reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca ciążowa

reklama
Cześć wszystkim! odświeżam wątek.

W 6 tc wyszło mi TSH 4,48. Endo przepisał mi Euthyrox 50. Po dwóch tygodniach TSH spadło do 3,25. Endo zdziwiony, że spadło tak mało. Podwyższył dawkę do 75.

Z tarczycą nic nie mam - ft3 w porządku, przeciwciała też, USG czyste - po prostu jest mała i podobno stąd wyższe TSH. Kolejną wizytę mam za miesiąc i zastanawiam się czy nie za długo. Jak sądzicie?

Do tego zastanawiam się, dlaczego kazał mi zbadać ft3 a nie ft4 - endo powiedział, że podczas brania leków ft4 nie wyjdzie miarodajne, a ft3 tak, że musiałabym odstawić na trochę leki, żeby dobrze zbadać ft4. A jak tak czytam internet, to wszystkie dziewczyny, które coś mają z tarczycą badają oprócz TSH właśnie ft4. Dorobić sobie prywatnie FT4 czy endo ma rację i nie ma sensu?
 
Przy tsh ponad 4
50 dawka to za mało nie wiem co go zdziwiło.
Ja poza ciąża mam ok w ciąży na początku mialam 3,8 powiedział ze nie może tak byc w ciąży.
Dal euthytox 75 i ładnie zbilo do 1,3 bo 25 zbila tylko do 3,3:)
Jod tez bralam
Ft3 i ft4 normy w ciąży i poza sa takie same po prostu lekarz sprowadza tym na jaka dawke moze sobie pozwolić.
Ja trafiłam do obecnego gin w 16 tyg bo poprzedni nie zauważyłem wyższego tsh i dopiero od 16 albo coś koło 20 zaczęłam brać tabletki.
Pytałam czy nie zaszkodzą lekarz mówił ze nie ze po to daja żeby dzieci nie miały tzn kretynizmu ;)
A jak zapytałam czy nie za pozno zaczęłam brać i czy dzidzi nic nie będzie to uspokoil ze nic nie będzie i podal przykład usa gdzie do tsh 10 nic nie podaja takze wyobrazcie sobie u nas mówił po prostu lekarze dmuchaja bardziej na zimne:)

Wiadomo mamusie ciężko się nie martwić ale nie ma co sie nakręcac wszystko na pewno jest ok:)
U endokrynologa nie byłam bo byłam w szpitalu a koleżanki mówiły ze nic innego jak ginekolog nie mówi.
Ft3 i ft4 tez sie robi. Ja robiłam
A norma poza ciaza jest do 4 albo 4,2 zależy od lab w ciąży może inaczej tarczyca dziala i rośnie
Ja mam brać do konca ciąży tabletki później lekarz zobaczy
Bo też nic nie mam z tarczyca
Ale nieraz lekarze jak jest ponad trzy poza to dają
 
Ostatnia edycja:
Do góry