reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Cześć dziewczyny:)
wtrącę się ze swoimi spostrzeżeniami na temat tsh. Właśnie przewertowałam wszystkie wyniki badań od czasu, kiedy zaczęłam się starać o dzidziusia - macie rację, że tsh powinno być poniżej 2.
moje kolejne wyniki badań od 2010 roku: 2,27; 2,07; 2,38; luty 2012-0,32 --> kwiecień=ciąża :)
Bez obaw, obniżanie tsh nie trwało długo- byłam źle prowadzona przez lekarza. Obniżenie z 2,38 do 0,32 trwało u mnie 4 m-ce ( przejście z euthyroxu 50 na 75 ).
Trzymam za Was kciuki :)
 
reklama
Witajcie kobietki :)

Choruję na niedoczynność tarczycy od 15 lat. Różnie to z nią bywało. Raz lepiej raz gorzej. Jednak od kiedy obudził się we mnie instynkt mamuśki to dbam i badam się regularnie.

Dzisiaj odebrałam wyniki TSH i FT4 które robię co miesiąc.

-TSH3 - 0,464
- FT4 - 1,34

Co myślicie o poczęciu dzidziula w Mikołajki? :D Mam dni płodne i wyniki od pół roku utrzymują się w takich przedziałach :)
 
annie. no to nie ma na co czekać - do roboty! Szczególnie, że nie wszystkim nam to tak szybko wychodzi więc warto zacząć prace jak najprędzej :) a jak Twoja prolaktyna? Badałas?
 
hej dziewczyny pisałam tutaj jaki czas temu, nie mogłam zajćc w ciażę powód niedoczynność tarczycy po 4 miesiącach leczenia zaszłam w ciąże i zwiększyłam dawkę z 50 na 75 euthyrox, przez cały czas hormony na poziomie 0,8. miesiac temu wzrost do 1,4 ale cały czas ta sama dawka leku, we wtorek odebrałam wynik a tu tsh poniżej 0,005 i teraz nie wiem co jest grane, dlaczego nagle taki spadek, co robić panikować czy może powtórzyć badanie ?
 
madzia, nie panikować. u mnie też tsh ponizej normy- podobno w ciąży ten wynik nie jest istotny- o ile jest w dolnych granicach i poniżej normy.2 dni temu byłam u lekarki i stwierdziła, ze tsh nie trzeba się przejmować.
jakie masz ft3 i ft4? to jest dużo ważniejsze.
 
Dziewczynki drogie ja mam np tsh 2,4 ,ale jeszcze się nie staramy zaczniemy w przyszłym roku bo muszę najpierw odstawić leki od psychiatry to ona rządzi moim zielonym światełkiem do staranek , a międzyczasie chcę iść do nowego endokrynologa- ginekologa i zrobić potrzebne badania bo ten mój obecny lekarz tylko tsh mi badał ,a jak zbadałam sobie ft3, ft4 to powiedział ,że niepotrzebnie to badanie robiłam bo jego nie bierze się pod uwagę , a ft3 miałam przekroczone ponad normę i on nic z tym nie zrobił.
 
kobietka- do staranek głównie patrzy sie na tsh- byle było poniżej 2 ;), ale ft3 i ft4 jest bardzo ważne - szczególnie w ciąży.
Moja endo teraz nawet na tsh nie patrzy- stara sie tylko utrzymywać w normie ft3 i ft4 i do ich poziomu dopasowuje dawkę leku.
ft3 i ft4 niestety przez całą ciążę mam przy dolnej granicy, no a tsh poniżej - biorę po 125 euthyroxu i lekarka nie chciała mi już zwiększać.
To dobry pomysł, żeby zmienić lekarza.
Gdzie mieszkasz? Może będę w stanie kogoś polecić ;)
 
Sławik-ja mieszkam w woj Łódzkim i wybrałam właśnie endo - ginka ,żeby prowadził i ciążę i mnie z niedoczynnością chodziłam kiedyś do tego lekarza ,ale do ginekologa ciekawe czy mnie jeszcze pamięta?Zobaczymy co mi powie na pierwszej wizycie mam nadzieję ,że coś mądrego podpowie może zmieni leki albo dostosuje dawkę tak by tsh jeszcze ciutek spadło .
 
reklama
ja jestem z Sosnowca, wiec nie doradzę lekarza ;)
powiem Ci, że miałam tsh zawsze powyżej 2 i przez półtora roku w ciążę nie zachodziłam Potem, lekarz hematolog przy okazji wizyty kontrolnej zalecił mi zwiększenie dawki euthyroxu na jesień (pisałam o tym wcześniej ze jesienią trzeba nam tego więcej ;)) , no i sobie bez konsultacji z endo dawkę zwiększyłam z 50 na 75 i jakieś 2 m-ce później już było 0,32 i zaraz potem ciąża. Co ważne - po zajściu tsh skoczyło mi powyżej 3 i wtedy trzeba było zbijać jak najszybciej (tak naprawdę organizm potrzebował już większych dawek leku)
 
Do góry