reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tatuaż po porodzie

qwera1234

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2021
Postów
16
Witam wszystkie dziewczyny. Mam dosyć nietypowe pytanie, aczkolwiek nie znalazłam w internecie na nie nigdzie odpowiedzi. Dostałam w prezencie urodzinowym od przyjaciół voucher na wymarzony tatuaż, byłam umówiona na wykonanie go w sierpniu, jednak gdy dowiedziałam się o ciąży oczywiście przełożyłam termin. Problem polega na tym, że ważność tego prezentu kończy się w tym roku i cudem udało uprosić mi się studio o możliwość wykorzystania go w przyszłym roku w marcu. Poród mam planowany na koniec stycznia, początek lutego. Czy któraś z Was orientuje się jak wygląda sytuacja z wykonaniem tatuażu 2 miesiące po porodzie ? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jedyną informacje jaką znalazłam to to, że tatuaż nie wpływa na laktację. Pozdrawiam
 
reklama
INFO z neta:
1. Nakłuwanie ciała igłą powoduje na skórze otwartą ranę, a taka sytuacja zawsze wiąże się z ryzykiem przedostania się do niej bakterii i wirusów (głównie chodzi o WZW C, tężec, HIV).
2. Wprowadzenie barwników do ciała może spowodować alergię, która będzie wymagać leczenia.
3. Niektóre barwniki zawierają szkodliwe substancje, które wnikają do organizmu kobiety i w ten sposób mogą znaleźć się w mleku (tj. metale ciężkie, m.in. arsen, kadm, ołów, chrom i rtęć).
4. Rany tatuażowe mogą się gorzej goić.
 
Problem jest taki, że przy laktacji i w połogu może ci się tusz nie przyjąć. Dobra kosmetyczka nie zrobi ci nawet makijażu permanentnego, bo zawsze jest taka obawa.

Chyba, że nie będziesz karmiła, wtedy rób bez przeszkód
 
Witam wszystkie dziewczyny. Mam dosyć nietypowe pytanie, aczkolwiek nie znalazłam w internecie na nie nigdzie odpowiedzi. Dostałam w prezencie urodzinowym od przyjaciół voucher na wymarzony tatuaż, byłam umówiona na wykonanie go w sierpniu, jednak gdy dowiedziałam się o ciąży oczywiście przełożyłam termin. Problem polega na tym, że ważność tego prezentu kończy się w tym roku i cudem udało uprosić mi się studio o możliwość wykorzystania go w przyszłym roku w marcu. Poród mam planowany na koniec stycznia, początek lutego. Czy któraś z Was orientuje się jak wygląda sytuacja z wykonaniem tatuażu 2 miesiące po porodzie ? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jedyną informacje jaką znalazłam to to, że tatuaż nie wpływa na laktację. Pozdrawiam
Tatuowalam sie kilka miesięcy po porodzie. Laktacja nie jest przeciwwskazaniem.
 
Do góry