reklama

tegoroczna rekrutacja do zerówki

Temat na forum 'Wrocław' rozpoczęty przez Lucy32, 11 Styczeń 2011.

1. Lucy32

Lucy32 Zaciekawiona BB

Witam,

Drogie mamy zerówkowiczów w 2011/2012 Ja mam synka z rocznika 2005 na samą mysl o rekrutacji az mnie ciarki biorą .Ponoc ma sie zacżąc od lutego - takie mam info.Moze Wy cos wiecie wiecej to porsze o wpisy.
    Zakładam watek ponieważ chciałabym żebyśmy trzymały sie razem w tym strasznym okresie bojówek z UM i Sp.:szok:

2. Nina6x

Nina6x Fanka BB :)

Ja również w tym roku poślę dziecko do zerówki, teraz chodzi do przedszkola ale z tego co już się orientowałam to zerówki w przedszkolu nie ma więc siłą rzeczy musi iść do szkoły-bo tylko tam klasa zerowa będzie utworzona.

3. reklama
  4. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Co prawda u nas jeszcze daleko do "tego kroku" i może z dwa razy zmienią się jeszcze zasady,ale dla mnie wysyłanie 5-cio letniego dziecka na szkoły jest nieporozumieniem. Skoro jest możliwość utworzenia klasy "0" w przedszkolu to tak właśnie powinno być.

5. Nina6x

Nina6x Fanka BB :)

No ale problem w tym ze w naszym przedszkolu nie utworzą zerówki, dlatego nie mam wyboru-pozostaje mi szkoła.

6. Marma

Marma Mama Kacperka i Przemka

Nie taki diabeł straszny jak go malują :tak: W szkołach w klasach 0 dzieci robią dokładnie to samo co w przedszkolu. Jedyna różnica to to że są w szkolnym budynku. Dla nich niema dzwonków i przerw, dzieci się nie uczą a opiekują się nimi przedszkolanki. Inaczej to wygląda u sześciolatków które idą do pierwszej klasy. Tam już normalnie się uczą. Ale to rodzic jeszcze decyduje jeżeli chce to z pomocą pedagoga czy posłać dziecko do pierwszej klasy. Teraz wygląda to wszystko troszkę inaczej niż za naszych czasów. Dzieci nie obowiązują dzwonki a lekcje są dobierane do aktualnej formy dzieciaków. Bardzo dużo jest w tym wszystkim zabawy. Prowadziłam zajęcia w takich klasach i naprawdę niema się czego obawiać. Jedynie na co warto zwrócić uwagę to na nauczycieli. Tym warto się kierować w wyborze placówki. Ale dokładnie tak samo jest z przedszkolami. Nie wiadomo na jakiego wychowawcę dziecko trafi do puki nie pójdzie.

Głowa do góry i będzie dobrze :-)

7. Lucy32

Lucy32 Zaciekawiona BB

Ja ogólnie to jestem przeciwniczka tych "pseudozmian" w których tak naprawdę chodzi o by szybciej taki człowiek poszedł do pracy a nie tam o dobro dziecka.Napewno nie posle swojego do I kl i tez wolałabym by w przedszkolach były zerówki niz w szkole. Kiedys było lepiej konczyło sie 6 lat i szło do szkoły i dla dziecka lepiej i dla rodzica - bo mógł zostawic dziecko do 17-18 w przedszkolu.Panie na pewno sie starają ale wszystkiego nie są w stanie zrobic .Dzieci niby sa w szkole ale tak naprawdę nie są bo sztucznie izolowane sa od reszty - siedzą na sali i nie mieszają sie z innymi -taka klatka ,obiadki juz nie przedszkolne - nikt nie przypilnuje by zjadło - jak w ogóle jest stołówka w placówce.!! a potem na świetlice samo - bo tam wszystkie dzieci trafiają z całej szkoły.
    Nie rozumie po co zmieniac cos jak było dobrze jak jest .Kombinowali z gimnazjami i teraz mamy niezły pasztet.Dzieci tez sie rznie rozwijaja - 6 latek ze stycznia moze miec inny poziom niz ten z grudnia .Kazdy miesiac to ogromny rozwój dla malucha .Nie wyobrazam sobie 6 taktów w szkole tym bardziej ze spotkaja sie rózne roczniki w 2012 6 i 7 latki - jeden wielki obłed .To dopiero stres dla tych 6 latków.wspólczuje rocznikowi 2006.

macie juz moze info ,ze juz jest cos z rekrytacja?

8. Lucy32

Lucy32 Zaciekawiona BB

zerówki powinny zostac w przedszkolu- tez cierpie z tego powodu ze tam gdzie mój syn chodzi to nie ma i nie bedzie zeróweczki.

9. Takhisis

Takhisis Fanka BB :)

Lucy całkowicie zgadzam się z Tobą. My jeszcze mamy dużo czasu, ale jestem spokojna... bo wcale nie byłabym zdziwiona, gdyby do czasu osiągnięcia przez mojego synka wymaganego wieku nastąpiły kolejne zmiany:)

10. reklama
  11. Lucy32

Lucy32 Zaciekawiona BB

moze jeszcze wpadna na wspaniały pomysł ,zeby juz od 5 lat rozpoczynał sie obowiązek szkolny.Co prawda w Europie w niektórych panstwach tak sie dzieje - ale czy wszystko należy małpowac.Tym bardziej ze nasze standardy szkolne to same wiemy jak jest.Brak papieru toaletowego mydła nie mówiac juz o braku kredy do tablicy.Ja mam osobiscie wrazenie ,ze chodzi tu o czysty biznes.Zakup książek itp.ktoś na tym zarabia.
    Szkoda dzieci az strach pomyslec co im jeszcze do głowy wpadnie ....
    To co powinno sie zmienic to sposób nauczania to napewno - ze kazdy ma parcowac równo - równo skonczyc równo zacząc robic to samo - ciekawe jak to sie ma do indywidualnego tempa pracy kazdego dziecka - eh szkoda gadac

12. Felidae

Felidae Mama_Misia

Poleć forum