reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarcie twarzy i głowy przy jedzeniu

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 345
Mam problem ze śniadaniami syna (8m)- codziennie jest tak samo..
Dostaje kaszkę albo owoce na łyżeczce i ZAWSZE trze sie po oczachz twarzy i głowie, szczególnie w uszy i za nimi. Jedzenie jest wszędzie, bo przy każdym posiłku palce to przegryzka- są wpychane do buzi między kolejnymi łyżkami jedzenia.
Ale rozcieranie jedzenia i w ogóle tarcie głowy i buzi zdarza się praktycznie wylacznie przy śniadaniu...:/
Mieliście albo macie coś podobnego że swoimi pociechami..?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Niektóre dzieci tak mają. Tak potrzebują. Trzeba pozwolić [emoji6] ale może też być śpiące. Moi nawet wyspani potrafili zasypiać jedząc [emoji23]

Mówi o tym dietetyk np tu.

Dziękuję serdecznie! Jutro obejrzę w całości!:)
Mam nadzieję, że dowiem sie, czy to faktycznie "normalne" dla pewnego typu dzieci..:|
Mam problem ze śniadaniami syna (8m)- codziennie jest tak samo..
Dostaje kaszkę albo owoce na łyżeczce i ZAWSZE trze sie po oczachz twarzy i głowie, szczególnie w uszy i za nimi. Jedzenie jest wszędzie, bo przy każdym posiłku palce to przegryzka- są wpychane do buzi między kolejnymi łyżkami jedzenia.
Ale rozbieranie jedzenia i w ogóle tarcie głowy i buzi zdarza się praktycznie wylacznie przy śniadaniu...:/
Mieliście albo macie coś podobnego że swoimi pociechami..?
Może się jeszcze dobrze nie rozbudził. Ja rano daje mleko, dopiero około 10 kaszke, bo jest to samo.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Właśnie też tak robię, tzn jak wstaniemy to dostaję pierś A potem (godzina, półtorej) kaszka..
Tak mi się zdawało, że to takie "śpiące".. Coś pokombinuję z moim systemem.. Moze nie czekac tak długo od mleka do kaszki...
Dziękuję, to jakiś trop;)
 
U mojej córki było to samo. Jak dla mnie to jest po prostu niezła zabawa dla dziecka. Przy obiedzie nie było tego problemu. A przy kaszce zawsze, wszystko wkoło łącznie ze mną i córką było brudne.
 
W przypadku mojego dziecka nie wygląda to,jakby się bawił..
U mojej córki było to samo. Jak dla mnie to jest po prostu niezła zabawa dla dziecka. Przy obiedzie nie było tego problemu. A przy kaszce zawsze, wszystko wkoło łącznie ze mną i córką było brudne.
U nas nie wygląda jak zabawa... Choć może coś w tym jest, bo owocami mniej "szasta".. za to obiady idą ładnie, podwieczorki raczej też..
 
Niektóre dzieci tak mają. Tak potrzebują. Trzeba pozwolić [emoji6] ale może też być śpiące. Moi nawet wyspani potrafili zasypiać jedząc [emoji23]

Mówi o tym dietetyk np tu.

 
Niektóre dzieci tak mają. Tak potrzebują. Trzeba pozwolić [emoji6] ale może też być śpiące. Moi nawet wyspani potrafili zasypiać jedząc [emoji23]

Mówi o tym dietetyk np tu.

Dziękuję serdecznie! Jutro obejrzę w całości!:)
Mam nadzieję, że dowiem sie, czy to faktycznie "normalne" dla pewnego typu dzieci..:|
 
Rozwiązanie
Do góry