reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca

Dołączył(a)
3 Marzec 2021
Postów
4
Jest jakaś dziewczyna której udało się zajść dość szybko z tarczycą?
Keszcze nie mam stwierdzonej dopiero pójdę na wizytę. Na padaniach TSH wyszło powyżej 5
Co może pomóc w staraniu się?
To dla mnie ważne z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Napewno lekarz zapisze letrox/euthyrox
Dość szybko często się udaje zbić, ja najwyżej miałam pod 3 a teraz mam 1,8 z ostatnich wyników.
 
Ja niedoczynność miałam zdiagnozowaną dopiero w ciąży. W 8 tygodniu miałam TSH 5,2. Pójdź do endokrynologa, zleci resztę badań, może USG tarczycy i ustali leczenie ;)
 
Każda z nas ma tarczycę ;) ja np. mam niedoczynność i Hashimoto. Na początku miałam prawie 6, dostałam leki i mam teraz poniżej 2.
W ciążę zachodze szybko jednak jestem po 3 poronieniach - niewiadomo co dokładnie było przyczyną.
Musisz zgłosić się do endokrynologa. Zrobić dodatkowo cały panel tarczycowy. Lekarz dostosuje leki i zweryfikuje czy masz sama niedoczynność czy tak jak ja Hashimoto.
 
Mi po 8 tygodniach brania eutyrox 25(4tygodnie), kolejne 4, 50. Z 3.8 spadło do 1, 7.
Obecnie biorę 50 eutyrox, jestem w 15+4
 
Jeśli zamierzasz się starać o dziecko to bierz dobry kompleks witamin do tego przeznaczony (kwas foliowy, DHA, witamina d oraz jod). Suplementacja jodu jest ważna w czasie ciąży, a czasami problemy z wysokim tsh biorą się z niedoboru właśnie.
Ja miałam lekko podwyższone i sama suplementacja udało mi się zbić do bezpiecznego poziomu, teraz tylko kontroluje. Być może u ciebie będzie podobnie, jeśli nie to tak czy inaczej przed ciąża powinno sie brać powyższe suplementy. Np. Mama DHA bo jakieś inne preparaty typu pregna zawierają żelazo, które możesz oczywiście brać już teraz, ale na samym początku ciąży jest niezalecane. Lepiej poziom zelaza wyrównać przed ciąża.
 
Ojj dziewczyny... U mnie tarczyca coś uparta... W 10 tc miałam 3,19, a teraz w 22 tc 3,2 mimo, że od początku lekarz zapisał mi euthyrox 50. Teraz mam 100. Za tydzień mam ponowić badania.
 
Ja mam Hashimoto i niedoczynność. W połowie grudnia TSH 13, po dawce Euthyroxu 50 w dwa miesiące spadło mi TSH na 3. Teraz zbijam dalej zwiększoną dawką Euthyroxu 75. Optymalne dla starań o ciąże jest poniżej dwóch ale zdarza się również, że kobietki z ogromnym TSH mimo to w ciążę również zachodzą.
Na tarczycę brałam dodatkowo cynk i selen :)
 
Ja mam Hashimoto i niedoczynność. W połowie grudnia TSH 13, po dawce Euthyroxu 50 w dwa miesiące spadło mi TSH na 3. Teraz zbijam dalej zwiększoną dawką Euthyroxu 75. Optymalne dla starań o ciąże jest poniżej dwóch ale zdarza się również, że kobietki z ogromnym TSH mimo to w ciążę również zachodzą.
Na tarczycę brałam dodatkowo cynk i selen :)
cynk i selen pomagają w "zbijaniu"? U mnie niestety nic nie chce ruszyć ☹️ 3,2 w 23 tc. Na początku ciąży 3,1.
 
reklama
Nie wiem czy pomagają ale lekarz kazał mi brać bo wspomaga to pracę tarczycy - musiałam brać 3 miesiące a potem zrobić przerwę żeby nie przedawkować. Kochana na Twoim miejscu bym się jakoś bardzo nie przejmowała bo norma w II trymestrze wynosi do 3,44 także Twój wynik się mieści.
Chyba, że u Ciebie są jakieś inne zalecenia i z tego względu próbuje Ci je lekarz jeszcze zbić ;)

Podaję źródło: mamaginekolog

Normy te dla populacji polskich kobiet wyglądają następująco:

TSH I trymestr 0,009-3.18 mIU/l

TSH II trymestr 0,05-3,44 mIU/l

TSH III trymestr 0,11-3,52 mIU/l

Według Europejskiego Towarzystwa Tyreologicznego górne wartości TSH dla poszczególnych trymestrów przedstawiają się następująco: I trymestr – 2,5 mIU/l, II trymestr – 3,0 mIU/l, III trymestr – 3,5 mIU/l.
 
Do góry