reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

MartaKa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Maj 2010
Postów
18
Miasto
Warszawa
Witajcie,
zapytałam już o to na innym wątku, ale słusznie poradzono mi założyć nowy temat... może nie jestem sama z podobnym problemem:)
Mam niedocznność tarczycy, a chciałabym starać się o dziecko. Jednak obawiam się o zagrożenia ciąży. Koleżanka na forum już mnie trochę uspokoiła, że sama jest przykładem, że można w takim wypadku bezpiecznie donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko:) Bardzo się cieszę!
A jak jest z Wami? Możecie mi poradzić na co zwracać szczególną uwagę?
 
reklama
Witam:-)
Mam podobny problem, niedoczynność tarczycy a do tego zespół Hashimoto. Od nowego roku chcemy zacząć starać się o dzidzie i też boje się jak to będzie. Sama czytałam przeróżne opinie na temat niedoczynności tarczycy i zespołu Hashimoto, ale mimo to nadal nie wiem jak to będzie ze mną:-( W tym miesiącu mam umówioną wizytę u swojego endokrynologa i chcę z nim porozmawiać jak to wygląda, kiedy należy zacząć robić badania itd.
POzdrawiam!!
 
Co prawda ja nie mam takich problemów (już! bo jako dziecko miałam coś nie tak z tarczycą) ale moja ciocia ma niedoczynność tarczycy i ma 4 dzieci i z żadną ciążą nie miała najmniejszych problemów.
Ale tak naprawde najlepiej jest zapytać kogoś kto się na tym naprawde zna, więc radziłabym ci po prostu iść do lekarza on najlepiej ci wszystko wyjaśni.
Powodzenia!
 
Nie wiem jak to jest z niedoczynnoscia jak juz sie zajdzie w ciaze, ale moze spytajcie swoich lekarzy, czy nie powinnyscie zbadac sobie prolaktyny przed rozpoczeciem staranek. Oba hormony sa powiazane, a prolaktyna potrafi skutecznie utrudnic staranka... No chyba, ze macie to juz sprawdzone;-)
 
Witam:-)
Mam podobny problem, niedoczynność tarczycy a do tego zespół Hashimoto. Od nowego roku chcemy zacząć starać się o dzidzie i też boje się jak to będzie. Sama czytałam przeróżne opinie na temat niedoczynności tarczycy i zespołu Hashimoto, ale mimo to nadal nie wiem jak to będzie ze mną:-( W tym miesiącu mam umówioną wizytę u swojego endokrynologa i chcę z nim porozmawiać jak to wygląda, kiedy należy zacząć robić badania itd.
POzdrawiam!!
Bardzo ważne są badania antyTPO! Trzymam kciuki za Was (w szczególności za Ciebie) i mam prośbę, jak będziesz mogła i chciała, powiedz co radził i przed czym przestrzegał lekarz...
 
Bardzo ważne są badania antyTPO! Trzymam kciuki za Was (w szczególności za Ciebie) i mam prośbę, jak będziesz mogła i chciała, powiedz co radził i przed czym przestrzegał lekarz...
A dlaczego sa takie wazne? Jak bylam u endokrynologa nic mi o tym nie mowil... Ale moze powinnam zasiegnac opini u innego...
 
Pewnie,że można donosić zdrową ciąże...ale uważać trzeba...:) Ja miałam niedoczynność w ciąży i musiałam brać leki...ale niestety po hormonach dostawałam skoku ciśnienia niebezpiecznego dla dziecka i musiałam odstawić...trochę bałam się,że coś będzie nie tak ...ale synek urodził się zdrowy i niedoczynności nie ma,
 
Bardzo ważne są badania antyTPO! Trzymam kciuki za Was (w szczególności za Ciebie) i mam prośbę, jak będziesz mogła i chciała, powiedz co radził i przed czym przestrzegał lekarz...[

Jasne, że od razu napisze, 27 maja mam wizytę, trochę się martwię:-( Ale im wcześniej się za to wezmę tym lepiej!
 
reklama
Do góry