reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarnów

Witam Was mamusie te obecne i te przyszłe.....jestem mamą 5 miesięcznej Wiktorii..Jestem z okolic Tarnowa dlatego piszę do was..W styczniu 2009 wygasla mi umowa na czas okreslony która została przedłuzona do dnia porodu....od kwietnia otrzymywałam zasiłek macierzyński który mi się właśnie skończył i co teraz??????????????nie posiadam świadczeń do zasiłku wychowawczego z powodu wygasnięcia umowy więc co ja mam teraz zrobić....mam zrobić?????czy juz zostaje bez grosza przez cały czas????ponieważ siedzę w domu z malutką to nie mogę podjąc pracy nie ma kto się zająć dzieckiem a i sama nie chce oddawać jej w obce czy też rodzinne ręce.....poradzcie może miałyscie takie przypadki u siebie co mam dalej robić????czy przysługują mi jakieś świadczenia??????????????????????????????:-(
zarejestruj się w Urzedzie pracy jeśli pracowałaś przez conajmniej 12 miesięcy przez ostatnie 18 miesięcy (w tym macierzyński) to przysługuje ci zasiłek dla bezrobotnych
 
reklama
Martwalen ja niedawno rodzilam w starym szpitalu, niecale 3 miesiace temu i jestem bardzo zadowolona z opieki tam.Tez mialam cesarskie ciecie i polozne pomagaja wstac z lozka bo ciezko jest pierwszy raz wstac, i jesli sie potrzebuje jakiejkolwiek pomocy to wystarczy podejsc tam do poloznych i napewno pomoga;)
 
Kaycia, a jak wyglądają sale, łazienki, bo nie byłam tam nigdy??? I czy są problemy, jak chcesz zostawić dziecko pod opieką pielęgniarek, bo np. nie jesteś w stanie w tej chwili się nim zająć.
 
martwalen nie ma zadnego problemu zeby zostawic dziecko u pielegniarek, ja nawet na pierwsza noc u nich zostawilam bo bylam bardzo zmeczona, a sale i lazienki maja dopiero remontowac ale nie jest zle:-)
 
witajcie dziewczynki jestem tu nowa ja mam termin na styczen od19 do29 stycznia mam 3 rozne daty wiec tak pisze mam nadzieje ze sie urodzi na 19 stycznia na rocznice slubu mam juz jedno dzieciatko synka ktory nie dawno skonczyl 9 miesiecy a teraz bede miala corcia fajnie bo mi sie parka udala rodzilam przez cc gdyz 5 godzin mordowalam sie naturalnie a pozniej cc. od porodu minelo 3 miesiace i znowu wiadomosc o ciazy :) teraz dziwczynka julcia a synek kacperek .Mam 22 lata i mieszkam w zakliczynie niedaleko tarnowa a rodzic bede na nowym szpitalu tak jak synka a pobyt na nowym szpitalu wspominam dobrze jestem zadowolona z pobytu jestem teraz w 28 tygodniu ciazy i mala kopie niesamowicie na + jestem juz jakies 7-8 kilo witam jeszcze raz mile dziewczynki
 
Kaycia, a jak wyglądają sale, łazienki, bo nie byłam tam nigdy??? I czy są problemy, jak chcesz zostawić dziecko pod opieką pielęgniarek, bo np. nie jesteś w stanie w tej chwili się nim zająć.


Ja rodziłam w Starym Szpitalu 6 lat temu i teraz też będę tam rodzic ponieważ mój lekarz prowadzący właśnie w nim pracuje. Jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem masz do wyboru sale z dziećmi lub sale bez dzieci. W sali z dziećmi dziecko masz przy sobie cały czas, natomiast w sali bez dzieci dziecko przynoszą Ci co 2 godziny na karmienie. Ja wybiorę raczej opcję sali bez dzieci mając na uwadze doświadczenie z poprzedniego pobytu na oddziale noworodkowym ;-). Sale są różne od 2 osobowych po 6 osobowe. 2 osobowe są dla mam cesarkowych (o ile dobrze kojarzę). Łazienki.. a to też zależy które... wiem od mojej ginki że część jest wyremontowana.
 
Ostatnia edycja:
Haaaalooooo jest tutaj ktoś ze "starej" ekipy? Co się stało że Was nie ma?

Poza tym gdzie można kupic w Tarnowie lub okolicach wózki dziecięce NIE DROGIE. Bo przecież Mieszko ma ceny wyrąbane w kosmos... Sosnowscy nie lepsi....
 
Ja kupuje na allegro wozki bo duzo taniej jest niz tam gdzie piszesz. Maly wybór w tarnowie. Dziewczyny poszly na zamkniety watek z tego co zauwazylam bo tez chcialam sie przylaczyc do rozmowy tylko czasu brak wiec tu zaczynam sie udzielac w wolnej chwili.
Ja tez rodzilam na starym i chwale sobie nawet.
 
reklama
Witajcie dziewczyny :) Oj długo tutaj nie zaglądałam, ale same wiecie jak to z dzieciaczkami jest - notoryczny brak czasu :) Co do sklepów w Tarnowie to faktycznie ciężko coś znaleźć. Jeśli tylko masz możliwość dojazdu to polecam sklep SEZAM w Machowej koło pilzna, nie jest tak daleko,a mają duży wybór i ceny nienajgorsze. Ja osobiście wózek i wszystko inne kupowałam przez internet, tam jednak najtaniej i dostawa do domku, co przy dzieciaczku jest sporym ułatwieniem :)

A teraz mam pytanie do Was: czy zna ktoś jakiegoś dobrego alergologa i endokrynologa w Tarnowie ? Najlepiej dziecięcego.
 
Do góry