reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca

Maema28

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
34
Hej dziewczyny. Wróciłam właśnie od ginekologa, jestem w 8-9 tyg ciąży. Odebrałam wyniki i wynik tarczycy mam zły. Tzn norma jest do 4.200 a ja mam 5.400 jestem załamana bo to wpływa na rozwój dziecka. zapisałam się od razu do endokrynologa dziś na 16 zobaczę co powie. Ale czy któraś z Was miała taki problem? Oszaleje do 16. Pomóżcie :-(
 
reklama
Spokojnie, dobrze, że zrobiłaś badanie tak wcześnie. Zapewne lekarz przepisze Ci Euthyrox. Norma dla kobiet w ciąży to 2,5, więc pewnie będziesz musiała łykac jakąś większą dawkę.
 
Leki plus comiesięczne badanie poziomu tsh ft3 ft4 i ewentualne korygowanie przyjmowanej dawki [emoji4] spokojnie wiele kobiet ma problemy z tarczycą w ciąży a rodzą zdrowe dzieci (np. ja [emoji1]), najważniejsze to słuchać lekarza, przyjmować leki i nie czytać bzdur w internecie [emoji4]
 
No właśnie zaczęłam czytać ten internet i że niepełnosprawne dziecko mogę urodzić i wogole porażenie mózgowe. I siedzę i wyje z nerwów. Nigdy nie miałam badań tarczycy więc wogole nie byłam świadoma. mam nadzieję że te proszki i wogole ta tarczyca nie wpłynie na dziecko bo bym sobie tego nie darowala :-(
 
No właśnie zaczęłam czytać ten internet i że niepełnosprawne dziecko mogę urodzić i wogole porażenie mózgowe. I siedzę i wyje z nerwów. Nigdy nie miałam badań tarczycy więc wogole nie byłam świadoma. mam nadzieję że te proszki i wogole ta tarczyca nie wpłynie na dziecko bo bym sobie tego nie darowala :-(
Spokojnie :) nie ma o co płakać. Też miałam podwyższone, dostałam tabletki, które ładnie obniżyły wyniki. Lekarz powiedział żeby się nie przejmować, dzidziuś jest bezpieczny. Wystarczy brać tabletki i kontrolować tarczyce co miesiąc. Tak że głowa do góry :)
 
Dzięki dziewczyny. No ogólnie to pierwsza ciąża mam 28 lat więc ucieszylam się i dzis bicie serduszka słyszałam i że ok a z drugiej strony ta tarczyca. Oby było tak jak mówicie że się wynormuje wszystko i napewno będę pilnować wizyt i badań.
 
@Maema28 zareagowałaś w porę. Po to na początku ciąży (i nie tylko) robisz tsh, żeby takie kwiatki od razu wyłapać. To nie jest tak, że jak urosło to już dzidziuś będzie chory. No, gdybyś z takim wynikiem sobie beztrosko chodziła przez całą ciążę, to by mogło być nieciekawie. U Ciebie nie będzie, bo dostaniesz tabletki i zbijesz do bezpiecznego poziomu. Nie martw się na zapas, wytrzyj łzy, poklep brzuszek i ciesz się ciążą. Lekarz trzyma rękę na pulsie.:)
 
Przestań czytać w internecie ja jak czytałam na początku ciąży różne rzeczy to spać nie mogłam. Aż dostałam. ochrzan przestałam czytać i lepiej spalam .
Ja poza ciąża miałam wynik ok bo 3 po przecinku, w ciąży lekarz mówił że to źle i przepisał euthyrox najpierw 25 potem 75.Robiłam wyniki ładnie zbilo mi do 1.3 i już tak zostało ale musiałam brać do miesiąca po porodzie:)
Zaczęłam brać tabletki dopiero w 16 tyg bo tak trafiłam w koncu na swojego lekarza który prowadził mi ciążę.
Wcześniejszy nie zauwazyl:/ I też bałam się że coś może być synkowi ale lekarz uspokajal mnie ze u nas w Pl lekarze dmuchają na zimne bo w USA do tsh 10 nic nie robią..w szoku byłam.
A znajomej lekarz to w ogóle nie zauważył i w 33 tyg zaczęła dopiero brać tabletki.
Synek zdrów jak ryba :)
Ale rozumiem pierwsza ciąża zawsze są obawy i dużo rzeczy się nie wie.
Dużo jodu bierz też
 
reklama
@Maema28 zareagowałaś w porę. Po to na początku ciąży (i nie tylko) robisz tsh, żeby takie kwiatki od razu wyłapać. To nie jest tak, że jak urosło to już dzidziuś będzie chory. No, gdybyś z takim wynikiem sobie beztrosko chodziła przez całą ciążę, to by mogło być nieciekawie. U Ciebie nie będzie, bo dostaniesz tabletki i zbijesz do bezpiecznego poziomu. Nie martw się na zapas, wytrzyj łzy, poklep brzuszek i ciesz się ciążą. Lekarz trzyma rękę na pulsie.:)
Przestań czytać w internecie ja jak czytałam na początku ciąży różne rzeczy to spać nie mogłam. Aż dostałam. ochrzan przestałam czytać i lepiej spalam .
Ja poza ciąża miałam wynik ok bo 3 po przecinku, w ciąży lekarz mówił że to źle i przepisał euthyrox najpierw 25 potem 75.Robiłam wyniki ładnie zbilo mi do 1.3 i już tak zostało ale musiałam brać do miesiąca po porodzie:)
Zaczęłam brać tabletki dopiero w 16 tyg bo tak trafiłam w koncu na swojego lekarza który prowadził mi ciążę.
Wcześniejszy nie zauwazyl:/ I też bałam się że coś może być synkowi ale lekarz uspokajal mnie ze u nas w Pl lekarze dmuchają na zimne bo w USA do tsh 10 nic nie robią..w szoku byłam.
A znajomej lekarz to w ogóle nie zauważył i w 33 tyg zaczęła dopiero brać tabletki.
Synek zdrów jak ryba :)
Ale rozumiem pierwsza ciąża zawsze są obawy i dużo rzeczy się nie wie.
Dużo jodu bierz też
No właśnie przepisał mi leki i jod. Trochę mnie uspokoił. Powiedz mi jak się czulas po tych tabletkach? Bo powiedział że mogę mieć różne objawy. Ja mam 75 brać od razu i mamy zbić do 2.500. Miesiąc mam brać.
 
Do góry