki po porodzie....czy to jest faktycznie uwarunkowane tym, jak dlugo sie karmi? jakos do tej pory nie czytalam o tym, ani nie rozmawiam. Nawet nie pomyslalam jak to bedzie:)
 
reklama
Tampony to dużą wygoda, ale po porodzie są niewskazane. Trzeba będzie troszkę przecierpieć niewygodę, potem można wrócić do "koreczków"
 
Do góry